kıyamet

yakında kopması muhtemel olay,

insanların kendi ölümlerinden değŸil de kıyametten bahsedince korkarlar genelde bunun nedeni doğŸum yanılgısıdır.gafletin sebeplerinden birisi de doğŸumun varlığŸıdır. her gün doğŸumlar ve ölümler olur. yeryüzünün nüfusu hiç eksilmez, hatta günden güne artar. insan kendisini bu döngünün etkisine kaptırınca sanki doğŸumlar ölümleri telafi ediyor, yaşŸam böylece dengeleniyor gibi bir yanılgıya kapılabilir. bu da ölüme karşŸı bir gaflet perdesi oluşŸmasına sebep olur. oysa şŸu andan itibaren hiçbir doğŸumun gerçekleşŸmeyeceğŸi bir döneme girsek, insanların birbiri ardına öldüğŸünü ve dünya nüfusunun hızla sıfıra doğŸru gittiğŸini görsek... işŸte o zaman ölüm insana tüm dehşŸetiyle kendisini hissettirir. insan etrafındakilerin birer birer eksildiğŸini görür ve kaçınılmaz sonun er geç kendisine de geleceğŸini kesin olarak fark eder. aradan yıllar bile geçse, hala hayatta olanlar ertesi gün sıranın kendilerine gelip gelmeyeceğŸi endişŸesiyle yatarlar. ã–lüm bir an bile akıllarından çıkmaz.
halbuki olayın aslı da bundan farklı değŸildir. yeni doğŸanların öleceklere hiçbir etkisi yoktur. bu, yalnızca psikolojik bir yanılgıdan ibarettir. günümüzden 150 yıl önce yaşŸayanlardan bugün hiçbiri hayatta değŸildir. kendilerinden sonra doğŸanların bu kişŸilerin ecellerine hiçbir faydası dokunmamışŸtır. aynı şŸekilde 100 yıl sonra da şŸu anda yaşŸayan insanlardan hemen hemen hiçbirisi kalmayacaktır. ã‡ünkü dünya bir tür durak yeridir; sürekli dolar ve boşŸalır.
devamını gör...
yakında kopması muhtemel olay,

insanların kendi ölümlerinden değil de kıyametten bahsedince korkarlar genelde bunun nedeni doğum yanılgısıdır.gafletin sebeplerinden birisi de doğumun varlığıdır. her gün doğumlar ve ölümler olur. yeryüzünün nüfusu hiç eksilmez, hatta günden güne artar. insan kendisini bu döngünün etkisine kaptırınca sanki doğumlar ölümleri telafi ediyor, yaşam böylece dengeleniyor gibi bir yanılgıya kapılabilir. bu da ölüme karşı bir gaflet perdesi oluşmasına sebep olur. oysa şu andan itibaren hiçbir doğumun gerçekleşmeyeceği bir döneme girsek, insanların birbiri ardına öldüğünü ve dünya nüfusunun hızla sıfıra doğru gittiğini görsek... işte o zaman ölüm insana tüm dehşetiyle kendisini hissettirir. insan etrafındakilerin birer birer eksildiğini görür ve kaçınılmaz sonun er geç kendisine de geleceğini kesin olarak fark eder. aradan yıllar bile geçse, hala hayatta olanlar ertesi gün sıranın kendilerine gelip gelmeyeceği endişesiyle yatarlar. ölüm bir an bile akıllarından çıkmaz.
halbuki olayın aslı da bundan farklı değildir. yeni doğanların öleceklere hiçbir etkisi yoktur. bu, yalnızca psikolojik bir yanılgıdan ibarettir. günümüzden 150 yıl önce yaşayanlardan bugün hiçbiri hayatta değildir. kendilerinden sonra doğanların bu kişilerin ecellerine hiçbir faydası dokunmamıştır. aynı şekilde 100 yıl sonra da şu anda yaşayan insanlardan hemen hemen hiçbirisi kalmayacaktır. çünkü dünya bir tür durak yeridir; sürekli dolar ve boşalır.
devamını gör...
kıyamet on alamet görülmedikçe kopmaz: duman, deccal, dabbetu'l arz, güneş'in batıdan doğması, isa'nın yeryüzüne inmesi. (rudani, büyük hadis külliyatı, 5. cilt, s. 362)
devamını gör...

--- alıntı ---
Buhâri ve Müslim'in Ebû Hureyre (r.a.) den rivayet ettiklerine göre Peygamberimiz şöyle buyurmuştur: "Yedi sınıf insan vardır ki Allah Teâlâ onları hiçbir gölgenin bulunmadığı (Kıyamet) gününde Arş'ın gölgesinde gölgelendirir. Adaletli yönetici Allah'a ibadetle büyüyen genç kalbi camilere bağlı kimse Allah için birbirini seven bu uğurda bir araya gelip bu sevgi ile ayrılan iki kimse mevki sahibi olan güzel bir kadın tarafından birlikte olmaya çağırıldığı halde "Ben Allah'tan korkarım" cevabı ile karşılık veren kimse sağ elinin verdiği sadakayı sol eli duymayacak şekilde gizli sadaka veren kimse tenha yerde Allah'ı anarak gözleri yaşla dolup taşan kimse."
--- alıntı ---
devamını gör...
son olarak kırmızı kart gören ölümün de öldürüleceği,mikhail in sur a üfürmesiyle ilk yarının bitişi ve sonsuza kadar devam edecek olan ikinci yarıya yedek as herkesin katılacağı, ilk yarının hesabının bir bir sorulacağı gizemli aleme geçiş saati.
devamını gör...
deneniyoruz..
sınanıyoruz..
yaşasın zalimler için cehennem..
her şeyin gerçek düzeltileceği yeniden dirilme var iyi ki...
yaratandan başka hiç bir güç..
bunu çözemez..
iyi ki kıyamet var?
bazı insanlar öldürülse bile vicdan yine de rahat edemez...
devamını gör...
ve güneşin artık doğmadığı bir gün zamanın misyonu bitmiş , zamansız kalan insanın da kim olduğu hakkında unutkanlığı sona ermiş olacak.

* *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar