kız babası olmak

#özgürler 

üç ay önce başŸıma gelen hadise.

günümüzün çarpık toplumsal düzeninde çocuk yetişŸtirecek olmak insanı tırstırıyor biraz. ama sonra umutlar baskın geliyor, alıyorsun kızını göğŸsüne yatırıyorsun ve muhabbet ediyorsun onunla.

o boncuk bakışŸlar "seni anlıyorum babişŸ, ama henüz karşŸılık veremiyorum" der gibi geliyor.

Allah herkese nasip etsin.
devamını gör...
çok güzel bir duygudur. özelliklede kız evlatlar ile babaları aralarında olan ilişki düşünüldüğünde en çok kıskandığım şanslı kişilerdir. ne yapalım bana erkek evlat nasip oldu.
devamını gör...
galiba bir erkeğin dünyada yaşayacağı ender güzel duygulardan biridir. anlatılamazdır, muhtemelen yaşanmadan hissedilemez. Allah hepimize bu güzel duyguyu yaşamayı nasip etsin.

erkek çocuğu babası olma duygusuna göre daha doğaldır. çünkü erkek çocuğu sevgisi biraz kültürel bir şeydir, bizim erkek egemen toplum yapısında erkek çocuk babası olmak başkalarına hava atma vesilesidir. kız çocuğu içinse durum böyle değil. işte bu yüzden, kız çocuğuna olan sevgi, şefkat ve merhamet duyguları koruma kollama içgüdüleri tümüyle kişinin kendi içinden gelir, dolayımsızdır, son derece doğal ve köklüdür. kimse kız çocuğu sahibi olduğu için hava atmaz erkek çocuğu gibi (en azından bizim gibi toplumlarda). ama pek çok erkek için kız çocuğu babası olmak çok daha güzel bir duygu, kimseye kanıtlamak veya hava atmak zorunda olmadığın bir duygu.

devamını gör...
herkesi mutlu etmeyebilen durumdur. erkek babası olabilmek amacıyla bir tane 6 çocuk yapıp başarısız olan, bir tane de 4. denemede başarılı olan akrabam var. erkek çocuklarındaki mutluluk hiçbirinde yok. garip.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar