kitap açmanın serbest olduğu sınav

birazdan kötü bir şeylerin olacağını hissetiren sınav.
kitap açmanın serbest olduğunu duyunca sevinir çalışmazsın. " ooh ne de olsa kitap açık bakar yaparız soruları " düşüncesiyle çiçekler açar gönül bahçende. ama hoca öyle kasar ki soruları sınav boyunca kitabın okumadık satırı kalmaz, fihristi, basım yılını bile ezberlersin yine de bulamazsın cevabı, mal gibi kalırsın.

devamını gör...
dünya imtihanıdır.eğer bir kul,kur'an-ı kerim'i açıpta acaba Allah bana neyi helal,neyi haram kılmış diye bakıp,hayatını bunlara göre düzenlerse (peygamber'in sünnet ve hadislerinide dahil etmeli tabiiki),ahirette bunun mükafatını alır.işte kitap açmanın serbest olduğu asıl sınav budur.
devamını gör...
sıkıntılı bir süreci işaret eder esasında. baktığında oo hoca ders notlarına ve kitaba bakmaya izin veriyor çok kolay geçecek bu sınav, 100 alırım banko dersin. lakin her şey göründüğü kadar kolay değildir. hoca internetin en ücra köşelerinden en kıl soruları bulur karşına getirir ve ne ders notunun ne de kitabın bir faydası dokunmaz.
devamını gör...
cogunlugunda sure ve sinav kagidi sinirlamasi yoktur. sorular cogunlukla tek soru seklinde olup belli parametreler altinda belli bir perspektifi elestirmeniz istenir.
devamını gör...
genelde sözelciler için yorum sorusudur. ki kitapta bulamazsınız.
sayısalcılar içinse işlem sorularıdır.formül içermeyen sorular....
devamını gör...
bilgileri yüklenmeyi değil,

eldeki bilgi verileri analiz edip sentez çıkarmayı hedefleyen sınav çeşididir.

evet, sınav yapma pozisyonunda bir hoca olsam ilkokul dahil böyle sınav yapardım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar