kluvert81-ihl

bir ara var olan kılavyırt ile aynı yazar olduğunu sandığım yazar. uzun uzun yazar, kimi zaman güzel güzel yazar, belli ki dert edinmişlerdendir fakat çabuk öfkelenir, birilerini kızdırır kendi de kızar ve gider. yani bir okuru olarak bu defa böyle olsun istemem.
devamını gör...
ekteki tanım (#6399916) dolayısıyla, clausewitz misin reis dediğimdir. ama haklı. bu noktada ben de clausewitz, schmitt ve foucault reisler gibi düşünüyorum. yani siyasi olan dost-düşman tespitinin yapılmasıdır ve siyaset sürekli bir savaşım halidir.
devamını gör...
eskiden olduğu gibi saçma sapan siyasi tanımlarıyla tanım kirliliği yapan bir kişi. 01’den 81’e kadar ilerlemesi şaşırttı. naber lan adana kanallarında çimen kokar delikanlı?*
devamını gör...
son 4 5 seferdir dikkat ediyorum, birbiriyle alakasız olayları bağdaştırmaya çalışan manasız tanımların altından çıkan yazar. ya hiç kimsenin anlayamayacağı seviyede bir trol yeteneği var ve zirvede ki yalnızlığı yaşıyor ya da gerçekten olayları görüşü ve olaylar arasında bağ kuruşu çok çok çok farklı. ne diyeyim iki türlü de Allah şifa versin.
devamını gör...
"yaa yok artık" dediğim tanımların sahibi yazar.
pek fikrim yok, tanımıyorum ancak samimi gelmiyor tanımları ve yorumları şahsıma.

edit: (#6432059) ne demek istediğimi kendisi daha iyi ifade ediyor..
devamını gör...
--- alıntı ---

“canım kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız. yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? aranızda selamı yayınız!”

--- alıntı ---

bu tanımı yazdıktan sonra ateistlere selamı çok görmek neye tâbi? ahiru'l-ân denen bir kavram vardır ki, son nefeste kimin hangi vasfa sahip olabileceği muammadır. insanları bir izm'in içine sıkıştırıp kalıplaştırmak islamiyetin hoşgörü niteliğine aykırıdır. müslümanım demek, selamün aleyküm demek islamın yegane şartı değil...

(bkz: sana da merhaba dünyalı)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar