klasik basiretsiz akp li bakış açısı

o akp'ye bağlanmıştır bir defa. ama akp'den çok tayyip erdoğan'a bağlıdır. sorgusuz sualsiz alır ve kabul eder. fakat çok değil birkaç ay sonra tayyip erdoğan bunun tam tersini söylediği zaman onu da alır ve kabul eder. aklına lan birkaç ay önce bunun tam tersi söylenmişti gelmez. gelse bile karıştırmaz, uğraşmaz. tayyip erdoğan söylüyorsa doğrudur der.

burnuna belge dayarsın 3 maymunu oynar mesela. yok lan havalar da çok sıcak gibi saçma sapan muhabbetlere veya hiç alakasız bir konuya dalabilir.

sonuç olarak 13-14 yıldır iktidarda olan bir hükümet var. doğruları da var yanlışları da. ama onu ilgilendiren doğrulardır. gerisi her şeye muhalif nankörlerin zırvalarıdır.

aslında al bunu, fetö ye bağlı bir şakirti de al, onun yanında akp'nin her şeyine karşı salak muhalifi de al. bunların üçünü de yanyana koy şöyle bir kafa yapısına bak aynı sorgulamaz, aynı tek taraflı bakış açısıdır. sonuç olarak al birini vur öbürüne.

neyse en belirgin özellikleri hükümetin bariz yanlış yapılan bir meseleyi sulandırmak veya görmezden gelmektir. ama doğruları sahiplenmek konusunda 10 kaplan gücündedirler.
devamını gör...
klasik basiretsiz muhalif bakış açısı ile kıyaslandığında 93'te 14 gibi bir oranla melek kalacak bakışaçısıdır...

yinede güzel deneme...umarım şu platformda adam akıllı bir muhalefet görürüzde birlikte dalarız hükümete...misal öğretmenlik mülakat olayı gayet güzel bir muhaliflik...yalan dolanlarla sulandırmadan gerçeklerle buradan yürünmeli...gerçi başında inandırıcılığı sıfırın altında olan, ekmeleddin'den bile düşük profilli kemal kılıçdaroğlu ve pkk aşığı veya maşası demirtaş'ın olduğu muhalefetten ne beklenir ki..katillerin cenazesine taziye ederler ancak...örnek olsun diye şey ettim alınma muhalif..

devamını gör...
öyle bir şey yoktur zira kendine ait bir bakış açısı falan yoktur. erdoğan konuşmadan sesini yükseltmeden kendini rahatsız eden bir duruma ses çıkarttıklarını görmedim ben. ne cemaat konusunda, ne çalınan sorular konusunda ne de başka bir büyük meselede. bu genel bir basiretsizlik bakışla falan alakası yok. kendileri bakmıyor ki. cümleleri bile kopyala yapıştır.

eksilere bak ahahah. şaka mısınız gazeteciniz televizyoncunuz bile böyle. yalansa yalan deyin ama zooor zor.
devamını gör...
ben akplilerin çoğunu basiretli görüyorum ama
zaten bu başlık basiretsiz olanlarıyla ilgili sanırım.

yine de bu başlığın ana mesajında basiretsizler için
elle tutulur haklı bir eleştiri göremedim.

sanırım şu an savunma refleksini beklemem gerekiyor.

daha doyurucu teknik ve analitik eleştiriler şart.


devamını gör...
bir genellemedir.

yazar, kendi gözlemlerine dayandırarak bir eleştiri sunmuş..

haklılık payı var yok değil.. ama yazısında eksik kalan yer genellemeden kaçamamasıdır..

bu ülkede ak parti seçmeni 20 milyondan fazladır.. beş parmağın beşi bir değilken bu kadar insanı yanlışları kabul eden bir güruh olarak kabul etmek yanlıştır..

kaldı ki siyaset bilimi zaten tutarsızlıklarla doludur.. insanlar öyle yada bir fikre sahip olacaklar ve kendi fikirlerini savunacaklar.. bu çok doğal.. aynı tutum chp, mhp ve hatta terör odaklı bir partinolan hdp seçmenlerinin içinde de var..

yinede bu tarz bir güruhun olmadığını kimse iddia edemez.. vardırlar ve olacaklardır.. ne yazık ki..!!
devamını gör...
yazarın bahsettiği bakışaçısı....tap taze...iki kurşun sıkılınca, nevri döndü adamın..halbuki bizler tanka kafa attık, uçağa atladık ve gerektiğinde şehit olduk..gerçi sizler niyazi dediniz ama olsun...o sizin niyaziliğiniz...ülkeyi biz kurtarrız siz edebiyatını yaparsınız anca demiş rahmetli muhsin yazıcıoğlu..

canım benim...

dip not: bu benim tarzım değil ama bugün böyle..size kendinizi yansıtayım biraz...haydi bağalım...dei'ye bağladım iyimi..
devamını gör...
ak parti'ye aslında en büyük zararı veren kesimin zaviyesi. basiret, feraset v.s. hangi sıfatlara sahipler bilemeyiz ama bakış açısı sıkıntılı bir kesim olduğu gerçeğine üç maymunu oynamalarına, alaya almalarına karşı da meseleyi teferruatlı anlatmakla saçma bir kısır döngü oluşacağı izahtan vareste.
cumhurbaşkanının ferasetine teslimiyetten kaynaklanıyor belki de bu basiretsizlik. yani teslimiyetin ağırlığı o kadar büyük ki uğrunda ödenecek her bedele hazırız eşiği.
bu meseleyle örtüştürülebilecek son hadise darbe kalkışmasında cumhurbaşkanının "aldatıldık, kandırıldık, Allah affetsin" sözleri; sözün bittiği yer.
demek ki bizim feraset ilmine vakıf zannettiklerimiz de aldanabiliyor. ama biz aldandığını kendi ağzıyla itiraf eden bir insan evladına bile devletin puk kodu tanımlaması yapabiliyoruz.
devamını gör...
insanlar inanmak istediklerine inanırlar. siz tayyip erdoğan'ın hırsız olduğuna inanmak isteyen birini, hırsız olmadığına inandıramazsınız. diğer taraftan tayyip erdoğan'ın dünya lideri olduğuna inanmak isteyen birini de olmadığına inandıramazsınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar