böyle sorulara havalı afaki cevaplar verilmesinden hazzetmiyorum.
karşı tarafı kutuplaştıracak, laf sokmalı cevaplar ise müminin kimliğine yakışmıyor.
Allah-u teala kolaylığını veriyor teyzeciğim(genelde teyzeler der bunu) de geç karşıya. dürüst ol, elbette sıcak oluyor ama dünya hayatı, sabrediyoruz de. samimi ol. tecahül-i arif eyle ya da, seni düşünüyormuş da ondan sormuş farzet, rahatım siz üzülmeyin de gülümseyerek.
her an eli silahında bir suçlu gibi atağa hazır bekleme.
devamını gör...
yaz mevsiminin göz kırpmasıyla sık sık karşılaştığımız sorulardır. bana bak teyze senin bir ayağın çukurda sende yanmaya başlasan cehenneme idman olur filan gibi laf sokucu cevaplar vermek yerine nazikçe gülümsemek en güzel cevaptır çoğu zaman.
devamını gör...
"teyze tülbent bu" ya da " teyze şifon bu" diye cevap veriyorum ben göztepe teyzelerime genelde. sonra kumaşların içeriğiyle ilgili bilgi verip laylondan uzak durup pamukçu olmamız gerektiğinden dem vuruyorum. mevzu oradan donumuz çok pamuklu olmalıya kadar geliyor, karı muhabbeti işte. canlarım benim.
devamını gör...
o minicik etekle üşümüyor musun sorusunun tersidir...

ama ilk soru kadar mantıklı değildir..çünkü bu sorunun içinde kin,öfke,hipnelik vardır..
devamını gör...
''eğer gözün günah işlemene neden olursa, onu çıkar at. tek gözle yaşama kavuşman, iki gözle cehennem ateşine atılmandan iyidir.''

matta 18/m. incil.

cevaben fikir verebilecek bir metindir.
devamını gör...
nazikçe hayır deyip geçilmesi gereken soru. soran kişinin niyeti kötüyse ekmeğine yağ sürülmüş olur. en önemlisi iğneli bir cevap ve çirkin konuşma üslubu başında örtü olan tesettürlü bir mümineye yakışmaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar