kızların evlenen arkadaşlarını kıskanması

hayret ederek tespit ettiğim ve kimisinde haset derecesinde gördüğüm olaydır. efenim şöyle ki biz erkek tayfa bi arkadaş evlendiği zaman hayatta kıskançlık içine girmeyiz, tek düşüncemiz gideceğimiz yol ve takacağımız çeyrek altın olur. bazılarında da ne giysem düşüncesi olur. ama sadece bu kadar yani ötesi yok.

lakin hanım kızlarımızda öyle bir kıskançlık var ki düşman başına! tamam ablacım sen de evlenip barklanmak istiyorsun, çoluğa çocuğa karışıp önüne bakmak en büyük hakkın kabul. lakin bu kıskanma nedir? yok çocuğun boyu kısaymış, yok kız çocuğa fazlaymış, yok maaşı iyi değilmiş, yok istanbulda oturmayacaklarmış ve daha sayfalarca gereksiz bahane. la bacım bi dön kendine bak ama yaa!

evleneceğiniz oğlan için onlarca kriter çıkarıp, kusursuz erkek aramayı bırakın. sevgili cumhurbaşkanımın dediği gibi nasibinizi bulunca seçici davranmayın!!!

santino ve kurt binici abilere selam!
devamını gör...
hic yeni evlenmis veya norma evli birini ziyaret eden kiz psikolojisini cidden yasamamis kisi beyani.
tabii disaridan bakmak kolay. muhabbet bir iki yil once universite de marx in yabancilasmasi uzerine iken bir anda sanki tek asik cift kendileri gibi once defalarca tanisma hikayeleri sonra cift olarak ortak ozellikler esin iyi huylari evlilik kurumunun kerameti sanki kendileri kurtulusa ermis gibi biz evlendik cok sukurler tabii ki vaz gecilmez olan insallah canim yaa sende bulursun gencsin daha muhabbeti... ayy cok pardon bir de ceyiz fotograf ve bolca tatli tuzlu yemek varki. neyse. o evden cikana kadar en az bir 5-7 yillik canim cicim evlilik ile kafaniz dolmus olursunuz.

gelelim kiskancliga. tabii ben de olmuyor ama genelde su his var: her evlenen nasil mutlu anlatamam. sanirsin nobel fizik odulu almis kadin. nobel asiri az kisiye verilince sen de benzer sbasarida bir evlilik yapamam diyorsun. onun giptasi belki ama kiskanclik asla. hele o danteller her yerde falan iyykkk midem kalkti valla.

edit: biraz uzun oldu kusura bakmayin ama cok doluyum bu konuda. son bir kisim atlarsam olurum. simdi sen ne zaman dusunuyorsun aday yok mu sorusu geliyor. ee haliyle hayir henuz hazir degilim vs deniyor. hemen gelin veya tayfasi atlar. aa ben de oyleydim. hiic dusunmuyordum ama bak nasil oldugunu anladim oldu falan. lan sanki beynini kapatip zorla evet dedirtmisler. yanu mucizelere inanmiuoruz diyoruz olu olur bakarsin durakta hayatinin aski ile karsilasirsin diye son darbe geliyor.

evet erkek milleti bunlar oluyor o sizin kiskanclik dediginiz zamanlarda.
devamını gör...
şu karşıdaki kapı kadar gerçek hakikat.
gelin kızlar çeşit çeşit tepkiler verebiliyor ; kimisi ahanda bak bu kocam dünyalar kadar mutluyuz, bak bu da evim çat çat çat resimler paylaşarak bekarı var , evinde mutlusu var mutsuzu var diye düşünmeden aklını mutluluktan yediği için düşünmeden karşıdaki arkadaşınızım gıpta damar yolunu kürekle açar.
diğer bi çeşit; nazardan korkar, gösteriş olmasın der .. buda hiç bişeyini ortaya dökmez bu seferde bekar kız arkadaş "ne ketum çıktı arkadaş, kocayı buldu beni unuttu" tribine girer ki , bu tiribe birde hayal gücünü katar Allah'a emanet ...
sonuç olarak bekar insan psikolojisine girmiş kıza/ erkeğe ne yapsan yaranamazsın. yapılacak tek ve etkili şey bu arkadaşınız için rabbinizden ki çok şükür hazinesi geniş hayırlı bir eş istemektir.
devamını gör...
çok fazla yaşadığım gerçekçi bir olaydır ki yaş da gelince daha fazlasıyla yaşanıyor. şöyle bir de gerçek vardır bu kıskanma olayı her kızda farklı sürede işler, bazıları vardır görürler 1 dakika boyunca vay be bulmuş bak birini hıı yakışmıyorlar mı ki bunlar aman neyse der geçer -ki bu ben-, bazıları da aaa şuna bak kapmış iyi çocuğu, hiç de yakışmıyorlar, nerden bulmuş ki böylesini, bak orda burda takılıyor da ordan buluyor vs bu tarzda çekememezlikler işin içine girerek bilmem kaç saat ve günlerce bunu konuşabilip kıskançlıktan da çatlayabilirler, aman bu tiplere dikkat mutsuzluğun sebebi dahi olabilir.
devamını gör...
evlenen arkadaşlarının çocuğu olduğunda katlanacak kıskançlıktır. aslında kıskançlıktan ziyade imrenme duygusudur bu, hasetlik yoktur.
devamını gör...
kim demiş arkadaşım kıskandığımızı, yalan haber bunlar. resmen iftira. bir kız, bir kız arkadaşının ancak ve ancak mutlu olmasını ister. yoksa ''ya bu kız benden küçük, böyle de düğün olmaz. nalet olsun bu da evleniyor!'' gibi cümleler sarf etmez. hepimiz kardeşiz biz ya.
devamını gör...
kızlar evlenen arkadaşlarını değil kendilerinin henüz evlenemeyişini dile getirirler aslında. evlenen arkadaşları belli değişimler gösterecektir. artık sohbetlerin mevzusu yemek, salon takımı ve bizim çocuk şöyle muhabbetleri olacağından gittikçe farklılaşan bir arkadaşlık olacaktır.neyse iyi evleniyorlar ama!
devamını gör...
evlilik temelinde sorumluluk ve emek gerektirir bu da hiç kolay olmadığından evli bayanlar bekar bayanların rahatlıklarını özgürlüklerini kıskanırlar ve onların yanında evlilik hayatını ve çocuklarını abartarak konuşurlar bu da bekar bayanların sinirini bozduğundan kıskanıyormuş gibi görünürler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar