kıvanç tatlıtuğ için vergi usulsüzlüğü yaptığı iddiası üzerine açılan dava sonrasında kürsü önünde fotoğraf çektiren hakime hanım. ben yargı etiğine çok hakim değilim ama hukukçular biraz eleştirmiş bacımızı. sanık konumundaki kişiyle kürsüde foto çektirmek zaaftır ve adil karar vermeyi etkiler demişler.kaynak
devamını gör...
davayı gören hakimle değil başka bir hakimle çekilmiştir ama yine de olmaz yani yarın öbür gün bu kadına da davası gelebilir. sonucu da ne olursa olsun supheli olur

ama buradan çıkarmamız gereken sonuçlar var:
1.tipin iyiyse kralsın.
2. adalet o kadar da mülkün temeli değildir. türkiye'de tanıdıgın varsa biryerlerde her sorununu cozebilirsin. o yüzden tavsiyem sağlam yerlerde tanıdıklar edinin. ya da onları tanıyanlar. türkiye'de hayatta kalmanın şartı budur.
devamını gör...
fotoğraftan görüp anladığım kadarıyla bu genç yaşında istanbul anadolu adliyesinde ne işi olduğunu sorduğum hakimdir.
benim arkadaşlarım reyhanlı’da, afşin’de, harran’da keçilerin kuzuların arasında keşife gidiyorlar ulan!
devamını gör...
aylık 30 bin lira geliri varmış kıvanç efendinin. zavallı fakir fotoğraf çekilerek ek gelir sağlıyor herhalde. abla da üç beş bişey atmıştır, fotoğrafını çekilmiştir.

ulan şu adamlar küfür eder gibi sahtekarlık yapıyor, biz eşek yüküyle vergi ödüyoruz. devlet baba ne diyeyim ben sana..
devamını gör...
fotoğraf çekilecekse o cübbe çıkarılacak ve mahkeme salonundan da çıkıp öyle çekilmelidir meslek etiğine uygun olan bu. öte yandan cmk 183 uyarınca adliye binalarında (sadece duruşma sırasında değil) fotoğraf çekmek yasaktır hakime yaptırım uygulanmalı.

hakikaten ne gerek var böyle şeylere bir insanın mesleğine hiç mi saygısı olmaz.
devamını gör...
bunun vereceği karardan ne olacak? daha önce de beyan ettiğim üzere türk adalet sistemine zerre kadar güvenim yoktur. bu kadın hakimlikten direkt düşürülmelidir. konunun uzmanı abimiz yukarıda gerekli cevabı yazmış. böyle lakaytlık, böyle mesleğe ve kuruma saygısızlık olmaz. sivrihisarlı hızır bey'den düştüğümüz konuma bak. sıfırda bile değiliz.
devamını gör...
hahahaahaahahahaahahh öncelikle.
evet türkiyenin geldiği durumu gözler önüne seriyor bu fotoğraf. yani bu ülkede suçsuz yere 33 yıl hapis yatmış birisi var, o adamın ahı bile yeter bize. bir de şu fotoğrafa bak. gerçekten şaka gibi ülke.
devamını gör...
kıvanç'ın mahkemesine giren hakim değildir. öylesine kıvanç'ı görünce bir hatıra fotoğrafı çektireyim şeklinde muhtemelen düşünmüştür.
devamını gör...
biz, hakimlerin başı kapalı olmaz,bu meslekte görünüş,giyim önemlidir,bir tarafın sembollerini giyemezler dediğimizde bizi linç edenlerin halaya kalktığı haber.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar