kitap okumayan insan

kimi insanların kitap okumaya ihtiyaçları olmayabiliyor.gözlem gücü kuvvetliyse bir kitaptan öğreneceğini hayattan, yaptıklarından öğrenebiliyor. **
devamını gör...
insanoğlu kelimelerle düşündüğü için tam bi düşünce mekanizması oturmayan, muhabbeti on dakika sonra sıkmaya başlayan, kendini tekrar eden sıkıcı saplantılı bir yapıya sahip olması muhtemel olan kişidir.

"ben kitap okumam" deyipte algısını tamamen kapatmış, böyle gelmiş böyle giderci bir insan tipide yok değil hani. tamam anlarım haklı olabilir ama kitap okumuyom ben yaa derken, boş bir ifade kullandığının farkında değildir, yanıldığı nokta ta bir delil olmadan karar vermesidir, kitap okumadan kitap okumanın iyi bir şey olduğu kanısına varmıştır, dolayısıyla önyargının esiridir.

hayal dünyası yaşadığı çevre kadardır, hayal gücüne destek olan düşüncelerden hep eksik kalacaktır, bildiğini sandığı en fazla facebook'ta okuduğu bir kaç özlü sözden ibarettir.

etrafta bir kitap okudum hayatım değişti diyen insanlar azımsanmayacak kadardır. ama bir kitap okumadım hayatım değişti diyen yoktur, çünkü hayatı ve hayallerini zorlamadan yaşanılan hayat yaşanmaya değmez.
devamını gör...
normal bir insandir. toplumun dayattigi dogrular var. aksini bile dusunemezsin. kitap okumanin bu kadar cok savunulup kitap okuma oraninin da bu seviyede az oldugu baska bir memleket yoktur herhalde. adam kitap okuma ihtiyaci hissetmiyor olabilir. bunu neden normal bi seymis gibi karsilayamiyor insanlar. hayattaki temel insani amacimiz hayatta kalmak, yasamimizi idame ettirebilmek degil mi? bu fonksiyonu kitap okumadan ifa edebilen bi insana kitap okumuyorsun seni zavalli diyemezsin. bilmek, bilgi neden kutsal? veya bilgi derken neyi kastediyoruz? herkes ihtiyaci olan bilgiyi ogrendigi surece nasil bir sorun olabilir ki? ben kitap okumadan o bilgileri elde edemem ama bir baskasi kendisine yetiyordur bi sey diyemezsin. kitaplara gomulup hayat nasil yasanir bilgisinden uzak kisiler de yok mu?

kitap okumayan bi kisi kitap okumaya ihtiyaci olmadigini nereden bilecek denmis. mantikli bir soru. ancak ayni sekilde kitap okuyan bir insan da kitap okumamanin nasil bir sey oldugunu bilemez. ilave olarak hic kimse ayni degil. ben kendimden hareketle genel sonuclara ulasamam. ben kitap okuma ihtiyaci hissediyorsam bu bana ozgu bir ihtiyactir.
devamını gör...
çok gezmiştir. kitap okuyan insanı katlar katlar kat yerlerinden yırta yırta çoğaltır.

bu arada ben az gezip çok okuyanım maalesef... bilinsin yani. bu iş böyledir. boşa laga luga yapmayın. kasımpaşa'da, çinçin'de kitap kurtarmaz adamı... kan alırlar kamil kan !
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar