9-10 yaşında zorla tesettüre sokun diyen ufuk açıcı tavsiyelerdir (13. tavsiye). sonra da sen hayatı boyunca normal bir insan olamamış bu ortadoğulu kadına birtakım değerlerden bahsetmeye kalkıyorsun başkaları zulüm görmesin diye... anlayamaz, çünkü kendi travmalarını, kendine yapılan baskıyı "ölümüne benimseme" şeklinde kendini gösteren bir savunma mekanizmasıyla "kimliğinin" bir parçası yapmış oluyor. Allah mallah yok, mesele psikolojik bir öz savunma. bazı tecavüz mağdurlarının mazoşist seks istemesi de yapılan araştırmalara göre aynı mantıkta bir savunma mekanizması. ama tecavüz olayı belki akut değerlendirilebilir, köktendinci yetiştirilen bir kız ise kronik vaka örneği olur.
devamını gör...
Allah (c.c) bir emir vermiştir. bu emre uymayana 999 tane tavsiye versen ne vermesen ne. eğer bir emri bilip bu emre karşı itaat ve teslimiyet göstermiyorsa insan tavsiyelerle doğru yola gelmesi geçici bir çözümdür.

not: tanımı başlığa göre yazdım. "kız çocukları" ifadesi geçmiyor başlıkta.
devamını gör...
akit gazetesi'nde yayımlanmış bir dizi bir şeydir.
akit gazetesi önce kendisine bir editör bulsun. "gösterek kadar" yazmasın, sonra bakarız . ilk maddeden sonrasına göz bile atamadım.

devamını gör...
ne yaparsanız yapın oyş tahrik oldum diyen çıkacaktır kızlar, içinizden geldiği gibi yapın. bu ortamlar olmamasına rağmen "eskiden kara çarşaf altına kambur gibi gözükmek için kadınlar sırtına yastık bağlardı tesettür oydu" diyenleri bile gördü.
devamını gör...
olayın (bkz: teferruat) ya da (bkz: füruat) ) kıstasısın dışında (bkz: mavi gömlek giymek) kadar doğal bir durum olduğunu anlatmak yeterli.

(bkz: tercih)

not: şimdi sözlüğün genç düşünceli, namaz kılmaktan ziyade, cihat yapma heveslisi genç beyin bık bıklamasın. onlar lise sıralarında sos oynarken, birileri kadınların örtüsü için dgm lerde yargılanıyordu. neyse, tutup iman edebiyatı yapmasın diye önden bu notu ekledim. çokta iyi ettim.
devamını gör...
tesettüre alıştırmadan önce ahlaklı olmayı öğretin.
tesettürlü fakat zerre kadar ahlak sahibi olmayan bir nesil yetişti.
parklarda, kuytularda sevişen, normal bir ailenin bile yatak odasında yapmaya utandığı şeyleri uluorta yapan bu tesettürlüler yüzünden islam dini inanılmaz zarar gördü, görüyor.
kızınız varsa ve onu tesettüre sokmak istiyorsanız önce ona tesettürün islam dinindeki yerinden, ağırlığından bahsedin.
devamını gör...
kızları tesettüre alıştırmakla ilgilenmemeliyiz, kendi kızımı tesettüre alıştırmak için defaatle ilgilenirim, lakin diğer kızlar için ancak tebliğ - davet yapılabilir, bu da tesettüre alıştırdığımız kızımız veya kızlarımız vesilesi ile olur. hidayet ancak Allah'tandır biz sadece vesile olabiliriz. islam dininin başı da sonu da tevhid! malayani konularla ilgilendiğimiz kadar dinimizin aslı olan ''tevhid'' ile ilgilenseydik, tavsiye de bulunmak zorunda bile kalmayacaktık. eğer ki tesettüre alışamıyor yapamıyorsa bizi ilgilendirmez, günahı ona aittir ve günahkarlardan olur.

''mümin kadınlara da söyle: gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tâbi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). ey müminler! hep birden Allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz.''
(nûr - 31)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar