kırmızı idrar

çeşitli sebepler ile idrar torbasına bir yerden kan girişi olması sebebiyle ortaya çıkan biyolojik bozukluk. ciddi bir sebebi olması muhtemel olan bu durum ile karşılaşıldığında üroloji’ye doğru koşmak gerekmekte.
devamını gör...
sebebini internette araştırdığınızda birçok sebebi çıkıyor, panik yapmadan doktora gidin.
pancar yediğinizde de idrarınız kırmızı gelebilir, kullandığınız ilacın yan etkisi de olabilir.
devamını gör...
bi arkadaşın başına gelmişti. doktor içeriden parça aldı. kanser ihtimali araştırıldı. bu arada arkadaşın ömründen ömür gitti. sonuçta bildiğimiz böbrek taşı kaynaklı olduğu ortaya çıktı da rahatladı.

sonuç olarak ciddi hastalıkların belirtisi olabilir ama basit bir sebebi de olabilecek idrar.
devamını gör...
akla ilk gelen idrarda kan hücresinin varlığıdır. kanama dışında bazı ilaçlar, zehirlenmeler ya da yiyecekler de idrarın rengini kırmızıya boyayabilir. ağrı, idrar yaparken zorlanma gibi şikayetler eşlik edebilir. idrar yollarında kanser, taş, bazı idrar yolu enfeksiyonları gibi hastalıklar kırmızı idrara sebep olabileceği gibi fazla egzersiz de kanamayı tetikleyebilir.
devamını gör...
valla yeşil hariç her rengini bu kardeşiniz gördü diyebilirim. evham bizim milletimizin genel huyu. ben böbrek taşı düşürmeden 1 gün önce simsiyah halini uyku sersemi görünce ödüm kopmuştu. rabbim düşmanımın başına vermesin o acıyı. bir daha da yaşatmasın inşallah. genel olarak üriner sistemin enfeksiyonu gibi durumlarda meydana gelen bir renk değişimidir. çoğunlukla böbrek taşı durumlarına dalalet eder. ve inşaallah daha kötü sonuçları da göstermesin rabbim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar