kıyafet konusunda kadına yön vermek

her erkeğin isteğidir. peki ne kadar doğru. bu konu tartışılır.
eş diyeceğim kişinin bu konuda bazı sınırları aşması durumu mevcut. ne desek bilinmez bir ruh haline soktu beni kendisi.
devamını gör...
güzellikle konuşulup anlaşılanacaksa olur ama işin içine baskı varsa sıkıntıdır. ha bir de bu kıyafet konusu nedenn sorun olduğu da önemli adam gelip ailem falan istemiyor diyorsa kusura bakmasınlar kimse değiştirmez. tecrübe ile sabittir bu.
devamını gör...
kadınlar için tasarlayan modacıların yaptığıdır... diğerlerininki "şu düğmeni iliklesene", "bu biraz dar değil mi", "kısa bu daha uzun bişey yok muydu" halini alır. buna yön vermek demiyoruz, müdahale diyoruz.
devamını gör...
yapmayacağım şeydir. kıyafet hoşuma gitmediyse bitir, kalem dahi varsa başlama.konusularak hallolmaz sanırım. net cozum
devamını gör...
kadının ihtiyaç duymasından ileri gelir. olması gerektiği gibi giyinene kimsenin sesi çıkmaz, olması gerekenden sapana da gereken yönlendirme yapılır. kusura bakmayacak kimse.
devamını gör...
diğer kadınların işidir. bir kadın bir başka kadına bakarak giyinir. eğer tersi olsa herkesin farklı bir tarzı olurdu ama gel gör ki sadece suratlar farklı, geri kalan her şey aynı. kendi kendini yönlendirebilen kadınlara selam ederim.
devamını gör...
- bu beyaz pantol gitti mi şekertom?
+ valla külot ben burdayım diyo.
devamını gör...
erkeklerin haddi değildir.
kadın zaten eşine danışır. erkek de giyip giyemeyeceği konusunda son noktayı koyar. olay çözülür.
devamını gör...
evli değilseniz kadının yol vermesine sebep olabilir riskli harekettir.kadın canlısının siz müdahale ettikçe tam tersini yapma olasılığı yüksektir.
devamını gör...
erkeğin evlenmeden önceki değer yargılarıyla evlendikten sonrakilerin değişmesinden kaynaklanan bir baskı aracıdır.
eş adayını açık saçık manken ebatlarında görüp beğenir ama sonra rabiatül adeviyye olmasını bekler. kadını kendi arzularına göre kısıtlayamayınca da baskı yapma yoluna gider.
devamını gör...
yukarıdaki arkadaşımız yazmış ama ben de yazacağım.

öncelikle bir ilişki, yahut birinci derece akrabalık durumunun olduğunu ve yön verenin erkek olduğunu var sayıyoruz. *

babalar, abiler * , işi baskı ve zorbalığa sürüklemeden tavsiye ve telkinlerde bulunabilir, bulunmalıdır da. sorumlu bir erkek davranışıdır bu.

fakat konu ilişkiler ise, beyler, bunu biraz en başında düşünmeniz ve ona göre seçiminizi yapmanız gerekiyor. yani hiç olmazsa ana hatlarıyla değil mi? yani dindar, ya da tiksindiğim bir deyişle kendini muhafazakar diye tanımlıyorsan, gidip de açık saçık, straplez mıtraplez giyen * bir hanfendiyle olmayacaksın. şal kullanan pantolon tunik tercih eden bir kızla evlenip de pardesü giymeye zorlamayacaksın. * kendi görüş ve yaşayışına uygun birini seçtikten sonra, ufak tefek minnoşluklar, tatlı dille yapılan kimi müdahaleler ilişkiye dinamizm katabilir, ama ayarlayabileceğinizi sanmıyorum. o yüzden yapmayın.
devamını gör...
her erkegin istegi degildir.
hanimi giyinmeli bilen erkegin alakadar oldugu mesele dahi degildir.

zira ben cocuk gibi hanimin giydiklerine mi karisacagim?
kadin icin de gecerli bu, napicak kocasinin sortuna mi karisacak?
kaideler bellidir, koca koca insanlariz ya hu...

Allah oturmayi, kalkmayi,konusmayi, giyinmeyi bilen insanlarla karsilastirsin bizleri.
devamını gör...
bazı erkeklerin abarttığı durum, yıllar önce arkadaş tavsiyesi ile görücü usulü bir görüşme yapacaktım, görüşme öncesi hiç hoşlanmama rağmen karşı tarafın ısrarı ile önce biraz yazıştık, tabi sosyal medyadan fotoğraflarımı gördü vs. ve bana kıyafetlerimin dine uygun olmadığını söyledi, bende eğer bu konuda kesin yargıları varsa görüşemeyeceğimizi söyledim ve hemen konuşma bitti, lakin aslında yüzyüze görüşüp şu müthiş elektriği yakalasaydık, bence çok problemi olmayan kıyafetlerimde hafif değişiklik yapabilirdim. eşler abartıya kaçmadan birbirlerine yön verebilirler diye düşünüyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar