yaşa bağlı olarak değişen olaylardır.
mesela ilkokuldayken, 9 günlük bayram tatiline gireceğimiz cuma günü, koridorda top oynarken florasanı indirmiştim. müdür bayram dönüşü okula yeni bir florasanla gelmem yönündeki telkinleriyle beni uğurlamıştı. ben de bütün bayram boyu aileme bunu nasıl anlatacağımı düşünmüştüm. şimdi yine bir bayram tatiline girdiğimiz cuma günü. keşke tek derdim florasanı indirdiğimi söylemek olsa.
devamını gör...
kız olsun erkek olsun ergenliğe geçiş dönemimde yaşanan olaylardır.aslında rahatçana açıklamasını bilmeli ve bu rahatlık çocuklara verilmeli/öğretilmeli.
devamını gör...
basima 1 kere gelmis bir olaydi.

based on a true story

sene universite 1'de oldugum sene. yaz tatiline girmisiz ve ben eve donmusum. ellerimde pul pul deri soyulmasi gibi bi seyler var. eve gelmisken bi doktora gostereyim diyorum. doktora gidiyorum. doktor bakiyor ve disaridan goruldugu kadariyla 'x' zuhrevi hastaliginin belirtisi bu diyor. ama tabi test yapmamiz lazim deyip kan aliyor. ohaa diyorum ben. testi 2 gun sonra alacagim. 2 gun boyunca hastaligi dusunmekten daha cok bu durumu aileme nasil aciklarimin senaryolarini kafamda donduruyorum. zaten kuzenler universitede kizlar teklif ediyomus geyiklerini yapiyorlar o sirada. yani oyle bi sey olsa gam yemeyecegim. doktora gidiyorum, test sonuclari temiz cikiyor. Allah belani versin doktor diyorum icimden. 2 gunumu zehir ettin. su kremi sur gecer diyor bir de bilmis bilmis.
devamını gör...
okulu bırakmak. gerçi zamanla onlar, hal ve hareketlerinden böylesi bir çıkarım yapabiliyorlar. dolayısıyla rahatça ya da rahatsızca açıklama yapmaya çalışmana gerek yok.*
devamını gör...
sonsuza dek onlara ait olamayacağı bilgisi. hatta hiç onlara ait olmamış olunduğu bilgisi. hiç rahat olmuyor. koca ömür tükeniyor. bilgi de görünmeyen bir yolla transfer edilse keşke.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar