kız kur’an kursunda başörtüsüz gezen talebe

bilen bilir kız kuran kurslarında başörtüyle gezmek zorunludur bu kız çocuklarının süslenme yarışını bertaraf edip derse odaklanmayı kolaylaştırdığından disiplin sağlar. ince bir edep anlayışı da gözetilir.

gelgelelim kursa her öğrenci isteğiyle gelmez isteğiyle gelen kimilerinde ise böyle zorunluluklara tabi tutulmak içlerindeki anarşi ruhunu körükler.

başörtüler/ yemeniler omuza örtülür ve yalnızca namaz esnasında yahut uyarı alındığında baş örtülür. bu asi kızlarımızın kimileri okuma saatlerinde okuyacağı kitaba ilişkin dini içeriği az olsun gibi fantastik uyarılarda da bulunması tolkien'in bile hayal dünyasına eror verdirir.

tabii yurt hayatının olmazsa olmazıdır.

not: talebe sıfatı hasseten seçilmiştir.
devamını gör...
buraya yabancıyım da, imam hatip lisesi'nde okuyordum. el ücra bir yer. henüz ortaokuldayız. kızlar sayıca çok az olduğundan o zaman erkeklerle aynı sınıfa koymuşlardı. genelde 10 civarı falan oluyorlardı. işte onlardan hemen hemen * okulun tamamının peşinden koştuğu kızın birisini dışarıda başörtüsüz görmüşler. ''neslican başörtüsüz dolaşıyor!'' o zamanlar ihl'ler çok katı idi. diyeceğim o ki bu o kadar garibime gitmişti ki. imam hatip liseli bir kız başörtüsüz! inanılmaz şoklardan bir şoktu. biz ki o zamanlar dindar camianın gelecek ümitleri idik. imam hatip lisesi deyince epey bir saygı uyandırıyordu bizim oralarda.
devamını gör...
kız kur'an kursunda erkek personel varmı ki? sorusunu sordurur. yani, çokta karışmamak gerek diye düşünüyorum.

zaten kur'an kursu dediğin nedir ki?yüzüne arapça tecvitli kur'an ve isteyene hafızlık. daha sonra işi ticarete dökmek için cemaatlere, diyanete maaşlı imamlık. kof yani. kişi kendini yetiştirecek, kur'an kursunda ilmihalden başka bir şey öğretmezler.
devamını gör...
kuran kursunda erkek personel mi var diyenlere..

velev ki oradaki bir hanım kızımız bir netflix yapımı izledi.. oradaki livatayı, homoseksüaliteyi gördü.. Allah yazdıysa bozsun içine şeytan düştü de özendi diyelim..

başörtüsü hamdolsun kızları kızlardan da korur. manevi bir zırh gibidir. madden de korur, manen de. kuvved verir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar