kitabı ödünç verdiğini zanneden kişi

benim o, buraya haykırarak dublörün dilemması yazmak istiyorum ya, içinde hususi çizimlerim ve notlarım vardı, hani sevdiği kitaptan her gün pasajlar okuyan enteller vardır ya, işte sadece onlardan biri olmak istemiştim.
ödünç verdiğim konusunda hala şüphem yok da sadece süresi biraz uzadı... *
devamını gör...
vermiyorum deyince en naleeeet, en pisliiiiiik, en cimriiiii, en bencil kişi ilan edilir sonra. ulan biriniz de, "ah canım kitap için teşekkürler bak ben de bu yazarın bir başka kitabını aldım sana" falan deyin be. üstüne yattığı yetmiyor bi de başkasını almak isteyen oluyor ya. bu ne yüzsüzlük, bu ne vurdumduymazlık, bu ne adamsendecilik..

ulen bi adam masal kitabını napar ya? Allah aşkına masal kitabı bu ya!!11!!!! hatırlamıyorum da kime niye verdiğimi. daha doğrusu verdim mi vermedim mi? aşık olarak almıştım ben o ansiklopedi gibi masal kitabını, tey liseden beri saklıyordum çoluğuma çocuğuma okuyacağım diye. kim yürüttü bu kitabı ya ciğerim soldu aramaktan. ah ulen rızaaaa!
devamını gör...
kitap benim için mahremdir. o yüzden değil ödünç vermek, kütüphaneme dokunulmasından bile haz etmem. zira kitabı altını çize çize, kenarlarına not ala ala okuyan bir adamım. şimdi sen benim okuduğum bir kitabı açınca, altını çizdiğim yerleri, notlarımı da okuyorsun. ne işin var kardeşim senin benim duygu yoğunluklarımda, bilinç altımda, ruhumun delhizlerinde...

haa çok istiyorsan sana e-kitap arşivimden vereyim aynı kitabı, napıyorsan yap...ama yine de kitaba dokunun, onu sevin efendim...

tanım: bir kaç kitap kaybettikten sonra uyanır.
devamını gör...
kitap verilmez abi ben bunu anlamıyorum. hayır benden kitap istiyorsan, gelir sorarsın okumadığın gözden çıkartığın kitaplar nerde diye..
adam gelip kütüphaneye elini atıp gelen kitaba bunu bana hediye et diyor. la ben o kitabın sağına soluna not almışım, not defterime altı çizili olan bütün yerleri yazmamışın kitap yanımda diye. sen gelecen benim o emeğimi alıp gidecen. olmaz arkadaş...
bide bunların bir adım ötesi her sene kapına gelip geçen seneki üniversite kitaplarını isterler. la bi senelik hukuk kitabının ikinci el almaya kalksan 100-200 tl sen benden bu kitapları istiyorsun. bide ben bu kitapları sıfır almışın en az 500 lira tutumuştur. bi zeki sen misin evladım.
devamını gör...
anadolu'nun saf, masum çocuğu. bir iki geri dönüşü olmayan yol sonunda ciğeri yanar, gözü açılır.

ben zaten her acının tiryakisi olmuşum...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar