#özgürler 

evet olabilir. bana söz düşmez, ben doğrusunu eğrisini, sakıncasını, faydasını anlatırım, bu kadarına hakkım vardır inanırım... gerisi onun kararıdır, onun tutarlılığı, huzuru, mutluluğu her şeyin üzerindedir.
devamını gör...
olabilir, bu onun sınavıdır.
belki yıllar sonra doğruyu görüp tövbe eder. benim görevim ona doğru olanı anlatmaktır. benim görevim onu kınamak, üzmek, üzerine gitmek değildir. güzellikle anlatmaktır.
ben bunu zorla düzeltmeye çalışsam da bastırılan dürtüler bir süre sonra tekrar hortlayacaktır. halbuki Allah isterse onu doğruya yönlendirecektir. lut karısını, ibrahim babasını doğruya yönlendirememiş. sen kimsin dostum, kuranı daha doğru yorumlaman gerekir.
devamını gör...
katılmak ya da katılmamak değil olasılıktır. tıpkı katil, maktül, hırsız, dürüst, ahlaklı, ahlaksız, dindar ya da dinsiz olma olasılığı gibi.
devamını gör...
bu onun hayatı ve olası annesi olarak yanında durmak, onu gerektiği noktada korumak görevim. kalbini kıranın kafasını birlikte kırarız mesela ama kalbini kime emanet edeceğine karışmam. sadece o kişinin gördüğüm karakteri dolayısıyla eleştirebilirim, zarar vereceğini düşünebilirim ama bu cinsiyetiyle ilgili bir durum olmaz. dünyada endişelenmesi gereken onca şey varken bir de cinsel kimliği nedeniyle yara almasına ve strese girmesine izin veremem.
devamını gör...
olurunu olmazını geçin, konu bu değil. buradaki rahatsızlık eşcinselliği kanıksamak ile dışarılarda kafa çekmeyi modern olmanın girizgahı gibi lanse etmeleri. yani içki içip uçsuz bucaksız tercih deryasına eyvallah edeceksin ki elitler sınıfına kabul edebilesin. yoksa yok. ben şu an perişan ve derbeder bir halde modern olamamanın matemini yaşıyorum. dini muhafazakarmışım. bugünde bir kalıba sokulduk elhamdülillah.
devamını gör...
yonelebilirden kasıt ben müdahale etmem göz yumarim ise kolay kolay kabul edilmez. ama yonelebilir olabilir ise evet olabilir. çünkü o farklı bir kişilik. çocuk sizin diye aynı sizin gibi düşünmek konuşmak yada yaşamak zorunda değil. böyle bir eğilimi oluyorsa ve bunu istemiyorsanız da müdahale eder bir şekilde aksine yönlendirirsiniz.
yonlendirin dedik diye hemen pratiğe geçmeyin, fikirle konuşarak ve ılımlı yaklaşarak olur ancak. olmaz , değişmez diyenlere buradan iletmek isterim ki daha önce ipneligi ile alay konusu olan biri hormon tedavisi olup evlendi şimdi de baba oldu. bu bir iç güdü olduğu kadar hormonal bir farklılıktır. olmaz i yoktur. ayrıca bunu sapik zihniyet diyip dışlamak yerine içinizden biri haline getirebilirsiniz çünkü gerçekten iyi insanlar nihayetinde insanlar. sonuçta yönelim bunu değiştirmiyor.

homofobikler okumasın.
devamını gör...
olabilir tabi ki ancak bunu modernlik ya da yobazlıkla bağdaştırmak mantıksızdır.
burda ahkam kesip ahlaksızlıkla bağdaştıranların başına gelirse de baya komik olacak durumdur.
kimse "benim çocuğum ahlaklı, vicdanlı, merhametli olsun" demiyor; varsa yoksa cinsel tercih..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar