kırılmak--- alıntı ---

karşılık beklemesek bile, kendimizden bir şeyler verdiğimizi düşündüğümüz insanların davranışlarıyla ya da söyledikleri sözlerle alakalıdır.

--- alıntı ---

yakın zamanda ihl sözlük'te yaşadığımı farkettiğim durumdur. ilk önceleri pek umursamaz olsam dahi bir müddet sonra kırılmak denen iç burkucu duyguyu derinden hissetmeye başladım.
devamını gör...
13.
karşı taraftan girdiğimiz beklentiye karşılık bulamadığımız için derinliklerde oluşan burukluk... karşı tarafa genellikle söylemeyip kendi içimizde yaşamayı tercih ederiz, nedendir bilinmez.

burda oluşması gereken en önemli unsur mükemmellik, harikalık beklentisi... bu kırılmanın olmazsa olmazıdır.. kişiyi "hayal kırıklığı" bir süre oyalar..
devamını gör...
beklemediğimiz yahut ummadığımız bir sözün, bir davranışın, bir bakışın, bir ifadenin kalbimizi ince ince sızlatması durumudur. çok daha naif ve kişilikli bir tutumu da vardır kırgınlığın, belli belirsiz gölgesi geçer gözlerden hiç anlaşılmaz insanın kendi kendine onardığı bir çatlaktır.
devamını gör...
bir sonraki duygu ise önyargıdır.gerçekten kırıldıysa insan bir daha enlerin olmayacağı anlamına gelir.kimseyi en yerine koyamamaktır. * ***
devamını gör...
anlaşılamamak, yanlış anlaşılmak, önyargıların kurbanı olmak bu fiilin hemen öncesinde yaşanır.

kırılmak değil, kırılmadan önce yaşananlar daha fazla üzer insanı.

nihayetinde, her kırık kaynar, tedavi olur ama kırık çizgisi her röntgen filminde kabak gibi görülür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar