kızların ömrümde bir kere evleniyorum tribi

sırf bu sebepten ertelenen hayatlar, uzadıkça uzayan hasret ve kişinin bozulan psikolojisi. girdiğin günah da cabası. üstüne say say bitmez israflar vs. vs.

kısaca ömür törpüsüdür maazallah. Allah sevgilinin kanaatkar olanını nasip etsin.***
devamını gör...
bizim için ölçü bellidir, bu ölçünün çerçevesi ve sınırları "islam"la çizilmiştir..
olması gerekenler, yasaklananlar dinimizce belirtilmiştir..islam alimlerinin gerek kendi yaşantıları, gerekse verdikleri fetvalar bizlere bu yolda ışık olmuştur..
bu konuda en bilinmesi gereken evlenme süreçlerinden biri şüphesiz, hz ali ve hz fatıma'nınkidir...

hz fatıma'nın çeyizi üç adet minder, bir halı. bir yastık iki eldeğirmeni, bir su tulumu, bir su testisi meşinden bir su bardağı, bir elek, bir havlu, bir koç postu eski bir kilim, hurma yaprağından örülmüş bir sedir, iki elbise, uzunlamasına örttüklerinde ayakları enlemesine örttüklerinde baslarını açıkta bırakan bir küçük yorgandır.. evlenirken yapılan harcamalarda az da olsa bunu gözümüzün önüne getirirsek , yapılan israfı bir nebze engellemiş oluruz, sanırım..

devamını gör...
kahin, astrolog, medyum vb. olması muhtemel kızların yaptığı triptir. yoksa nereden bilecek bir kere evleneceğini. üç ay sonra boşanmak istemeyeceğinin garantisini veremiyorsa eğer, ki veremez kolay kolay, bu bi kere evleniyorum tribi ile istediklerinin hiçbirinin yerine getirilmemesi gerekir.
devamını gör...
ailesine de sıçramış triptir.

konu mankeni: bir arkadaşın arkadaşı.

adam evleneceği kızın tam 6 kız kardeşini de donattı giydirdi. sonra da baldızlara yan gözle bakıyor diye kızıyorsunuz adama. *
devamını gör...
benmerkezciliklerinden gelir. evrenlerindeki en önemli varlık olmanın doğal sonucudur. bir maddi varlık; onların beklentilerinin değeri yanında anlamsızdır. tüm o masraflar yapılacaktır ve karşılığında hiçbir şey gerekmez. yani, bir tür isimlendirilmemiş zorunluluk. ne var ki düğüne on beş bin harcasan? bir kere evleniliyor? aman ne mantıklı..suyunuza kibrit kökü..yok böyle değildi..roots! bloody roots!
devamını gör...
erkeğin, ömründe görmediği olaylara hadiselere selam vermesine vesile olan triptir. biz sanki 4. hatunu alıyoruz eve.
devamını gör...
her şeyin pahalısını aldırtabilir. dikkat. bir kere alıyoruz. bir kere...bir kere... bu birler bitmez bir kere.
daha sonrasında kocaya da bulaşır bu. olsun bee bir kere alıyoruz. bir kere...
devamını gör...
ayniyle vakidir.
gelin ve damat adayları bekodan beyaz eşyalarını internet üzerinden seçerler ve alınır.farklı şehirlerde olan damat ve gelin adayı iletişim eksikliğinden olsa gerek sık sık ihtilafa düşerler.beyaz eşyaların bekadan alındığını duyan gelin hanımın validesi telefon ederek bu duruma itiraz eder ve internette eşya mı beğenilirmiş,illa benim kızımın eşyaları bosch olacak der.zaten damat adayı arkadaşım süreç hakkında gel git ler yaşarken tamda geldiği anda daha gitmeden bu telefonun gelmesi, gitmeyi geciktirmiş ve sizi mi kıracağım tamam boşhttp://olsun.boşadım http://gitti.baştan söyleseydiniz bu kelimeyi bende babama nasıl bir açıklama yapsamda bu işten vazgeçsem diye düşünmeseydim.diyerek mevzuyu noktalamıştır.
tabi en garip olanı da bunu neden alıyoruz?ne işimize yarayacak diye soran damat adayına,ama herkes alıyor diye cevap veren gelin adayları.
devamını gör...
bir kere de ölüyor insan ölüm için ne kadar çabalıyoruz ölüme ne kadar hazırlanıyoruz aceba, evlendiğin bir kere öldüğün bir kereyi zedeliyorsa fazlaca dünya kokuyorsa, fazlaca başkalarını ne dere göreyse;

düşünün ertesi gün düğünü unutacak insanları memnunıyet için kendi ilişkini yıpratmaya, dünya ya daha çok bağlanmaya ne gerek var.

toplum girdabından korusun rabbim.
devamını gör...
sözün altında gizli bir tehdit var mıdır acaba?

"bak bu dediklerim olmazsa senden ayrılır başka biriyle evlenirim. bi kere evlenmemi istiyosan olacak"

yoktur yaa.. ne tehdidi. daha evlenmeden.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar