kış mevsimini seven insan

#özgürler 

diliyorum sıcacık evinde, yağmur/kar yağışını elindeki çay/kahve kupasıyla izliyordur.

eğer bunları yapmıyorsa sıcak su torbası ve battaniyesine sarılarak, kombi hesabı yaparak, çamurlı yollarda ayakkabıları çamura bulanırken neye güvenerek kışı seviyor anlayamıyorum.

lütfen ilkbahar gelsin.

*
devamını gör...
bu insanlardan biriyim elimde genelde çay kupası olurdu ama son zamanlar çay bardağı oluyor.
olmasa da yağmurun sesi insanı rahatlatıyor sabahın ayazı insanı bi kendine getiriyor.
hep diyorum soğuğun çaresi var fakat sıcak öyle değil.
devamını gör...
biz seni seviyorum yazılı battaniye üzerimizdeyken*) kitap okumayı sevdik.
biz sobanın arkasına geçip derin derin dalmalarımızı hatta bazen uyumalarımızı sevdik.
biz ellerimizi birbirine sürterek ısıtmayı sevdik.
biz elektrik kesildiğinde soba elevinin tavanı ışıtmasını sevdik.
biz kuzineli soba'daki kestaneyi..
biz tarhana çorbasını sevdik..
biz salep'i sevdik.
biz mumu sevdik..
devamını gör...
romatizması da olanlar dahil mi?

efendim kış çocuğu olduğum için kışı çok sevdiğim doğrudur hatta artık evde kombi min. düzeyde bile yansa arasıra sıcak basıp odanın camını açıp odayı havalandırırım. insanlar bana şaşkınlıkla bakar.
yaşanılan yerin ve kişinin doğduğu mevsimin bunda epey etkisi olduğunu düşünüyorum. genel gözlemim kış çocuğu kışı sever yaz çocuğu yazı sever.
devamını gör...
miskin miskin kendileriyle çelişen sıcaklığı seven insandır. hepsinin elinde sıcak çay kupası, seni seviyorum battaniyesi. bunun neresi kış? şöyle bahar olacak hava ne soğuk ne sıcak ılık bir rüzgar.
devamını gör...
zengindir, net. ha zengin değilse de soba yakmayı biliyordur. misal ben bilsem sobalı evde otururum ama bizim ev sobalıyken ben çok küçüktüm. sobanın yakılmasından ziyade içine kolonya döküp eğlenmeyi seviyordum.
devamını gör...
pırasanın,karnıbaharın, kerevizin olduğu bir mevsimi... bırakın allasen. sabah akşam çayın yanına kahve katık edemiyorsunuz.
yemek versiyonundan kaçsanız çorbası, salatası geliyor önünüze.
akşam yemekte sağlıklı beslenme takıntılı anneniz hangi komboları sofraya koyacak diye bakıyorsunuz.
devamını gör...
bu benim. tüm dünyaya haykırarak aşkımı ilan edecek kadar seviyorum. soğuk havanın terapi etkisi var bence. bir de ankara’nın en çok ayazından vazgeçemiyoruz. bunun için aşığız bu mevsime.*
devamını gör...
çabuk terleyen, zor üşüyen derisi kalın insan olması muhtemeldir.
aynı zamanda yazın o nemli vıcık vıcık sıcaklığı pek bir eziyet geliyordur.
devamını gör...
+1

öyle pofuduk pijamalı, hayvanlı terliğimsi şeyleri giyip eve kapandığımdan değil zira durum tam tersi bende. yazın eve kapatırım kendimi. kışın ise sokak sokak gezdiğimden, yağmurda karda kendimi yollara attığımdan severim. herkes eve kapandığı için severim. tiyatrosu sineması kışın daha güzel olduğu için severim. en çok zevk aldığım şeydir soğuk havada karda kışta yürümek. yolu uzatır otobüsten erken inerim bu yüzden. kışın sahile gidip oturmak daha eğlenceli mesela. daha güzel. kestanesi, salebi, sobası... soğuk iyidir, iyi. dinç tutar insanı.


yaşasın kış mevsimi!
devamını gör...
sadece ben evdeyken ve dışarıya asla adım atmamam gerektiğinde güzel öteki günler de elimden gelse sonbahar-kış aylarında ülke değiştiririm.
devamını gör...
işim gücüm yoksa evden keyif için çıkıyorsam seviyorum. ama yapmurlu ve soğuk havalarda işe gitmek güzel değil. bende çok isterim kirismısda newyork caddeleri dolaşsam 10 gün noel tatili yapsam güzel olabilirdi kış.
devamını gör...
toplu taşıma kullanıyorsa kışı seviyordur mesela ben. yazın sıcaktan, terden, kokudan nefret ediyorum. ve bunun çaresi de yok soyunamayacağımıza göre. ama kış öyle mi birincisi koku olayı çok aza iniyor ikincisi sıcaktan dışarı çıkamadığım günler oluyordu ama kışın kalın giyin hacı. ıncecik gömlek giyip ay ben üşüyorum demekle olmuyor kazak giy yani.
kış muhabbetleri de güzel sinema konuşulur bol bol vizyondaki filmler çay çorba sohbetleri kestane romantizmleri.
kış bana daha samimi geliyor.
* *
devamını gör...
bir de yağmurda yürümek romantizmi yapıyorsa kıç soğuktan donarken yağmurda ıslanmış sopa ile sağlam dövülmesi gereken insandır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar