kitaplardan altı çizili cümleler

kendimi ölümsüz olarak görüyorum. mekân ve zamandan kopalı yıllar oluyor. bir kıza aşık olmuştum. onu görmek için altı saat yol almam gerekiyordu. bir sabah treni kaçırdım. aşık olmaktan vazgeçtim. kendinden vazgeçmenin ne olduğunu asıl ben bilirim. benim adım kaygusuz abdal. tanrı'dan vazgeçtim. ölmekten vazgeçtim. çünkü ölürsem, eğer yukarıda beni ödül ve ceza sisteminin bekçileri bekliyorsa çok büyük kavgalar etmem gerekecekti. ölmek istemiyorum çünkü tanrı'yı da öldürürüm diye korkuyorum. ve böyle bir vefata benim dışımda kimse dayanamaz.

beynimin içinde bile altı çizilidir . seviyom.
devamını gör...
insanların artık anlamaya zamanları yok. dükkanlardan her istediklerini satın alıyorlar. ama dostluk satılan bir dükkan olmadığı için dostları yok.
devamını gör...
"benim için islâmî hareket hayatımın gerçek gâyesidir. hayatım bu gâyeye adanmıştır ve ölümümde bu gâyenin peşinde koşmakla olacaktır. başkalarının bu yolda olup olmaması da önemli değil. şartlar ne olursa olsun bu benim ödevimdir ve o'nun uğruna hayatımı fedâ edeceğim. tek bir fert bile kendini koymasa, bu yolda yalnız kalsam da, bu yolda yalnız yürüyeceğim. eğer bütün dünya bana muhâlefet etmekle birleşse, onlarla tek başıma yılmadan mücâdele edeceğim."
(gelin bu dünyayı değiştirelim, s. 71)
devamını gör...
kendiniz hakkinda boyle konusmamalisiniz, dedi igor.
nasil boyle?
boyle umutsuz, bezgin. yoksa bir gun gercekten oyle hissedersiniz.


-ama ben kitaplarimi asla cizmem-
devamını gör...
korkaklar, ölmeden önce defalarca ölürler; cesaret sahipleri ise ölümün tadını yalnızca bir kez alır.

ölmeye cesaret edemeyecek güçlü duyguları olmayan insanlardan kendilerinden başkasını sevmelerini beklemek boşadır. kendisinden başkasını sevmeyen insan ise her şeyde kusur bulmaya ve memnuniyetsiz kalmaya mahkumdur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar