kimse yok mu

depremlerde bina enkazlarında bi umut bekleyen insanların çaresizce beklediği belkide tek söz
devamını gör...
cevabının 'ben burdayım da sen kimsin' olduğu soru...
devamını gör...
an itibarıyle kimseyi bulamadığım ve terkedilmiş amerikan kasabalarına benzeyen sözlükte ki çaresizce yaptığım haykırış.
devamını gör...
korku filmlerinin en klasik repliğidir..

korkunç bir kapı sesiyle aralanır ve masum, korumasız, kısık bir ses gelir... işte o ses bu sestir.
devamını gör...
depremde enkaz altındakilere son umut nidası..
"varım" diyebilen olsa keşke..
devamını gör...
sabahın ilk saatlerinde sözlükte kimsenin olup olmadığını merak eden yazarın seslenişi. * * * *
devamını gör...
sadaka vermeme vesile olmuş güzel kurum. bu kadar fakir ve ihtiyaç sahibi insanların yaşadığından haberim yoktu. vesilesiyle öğreniyoruz, ve bizi hayra sevkediyorlar. Allah sayılarını arttırsın.
devamını gör...
Allah rızası çok çalışıyorlar.gördüğüm kadarıyla her yere gitmişler.hem ülke içinde hem de ülke dışında tüm mazlumların yanındalar.allah razı olsun,kuvvetlerini arttırsın.
devamını gör...
patronuma, üyesi olduğu derneğin kadın kolları başkanın bizzat yaşadığı ve anlattığı olayı aynen aktarıyorum:

"bayramın ikinci günü paketlenmiş kurban etimizi vermek üzere bir evin kapısını çaldık ve açan amca bize ellerini kollarını sallayarak hararetli hararetli bir şeyler anlattı ve içeriye girip kimse yok mu derneğinin geçen yıl dağıttığı etin üstündeki dernek logolu kağıdı getirdi ve ağlayarak anlatmaya devam etti. yanımdaki o dili bilen beylere neler olduğunu sorduğumda bana şunu anlattılar. olaydan bir yıl önce kimse yok mu derneği bayramın birinci günü bu amcamıza yine kurban eti ulaştırmış. o bayram yine kurban eti gelir düşüncesiyle bayramın birinci günü evinden çıkmamış. ama gelen olmamış. "allah'ım günah işledim ve bu sene o nedenle bana et göndermedin" diye gece boyunca ağlamış ve af dilemiş. rüyasında peygamber efendimiz (s.a.v.)'i görmüş. Allah resulü adamın bir yıl boyunca sakladığı kimse yok mu derneğinin kurban etleri üzerine iliştirdiği dernek logolu etiketi göstererek, "üzülme bu adamlar yine sana kurban eti getiriyorlar, yoldalar" demiş ve ertesi gün afrikalı amcamız dernek logolu et paketiyle bizi karşısında görünce heyecanla ve ağlayarak bize bunu anlatmaya çalışıyormuş. olayı dinlerken renkleri bembeyaz olan arkadaşlar bana bunu tercüme edince ben de gözyaşlarımı tutamadım."
devamını gör...
gülen cemaatine yakın değil, direkt onların yardım kuruluşudur. en alakasız yerde üstelik haksız yere nefreti de burdan toplar. ayrıca suriyede o da diğer yardım kuruluşları kadar vardır. suriye'ye yardım yaparsanız ve bunun için de yardım kuruluşlarından kimse yok mu'yu seçerseniz tutup da gazze'ye yollayacak değiller. sitesine girince karşımıza ilk çıkan elbette kış geldi suriye için bir ekmek bir battaniyedir. bahsi geçen kampanyanın reklamı zaman gazetesi'nde -evet evet o da gülen grubunun- röportajla filan bol bol yapılmıştır. reklamlarda diğer derneklerin isimleri de geçmiştir zira ortak bir kampanya. fakat ihh'yı nedense pek ismen anmıyorlar. buyrun size koz, cemaate illa vurulacaksa burdan vurun.
Allah ümmetin sonunu hayretsin. acıda bile düşmanlığı, laf çarpıtmayı bırakmıyoruz!

buyrun linkler, her iki yardım kuruluşu da bahsi geçen kampanya ile karşılıyor bizi:
http://www.kimseyokmu.org.tr/
http://www.ihh.org.tr/
devamını gör...
kurumsal kimlik ötesinde bir sesleniş. bazen bir haykırış da olabilir.

soru ekini uzatarak kimse yok muuuu şeklinde de haykırabilirsiniz. aslında kimse vardır da ses verecek olan er kişiler yoktur. ortaya çıkmanın hatta ortaya atılmanın bir maliyeti vardır ve zorluk içerir.

kimse yok mu yerine kimse var mı demek daha mı isabetli acaba?
yok olanı bulmak var olanı bulmaktan daha mı zor?

tüm arayışlardan sıkılıp kimse yok mu lan deip tepkisini ortaya koyanları da ayıplayamayız. zannedildiği gibi onlar için hayat bir oyun ve eğlenceden ibaret değildir. cevher her zaman derinlerdedir. yüzeysel bakarsan göremezsin. di mi lan!
devamını gör...
birine “sana inanıyorum” demek, “uzun boylu olduğuna inanıyorum” demekten çok farklıdır. uzun boy; algısaldır, bizim inanmama gibi bir seçeneğimiz de mevcut değildir. vasati bir izan sahibiysek algılarız. adam sırık lan, daha neyi ispatlayacak. burada uzunluğu algılayanın objektif yeterliğe sahip olunduğunu anlarız. ama birine inanmak tamamıyla subjektif yeterlik gerektirir. kimse var mı, hemi de en yenisinden diye sağ sola bakınmak da çözüm değil? hımm, abi boyun ne uzun lan.
devamını gör...
geçenlerde birinden; toplanan yardım paraları cemaatin okullarına gidiyor diye duyduğum gülen yapılanması. anlatandan aktarıyorum.
devamını gör...
önce deniz feneri' derneğinin itibarının; almanya'da açılan şaibeli bir dava süreciyle iki paralık edilmesi sonucu oluşan boşluktan istifade ederek palazlanmıştır.
deniz feneri'ne duyulan güven neticesi hayır hasenatını ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilecek emin bir aracı bulduğuna inanan, bağış yapma alışkanlığı kazanmış ve sayısı hızla artmış mütedeyyin camia; deniz feneri yolsuzluğu davasıyla birden güven bunalımına girmiş, kafası karışmış hale düşmüştü.
bu boşluktan istifade eden kimse yok mu derneği ile birlikte arkasındaki gülen yapılanması bu bağışçı kitleyi kısmen kendi saflarına çekerek bağış ve bağışçı sayılarını hızla arttırma imkanı buldular.

mütedeyyin camianın bağışları ile hizmet götüren bir diğer kuruluş olan ihh adlı insani yardım vakfı, yurtiçi ve yurtdışında yapmış olduğu yardım çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekti. müslim - gayrimüslim ayrımına pek girmeden dünyanın hemen her yerine yardım ulaştırabilen bu kuruluş aynı zamanda müslümanların ezildiği yerlerde yaptığı gözlemcilik faaliyetleri ile de diğerlerinden farklıydı. kimi zaman çatışan topluluklar arasında arabuluculuk faaliyetleri de yapıyordu. filisitin gibi müslümanların kanayan yarası haline gelmiş yerlerde mazlumun yanında yer alıp israil'î karşısına almayı göze alacak kadar da cesurdular. şeffaf bir organizasyon yapısına sahiptiler. içeride dışarıda pek çok müslüman için başvurulacak bir numaralı yardım kuruluşu haline geldiler.

derken ihh kilis deposuna bir baskın düzenlendi 14 ocak 2014'te. baskın gerekçesi ihh içinde el kaide mensupları bulunduğu iddiasıydı. (yakın dönemde ihh'nın filistin sebebiyle israil'le arası iyice gerginleşmişti) (ayrıca bir iddia tesadüfü olarak (bkz: tahşiyeciler)) iddianın içi boş çıktı. ama ihh'nın el kaide ile ilişkili olduğu iddiası falan çoktan dünya medyasına düşmüş, gerekli karalamalara zemin hazırlanmıştı bile. soruşturma ve baskın ekibinin ardında gülen yapılanmasının izleri görüldü.

eğer operasyon başarılı olsa, ihh da deniz feneri gibi bir sonuca sürüklense oluşacak boşluktan yine kimler istifade edecekti, kimlere meydan açılacaktı acaba?
bu varsayım direkt olarak kimse yok mu derneği ne leke sürmemeli bu açıdan. ancak bağlı bulunduğu gülen yapılanması bu tesadüflerle ilintilidir kanaatindeyim.

devamını gör...
sağolsunlar ilgilerini hiç eksik etmiyorlar sürekli numarama mesaj attıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum, ama tek taraflı yani olmaz diyorum lütfen bir daha mesaj atma kimse yok mu bitti anlıyor musun. ergence oldu ama idare edin artık.
devamını gör...
telefonla sms hatları tekrar hizmete girmiş olan yardım derneği. bayadır uğraşıyorlardı.

zaten paralel devlet paranoyası ile bir yardım kuruluşunun ne gibi bir ilgisi olabilirdi, hiç anlamamıştım. hiç olmazsa kendi gayretleriyle vodafone ile anlaşmışlar. diğer operatörleri bilmiyorum. yine ceberrut devletin kendilerine yaklaşımı belli.

su bile yok.
devamını gör...
deniz feneri ve ihh'yı yok ettikten sonra paraların akması planlanan kuruluş. hayırda yarışın derken rakiplerinizi yok edin anladılar galiba.
devamını gör...
"üç beş cemaat militanı dışında kimse yok, aklı olan kaçtı gitti" diye cevaplanası sözde yardım kuruluşu ismi.
devamını gör...
bugün yine mesaj atmış kendileri Allah rızası için sildim bende o mesajı.
devamını gör...
yok kardeşim yok dediğim dernektir.

lan mesaj yoluyla taciz ediyorlar resmen. hayır bunlara hiç bağışta filan da bulunmadım daha önce ki bu yüzü nerden aldılar bilmiyorum. bilsem mesaja cevap verdiğimde karşıda muhatap var bir dakka durmam döşerim ama o da yok.
devamını gör...
kardeş ailem gibi bir yardım kampanyadı var, çok iyi düşünülmüş. ramazan'da da bu aileler iftar vesilesiyle bir araya getiriliyorlar.
devamını gör...
çocukluğu 99 depremine denk gelmiş neslin kulaklarında hala çınlayan, sadece onların anlayabileceği nida.
devamını gör...
fetö bağlantısı nedeniyle bugün kapısına mühür vurulmuş ve kapanmış dernektir.
devamını gör...
kurban etlerini kasaba satmışlar.
çok ciddi bir iddia.
bak şimdi bunu zibidinin biri yapmış olsa tüm kurumu töhmet altında bırakır.
ancak ilgili kurumun ne haltlar karıştırdığı düşünülecek olursa yapmamıştır, bir adamın itligidir demem. bunlar kurumsal it.
devamını gör...
son günlerde şahsıma illallah ettiren cümlelerden biri. karşı komşumuzun 2,5 yaşında bir kızı var. çocuğun arkadaşı olmadığı için canı sıkıldıkça bizim evi keşfe geliyor, kapıyı da "kimse yok muuuuuu?" nidasıyla çalıp ses oktavını da gittikçe yükseltiyor. resmen kendimden 24 yaş küçük bir çocuğun yakın arkadaşıyım... beraber yüzümüzü boyayıp, plates topuyla çocuk hoplatıyoruz. **
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar