kızlık zarı diktirmek

dövme gibi kalıcısı ve geçicisi olan dikim işlemidir. ülkemizde oldukça yaygındır. insanımızın ikiyüzlülüğüne, sahtekarlığına güzel bir örnektir. istisnai sebeplerle bu ameliyatı yapanları konu dışı bırakıyorum.
zinanın ve ikiyüzlülüğün arttığına dair bir veridir bu operasyonların sayısında yaşanan artış.
bakire olmayan ve bunu eş adayından gizlemeyen kızlar, bahsi geçen kızlardan çok daha kişilik sahibidir.
devamını gör...
yazan iyi biliyor bu işleri dediğim başlık. *

erkekler sizler çok uslu duruyorsunuz da kızlara laf söylüyorsun. sizler önce yoldan geçen kızları görlerinizle yemeği bırakın. oy oy eksilerinizi yiyim daha neler yazardım da formata uygun değil.
devamını gör...
ateisti komünisti kafiri yapmaz. zaten önemsemiyorlar bu durumu. geriye kim kalıyor ? onlar işte. anladınız siz.

(bkz: üsküdar sahillerinde yiyişen türbanlı kızın görücü usulünü savunması)

edit: belli ki bu en süper müslümanlar kanıksamış bu durumu. kabullenmiş. eleştirime eksilerle, saldırılarla karşı çıkıyorlar. ne diyeyim, hayırlı işler diyecem de çarpılırım diye korkuyorum! he ben reformist falan oluyorum bunlar selef yolunda güya.
devamını gör...
üşenmedim araştırdım. sozlukte erkek ureme organi basligina da kadin ureme organi basligina da kızlık zarı mevzuna da en cok tanımı yine erkekler yazmiş. yok bence tabu degil bu mevzular yazilsin konuşulsun. ben porno basligina yazan ya da seks robotu basligina yazan nadir kadın yazarlardan olmayim. ama sanirim bi üslup farki ve yazarin diger kadini/erkegi degerlendirdigi tanimlara bakinca anlasilan bi duruş farkı var.

t: bazi kadinlarin buna mecbur birakildigini çünkü karsisindaki hayvana bunu anlattiginda sanki kendi hayatinda hicbie gunah islememis hicbir kadinla birlikte olmamış gibi ar namus bekciligine soyunacagini dusunuyorum. eyyorlamam bu kadar.
devamını gör...
erkek yaptığında halis tövbe ile temizlenen bir günah, kadında iz bıraktığı için kızlarımızın bir ihtimal mecbur bırakılmasından doğan sonuç. desteklemek veya ayıplamak haddime değil. zira bazen öyle acımasız oluyor ki insanlar, hiç bilmedikleri bir insan hakkında ne düşüncelere gark oluyorlar.
edit: herkes kendi günahından sorumludur.
devamını gör...
şimdi ayet açık, diyor ki: "kötü kadınlar, kötü erkeklere; kötü erkekler de kötü kadınlara; temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara lâyıktır. o temiz olanlar, iftiracıların söyledikleri şeylerden uzaktırlar. onlar için bir bağışlanma ve bolca verilmiş iyi bir rızık vardır."

"temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara.."

diyelim ki genç adam, sen böyle, seni bakireyim diye kandırmış bir kadınla evlendin. (kimse durduk yere yalana yönelmez farklı bir açıdan şu da var ayrıca (gbkz: tecavüz mağduru kadınlarla kim evlenecek) ama neyse)
o zaman kadından önce ayet ışığında kendini bir hesaba çek, bir karikatür vardı, hani adam Allah'a soruyordu, Allahım ne yaptım da bunlar başıma geldi deyip sonra hı evet hı şu da vardı falan bir şeyler söylüyordu, %95 o karikatürdeki gibi olacak durumun.
velev ki olmadı, sütten çıkmış ak kaşıksın ve üsküdar sahilinde kırıştıran türbanlı veya türbansız kadınların karşısındaki erkek sen olmadın hiçbir zaman ve diyorsun ki şimdi bu neden başıma geldi? o zaman tekrar hesaba çek kendini ilk kısımla: "kötü kadınlar kötü erkeklere; kötü erkekler de kötü kadınlara..."

mükemmel bir din ya. hastasıyım.


ilgili ayete gayet güzel bir açıklama getirilmiş. fakat açıklama, temiz kadınlar ve temiz erkeklerin kötü kadınlar ve kötü erkeklerden ayrılarak vurgulanmasını kapsamamakta.
benim anladığım şu ki, temiz insanlardan kasıt, pisliğe hiç bulaşmamış insanlar yahut tövbe edip tövbesi kabul edilmiş ve temizlenmiş insanlar.
kişi tövbe edip bir günahı tekrarlamadıkça ayetteki temiz insanın karşılığı oluyor.

fakat ayetle alakalı bir sürü anlamlı kombinasyonu elde etmek mümkün.

tek tek yazmayı düşündüm üşendim.

yani sadece ahlaken denklik değil..
ya da sadece anlık iyilik veya kötülük de değil.
devamını gör...
erkek adam olunca namusa boğuluyor abiler. kimisi türbana verip veriştirir kimisi kadına. ulan size ne?

dervişin fikri neyse zikri de odur. adamların gecesini gündüzünü işgal eden mevzular yüzünden yorumlar yapmasından daha doğal bir şey yoktur.

hasıl-ı kelam abazandan adam olmaz.
devamını gör...
kızlık zarının diktirilmesinin eleştirilmesine en süper müslüman takılanlarca şiddetle karşı çıkılmış. neden eleştiriyormuşuz. anlıyorum ben sizi anlıyorum da daha fazla yazamıyorum buraya.

> normalmiş. buradaki en süper müsülümanlar öyle diyor.
devamını gör...
yapanın vardır kendince bir sebebi övmek veya yermek bize düşmez . ayrıca kadıköy sahilinde yiyişenlere niye dert olduysa ?
devamını gör...
hayır biri de demiyor bu kızlar bu ilişkiyi kimle yaşıyor. maşallah herkes namus bekçisi. hepsi iyi adam 'kötü kadın' hak etmiyor. eh kendine dönüp bakmak yok nasıl olsa. devam gençler köşe başında üzüp kırdığınız her kızın ahı, bilip bilmeden namusuna laf ettiğiniz her kadının ahı, yaşantısı hayat görüşü sizden farklı diye yadırgadığınız her kadının ahı bir yerden çıkacak. bu kadar korkuyorsunuzya imtihanınız olmasın ruhunuz duymaz gerçi o kafada insana müstahak. ha bu arada sözüm ona çok dindar geçinen ehli sünnet nidaları atan sözüm meclisten dışarı bazı beyfendilerinde fırsatlarını bulduklarında yedikleri nanelerde arşa çıkıyorda neyse.
devamını gör...
"temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara.." bu ayet, evlenecek kimselerin ahlaken de birbirlerine denk olması gerektiğini vurgular. hani evlenirken, kendine denk ahlaktaki biriyle evlen diyor. yoksa böyle bir kader olduğunu söylemiyor. yani kötü biriyle evlendiysen, öyleyse sen de kötüsün demiyor. mesela lut peygamber ile eşi arasındaki durumu düşünün. peygamber kötü olduğu için mi, eşi kötüydü?
devamını gör...
ulan helal. birisi yazmış bir entry de; olayın bir de kandırma, sahtekarlık yönü var. bir halt yemiş bir de bakireyim diye yutturacak birisine kendini. bunu savunuyorlar ya, resmen bu olayın normalliğini yazıyorlar burada. eleştirenlere sert tepki gösteriyorlar. kızlık zarı diktirmeyi normalleştirenler dindar geçinenler.

daha da kötüsünü yazalım o zaman. bıyığı yeni terlemiş yeni yetme kardeşlerimi aydınlatmak boynumuzun borcu olsun. sizin için linç edilmeye, öne atılmaya, hakaretlere hazırım. ancak yazacaklarımı okuyun bir zahmet ve aklınızın bir köşesinde bulundurun.

nasıl tarif edeyim size. deli yürek'teki kuşçu desem tam karşılamıyor. onun yanına giden bir miroğlu var bizde 50 tane miroğlu. gençlikten de akran da çok var buraya uğrayan. ben öyle bir role soyunmuş değilim lakin onların bir ömer baba'ya ihtiyaçları var sanırım. ortamlarına takılmam, onlarla gezip dolaşmam baştan yazayım. tek tabancalığı sevdiğimi söylemiştim. ancak gelirler, dert yanarlar, anlatırlar... madde bağımlısı, türlü işleri ola ama vicdanı da olan, pişamanlısı bilmemneylisi... boşanmaya kalkanları gelip dert yananları da yazdıydım değil mi ? şimdi sıkı durun.

sürekli böyle şeyler konuşulmuyor lakin arada bir bahseden de oluyor. ohoo, piyasada neler dönüyormuş neler. çok süper dindar kızların bir tek kızlıklarını muhafaza etmesi bunun haricinde anal, oral her türlü şeyi yapması. bu piyasada çok yaygınmış. ancak kızlık önemli tabi. gerçi sağır sultan bile biliyormuş bu durumları. biz de istemeden öğrenmiş oluyoruz işte.

nickaltımdan değil konudan devam edelim cengaverler, hadin iyi geceler.

> bir çeşit çözüm olarak görülen şey.
devamını gör...
yukarıdan anladığım kadarı ile tıbbi bir operasyon imiş. yukarıdan diğer anladıklarıma gelince bir grup ahlaksız erkekler kızlar sizin yüzünüzden böyle yapıyor diyenler ve erkek kötüyse kız da kötü olacak tabi diyenler var. cidden farklı kafalar yani. biri bir konuyu savunuyor diye o fiili yapmış gibi kabul etmek çok enteresan gerçekten.ayetin yorumu noktasında boyaci cocuk a katılıyorum.
Allah karşımıza hayırlı insanları çıkarsın.
devamını gör...
abi neler dönüyormuş ya... resmen aydınlandım. aristo falan da hiç bahsetmiyor böyle şeylerden, cahil kaldık tabii. yalnız anladığım kadarıyla ''sahtekarlık'' ifadesi biraz küçük kalıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar