kızlık zarı diktirmek

dövme gibi kalıcısı ve geçicisi olan dikim işlemidir. ülkemizde oldukça yaygındır. insanımızın ikiyüzlülüğüne, sahtekarlığına güzel bir örnektir. istisnai sebeplerle bu ameliyatı yapanları konu dışı bırakıyorum.
zinanın ve ikiyüzlülüğün arttığına dair bir veridir bu operasyonların sayısında yaşanan artış.
bakire olmayan ve bunu eş adayından gizlemeyen kızlar, bahsi geçen kızlardan çok daha kişilik sahibidir.
devamını gör...
yazan iyi biliyor bu işleri dediğim başlık. *

erkekler sizler çok uslu duruyorsunuz da kızlara laf söylüyorsun. sizler önce yoldan geçen kızları görlerinizle yemeği bırakın. oy oy eksilerinizi yiyim daha neler yazardım da formata uygun değil.
devamını gör...
ateisti komünisti kafiri yapmaz. zaten önemsemiyorlar bu durumu. geriye kim kalıyor ? onlar işte. anladınız siz.

(bkz: üsküdar sahillerinde yiyişen türbanlı kızın görücü usulünü savunması)

edit: belli ki bu en süper müslümanlar kanıksamış bu durumu. kabullenmiş. eleştirime eksilerle, saldırılarla karşı çıkıyorlar. ne diyeyim, hayırlı işler diyecem de çarpılırım diye korkuyorum! he ben reformist falan oluyorum bunlar selef yolunda güya.
devamını gör...
erkek yaptığında halis tövbe ile temizlenen bir günah, kadında iz bıraktığı için kızlarımızın bir ihtimal mecbur bırakılmasından doğan sonuç. desteklemek veya ayıplamak haddime değil. zira bazen öyle acımasız oluyor ki insanlar, hiç bilmedikleri bir insan hakkında ne düşüncelere gark oluyorlar.
edit: herkes kendi günahından sorumludur.
devamını gör...
şimdi ayet açık, diyor ki: "kötü kadınlar, kötü erkeklere; kötü erkekler de kötü kadınlara; temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara lâyıktır. o temiz olanlar, iftiracıların söyledikleri şeylerden uzaktırlar. onlar için bir bağışlanma ve bolca verilmiş iyi bir rızık vardır."

"temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara.."

diyelim ki genç adam, sen böyle, seni bakireyim diye kandırmış bir kadınla evlendin. (kimse durduk yere yalana yönelmez farklı bir açıdan şu da var ayrıca (gbkz: tecavüz mağduru kadınlarla kim evlenecek) ama neyse)
o zaman kadından önce ayet ışığında kendini bir hesaba çek, bir karikatür vardı, hani adam Allah'a soruyordu, Allahım ne yaptım da bunlar başıma geldi deyip sonra hı evet hı şu da vardı falan bir şeyler söylüyordu, %95 o karikatürdeki gibi olacak durumun.
velev ki olmadı, sütten çıkmış ak kaşıksın ve üsküdar sahilinde kırıştıran türbanlı veya türbansız kadınların karşısındaki erkek sen olmadın hiçbir zaman ve diyorsun ki şimdi bu neden başıma geldi? o zaman tekrar hesaba çek kendini ilk kısımla: "kötü kadınlar kötü erkeklere; kötü erkekler de kötü kadınlara..."

mükemmel bir din ya. hastasıyım.


ilgili ayete gayet güzel bir açıklama getirilmiş. fakat açıklama, temiz kadınlar ve temiz erkeklerin kötü kadınlar ve kötü erkeklerden ayrılarak vurgulanmasını kapsamamakta.
benim anladığım şu ki, temiz insanlardan kasıt, pisliğe hiç bulaşmamış insanlar yahut tövbe edip tövbesi kabul edilmiş ve temizlenmiş insanlar.
kişi tövbe edip bir günahı tekrarlamadıkça ayetteki temiz insanın karşılığı oluyor.

fakat ayetle alakalı bir sürü anlamlı kombinasyonu elde etmek mümkün.

tek tek yazmayı düşündüm üşendim.

yani sadece ahlaken denklik değil..
ya da sadece anlık iyilik veya kötülük de değil.
devamını gör...
erkek adam olunca namusa boğuluyor abiler. kimisi türbana verip veriştirir kimisi kadına. ulan size ne?

dervişin fikri neyse zikri de odur. adamların gecesini gündüzünü işgal eden mevzular yüzünden yorumlar yapmasından daha doğal bir şey yoktur.

hasıl-ı kelam abazandan adam olmaz.
devamını gör...
kızlık zarının diktirilmesinin eleştirilmesine en süper müslüman takılanlarca şiddetle karşı çıkılmış. neden eleştiriyormuşuz. anlıyorum ben sizi anlıyorum da daha fazla yazamıyorum buraya.

> normalmiş. buradaki en süper müsülümanlar öyle diyor.
devamını gör...
yapanın vardır kendince bir sebebi övmek veya yermek bize düşmez . ayrıca kadıköy sahilinde yiyişenlere niye dert olduysa ?
devamını gör...
hayır biri de demiyor bu kızlar bu ilişkiyi kimle yaşıyor. maşallah herkes namus bekçisi. hepsi iyi adam 'kötü kadın' hak etmiyor. eh kendine dönüp bakmak yok nasıl olsa. devam gençler köşe başında üzüp kırdığınız her kızın ahı, bilip bilmeden namusuna laf ettiğiniz her kadının ahı, yaşantısı hayat görüşü sizden farklı diye yadırgadığınız her kadının ahı bir yerden çıkacak. bu kadar korkuyorsunuzya imtihanınız olmasın ruhunuz duymaz gerçi o kafada insana müstahak. ha bu arada sözüm ona çok dindar geçinen ehli sünnet nidaları atan sözüm meclisten dışarı bazı beyfendilerinde fırsatlarını bulduklarında yedikleri nanelerde arşa çıkıyorda neyse.
devamını gör...
"temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara.." bu ayet, evlenecek kimselerin ahlaken de birbirlerine denk olması gerektiğini vurgular. hani evlenirken, kendine denk ahlaktaki biriyle evlen diyor. yoksa böyle bir kader olduğunu söylemiyor. yani kötü biriyle evlendiysen, öyleyse sen de kötüsün demiyor. mesela lut peygamber ile eşi arasındaki durumu düşünün. peygamber kötü olduğu için mi, eşi kötüydü?
devamını gör...
ulan helal. birisi yazmış bir entry de; olayın bir de kandırma, sahtekarlık yönü var. bir halt yemiş bir de bakireyim diye yutturacak birisine kendini. bunu savunuyorlar ya, resmen bu olayın normalliğini yazıyorlar burada. eleştirenlere sert tepki gösteriyorlar. kızlık zarı diktirmeyi normalleştirenler dindar geçinenler.

daha da kötüsünü yazalım o zaman. bıyığı yeni terlemiş yeni yetme kardeşlerimi aydınlatmak boynumuzun borcu olsun. sizin için linç edilmeye, öne atılmaya, hakaretlere hazırım. ancak yazacaklarımı okuyun bir zahmet ve aklınızın bir köşesinde bulundurun.

nasıl tarif edeyim size. deli yürek'teki kuşçu desem tam karşılamıyor. onun yanına giden bir miroğlu var bizde 50 tane miroğlu. gençlikten de akran da çok var buraya uğrayan. ben öyle bir role soyunmuş değilim lakin onların bir ömer baba'ya ihtiyaçları var sanırım. ortamlarına takılmam, onlarla gezip dolaşmam baştan yazayım. tek tabancalığı sevdiğimi söylemiştim. ancak gelirler, dert yanarlar, anlatırlar... madde bağımlısı, türlü işleri ola ama vicdanı da olan, pişamanlısı bilmemneylisi... boşanmaya kalkanları gelip dert yananları da yazdıydım değil mi ? şimdi sıkı durun.

sürekli böyle şeyler konuşulmuyor lakin arada bir bahseden de oluyor. ohoo, piyasada neler dönüyormuş neler. çok süper dindar kızların bir tek kızlıklarını muhafaza etmesi bunun haricinde anal, oral her türlü şeyi yapması. bu piyasada çok yaygınmış. ancak kızlık önemli tabi. gerçi sağır sultan bile biliyormuş bu durumları. biz de istemeden öğrenmiş oluyoruz işte.

nickaltımdan değil konudan devam edelim cengaverler, hadin iyi geceler.

> bir çeşit çözüm olarak görülen şey.
devamını gör...
yukarıdan anladığım kadarı ile tıbbi bir operasyon imiş. yukarıdan diğer anladıklarıma gelince bir grup ahlaksız erkekler kızlar sizin yüzünüzden böyle yapıyor diyenler ve erkek kötüyse kız da kötü olacak tabi diyenler var. cidden farklı kafalar yani. biri bir konuyu savunuyor diye o fiili yapmış gibi kabul etmek çok enteresan gerçekten.ayetin yorumu noktasında boyaci cocuk a katılıyorum.
Allah karşımıza hayırlı insanları çıkarsın.
devamını gör...
abi neler dönüyormuş ya... resmen aydınlandım. aristo falan da hiç bahsetmiyor böyle şeylerden, cahil kaldık tabii. yalnız anladığım kadarıyla ''sahtekarlık'' ifadesi biraz küçük kalıyor.
devamını gör...
kişilik zarını da diktirsin bunu yapan.
bildiğin sahtekarlık.
ha sahtekarlık diyen kişiler de temiz kalma koşuluna uymalı. bu hakkı kendisine veren şey bir zara sahip olmaması değil, temiz kalabilme becerisidir.
bakire dediğin şey dişi bir ifade ise erkeklere de bakir deniyor hacı. o önemli.
aman kim bilecek?
Allah biliyor ya..
devamını gör...
tıbbi bir operasyon. bunu yaptıranlar farklı farklı gruplara ayrılıyor.
1-toplum baskısından çekinenler
2-bakire olmadığı için sevdiği kişi tarafından kabul görmem diye düşünenler
3-tamamen keyfi yaptıranlar
4-gerçekten böyle bir müdahaleye ihtiyacı olanlar

şimdi arkadaşlar, bir kere kadınları bu duruma mecbur bırakan toplumu esefle kınıyorum. sizin dışlamanız, namussuz damgası yapıştırmanız ve yollu görmeniz nedeniyle bu kadınlar bu yollara basvuruyor ve bunu çoğusu söyleyemiyor.
eğer karşılarında bir anlayış bulabilselerdi eminim bunu söylemekten cekinmeyecekleri gibi zaten ihtiyaç duymayacaklardı.
erkekler bu konuda sadece kendilerinin duyguları ve nefsi olduğunu düşünüyor. kadınlar evlilik dışı cinsel ilişki yaşayınca ovv erkek yapınca vaay durumu ne yazık ki hala geçerli. her ne kadar çoğu erkek bu durumu inkar etse de, ayetlerden dem vursa da düşüncelerinin o yönde güçlü olduğunu düşünmüyorum.
yapısı geri kızlık zarı dediğimiz olay kadının bu uzvunu dışarıdan gelebilecek mikrobik unsurlara karşı koruma görevi görür. bunun yanısıra tıbbi bir çok görevi de vardır.
ama maalesef biz sadece bir kadının namus pointini ölçmek için kullanmaktayız bu da garip tabi.
bana göre kızlar ister hata ister isteyerek evlilik dışı bir cinsel ilişki yaşadılarsa bundan pişmanlık duyabilir, duymayabilir. sevdikleri, kendilerini sevdiğine inandıkları erkeklere bunu açık ve net söylesin. o erkekte kendi görüşüne göre tavrını ortaya koysun. samimiyetinize inanırsa da kendi bilir inanmasa da. zira siz ne yaparsınız onun zihniyeti bozuksa hiçbir durumda değişmeyecektir.

iş bu entry işgüzar ve milleti bu dolayla aldatan kişileri es geçmiştir.

edit: bir kadının bir başkasıyla bir ilişki yaşayıp yaşamadığının tek kıstasının kızlık zarı olması da komik. kızlık zarını sağlam tutun kızlar. sonra istediğinizi yapın, bakın o zaman kabul görürmüşsünüz.
devamını gör...
olayı ''zihniyet bozukluğuna'' sürüklemek, en hafif tabirle ucuzculuktur. tamam, ataerkil toplumuz falan filan... yalnız, böyle bir durumda erkeğin kabul etmemesi, tamamen karakter meselesidir. ben karakter sahibi hiçbir erkeğin ''ister hata, ister isteyerek evlilik dışı cinsel bir ilişki'' yaşamış bir hanımla evlenmek isteyeceğini düşünmüyorum.

ilave: doğru olan şey ise, bu durumdaki bir hanımın, bunu sorun etmeyecek karakterde biriyle evlenmesi. sonuç itibariyle, iki ''zihniyeti bozuk'' birbirini bulmuş olur.
devamını gör...
şüphesiz ki yanlış bir işlemdir. yalnız dini, örfi veya ahlaki referanslara göre değil bir insanlık duruşu olarak da sağlıklı olmayan bir davranış şeklini ifade eder. toplumun bakış açısı, gelecek ve aile kurma kaygısı gibi bahanelerle yapılan abukluğun kabul edilebilir veya hoş görülebilir çizgiye kavuşması mümkün değil.
ancaaakk, okuduğum kadarıyla bu konuyu takıntı derecesinde problem olarak görenler genelde bekar erkekler oluyor, olmuş. peki bu denli tefekkür yapılacak bir husus mudur bu? takıntılı olanlara şunu söyleyeyim ki insan genelde en çok önemsediği yerden yaralanır. korkunun ecele faydası yoktur kısaca. başkalarının günahını almaktan, hele hele sınanmadığınız günahın masumunu oynamaktan kaçınmak gerekir. eşinizi saliha seçersiniz ama kızınızla imtihan olursunuz veya başka başka şeyler. o nedenle ağız dolusu yargılardan önce birkaç defa yutkunma işlemi iyidir.
bu konuda iki örnek vermek istiyorum, müsaadenizle tabii..;
birincisi yıllar önce ühttp://ni.de okurken bir arkadaşımın akrabasının yaşadığı olay. genç çift öğretmenlik fakültesinde tanışıp aşık olup evlenmişler. pek dindar falan da değiller. ancak gerdek gecesi kızın kanaması olmayınca erkek birden öfkeye kapılarak Allah yarattı demeden kıza girişiyor, kolunu kanadını kırarcasına dövüyor. bir yandan küfürler aşağılamalar da cabası. kolundan sürükleyerek hastaneye sürüklüyor kızı. kız olmadığına dair rapor alıp babasının evine gönderecekmiş güya. yolda hastaneye giderken kızın kanaması geliyor. meğer bu nadir de görülse son derece doğal bir olaymış. doktor erkeğin suratına tükürerek kovuyor olayı duyunca. bu toplumumuzun eğitimli denecek bir zümresine mensup sözde aydın bir öğretmen gencin davranışı... iki yıl delilercesine aşık olduğu kıza düğün gecesi hayatının kabusunu yaşatan evrimini tamamlayamamış bir homo sapiens örneği!..
ikinci örneğim de yıllar önce karşılaştığım beş vakit namazında bir Allah dostu amcanın yaşadıkları üzerine. eşi kendisi tüm çevresi dini bütün çevresinde saygınlığı olan insanlardı. ancak kızlarından biri eşini genç yaşta trafik kazasında kaybedince kafayı yiyor ve sürekli evden kaçarak sokaklarda yaşamaya başlıyor. amca her defasında sokak sokak şehir şehir kızını arayıp buluyor ve evine getiriyor. aklı yerinde olmayınca kaçtığı dönemlerde sokaklarda hep istismar ediliyor genç kadın. korunamadığı için de defalarca adı sanı bilinmeyen sokak tecavüzcülerinden hamile kalıyor. amca kızının doğurduğu babasız torunlarına da sahip çıkıyor bakıyor, baş edemeyince de sonunda kızını bir sağlık kuruluşuna götürüp kısırlaştırmak geliyor.
yani klavyeli yargıç kardeşim. sen sen ol yapma da başkalarına da dilini ısırmadan bıdı bıdı yapma. Allah kimseyi şaşırtmasın, doğrularla karşılaştırsın...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar