kız kardeş

#özgürler 

candır, çiğerdir, kalptir, böbrektir. abla için de aynısı geçerli ama küçük kız kardeşin yeri ayrı gibi gibi..üzgün anınızda göz göze geldiğinizde attığı "seni anlıyorum bakışı" dünyaya değer, ya da beraber yapılan saçma sapan bir şey çok eğlenceli gelir, uyduruk bir espri saatler boyu beraberce gülmeye sebep olabilir..üzülmesine dayanamazsın..

bütün bunlara rağmen en çok tartıştığınız insandır aynı zamanda.

mesela benim kız kardeşimi ansiklopediyle dövmüşlüğüm vardır. ben lisedeydim, o ortaokulda. rüya tabirleri ansiklopedisiyle kafasına vurmuştum..hala pişmanlığı içimdedir...
devamını gör...
kucukken sadece kavga ederken, buyudukce ise daha farkli sekillerde zaman gecirilebilen guzel insan. boy boydur. ufak boylari ders calismak zorunda oldugunuzda gelip yanaginizdan oper 'sen dunyanin en iyi ablasisin' der * kendilerine kole yaparlar insani istemeden. buyuk boylari ise sizinle kiyafetlerini paylasmasa da iyidir dertlerini dinlersiniz yardim edersiniz. sorularini cozersiniz. cantalarinizi, kiyafetlerinizi, gozyaslarinizi, sacma sapan danslarinizi, mutluluklarinizi, ev islerini paylasirsiniz. ergenlikten sonra daha sevecen olurlar genelde .


devamını gör...
doğduğu günden bu yana çektirdiklerini son onbeş günde burnundan fitil fitil getirdiğimdir.
başa saralım
kız kardeş doğar, gece zırlamalarıyla uyutmaz huzur kaçırır
biraz büyür, saçlarınızı çekmekten zevk almaktadır kucağıma alayım iki seveyim derken saçlarınıza sarılır ve çekerken mutluluk ifadesi kahkahalar atar...
biraz daha büyür hiç durmadan 2 saat oynadığı "commodore 64)ümle birazcık bende oynayayım dediğimde commodore dağılır...
biraz daha büyür bilgisayarımın canına okur
çenesi açılır vıtvıtvıt sıkıntısı bitmez
iyice büyür artık birşey yapmasına gerek kalmaz! büyümüş olması nisbetiyle zaten derttir artık... siz peşinden koşarsınız.

ama son onbeş gündür acımı aldım doya doya...


-abiiiim
+ efendim abi?
-(pis pis bakarak) ya yerleşemezsen!!!...
+ ya senin ben var ya... ya anne bişey de şuna ya! hayvan.. pis. uyuz... demesene öyle
-aasşldkjflaskdf payhuaeuhaeuhauehaehu

-abiiiim
+ne be ne?
- ya bak tamam anlıyorum sinir yapıyosun ama ya yerleşemezsen (topuk... anında kaçılır zira güdümlü kızkardeş terliği gelmektedir... )


ohhh...
isterse yerleşsin ki inşaallah istediği bölüme yerleşsin artık umrumda değil ama!...


ya yerleşemezse !.. *
devamını gör...
anlatılmaz yaşanır. daha fazla deyip olmayanları üzmek istemiyorum. Allah eksikliklerini göstermesin. uzuun bi ayrılıktan sonra -ki bu takribi 2 aya tekabul ediyor- hasretle edilen muhabbetlerin tadı da bi başka. bir kızın şu dünyada başına gelen en güzel bişey diyelim, bitirelim.
devamını gör...
hem sırdaşınız hem de hiç bir sırrınız paylaşamadığınız kişi olma potansiyeli vardır. hayatının belli dönemlerinde fazla dışa dönük olduğundan ağzında bakla ıslanmaz, ama biraz daha ileride gerçek bi arkadaştır. candır.
devamını gör...
küçük yaşlarda her istediğinizi yaptırabildiğiniz, 14 15 li yaşlarda durumun tam tersine döndüğü, evin en sevileni ve ilgileneni olmayı isteyen, babaya ve abiye fazlasıyla düşkün olan bir kardeş türüdür.
kız kardeşten anneye: "oğulcuğun geldi ya yap güzel yemekleri, o yokken hep aynı şeyleri yiyoruz, babam da olmasa kimse ilgilenmeyecek bizimle... devamında abi seni çok seviyorum biliyor musun"
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar