kız almak

kadın-erkek eşitliğine vurulan bir darbedir bu söylem. ne demek almak? ne kadara satıyordunuz ki? atalar o kadar da steril değilmiş bak bu konuda.

sonra kızlar nasıl yakıştırıyor bu cümleyi kendilerine? tüm ömrünü asalak gibi birinin sırtına yapışarak, omo'nun yanında yapıştırılmış limonlu cif gibi geçirmeyi nasıl kabul edebiliyorlar? nasıl olsa evlendim, artık açlık, giyinme, barınma gibi ihtiyaçlarımı giderme sorumluluklarım yok! diyebiliyorlar?

mesele iş bulup çalışmak da değil. mesele bu donanıma haiz olup işin ucundan tutmaya yüksünmemekte. sonra her fırsatta kadın erkek eşitliğinden bahsetmeniz oldukça komik ve ironik duruyor zira.
devamını gör...
istemeye giden taraf diye bir şey var. haliyle istemeye gidince neyse o. onu almış alıyorsun. yani istemek almam. gitmek gelmek. birbirini doğuran çağıran şeyler. bunu hakaret aşağılamak olarak algılamak biraz saçmalık oluyor. düğün vs her şeyi erkek tarafı yapıyor. tüm derdi çileyi erkek tarafı çekiyor mesela. kimse sesini çıkartmıyor. yıllardır böyle gelmiş gidiyor. bu da öyle bir şey. bunlara takılmak aramızdaki saygı sevgi ve kültürü öldürür. başka da bir şeye yaramaz..
devamını gör...
rahmetli barış manço'nun deyimiyle deveye hendek atlatmaktır.
--- alıntı ---
işte hendek işte deve
ya atarsın ya biçersin
baktın olmaz vazgeçersin
zordur almak bizden kızı

işte halep, işte arşın
ya aşarsın ya biçersin
baktın olmaz vazgeçersin
zordur almak bizden kızı

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar