koah

ilgili hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçların yüzde 10 katılım payı muafiyeti uygulanabilmesi için solunum testi sonuçlarında fev 1 değerinin yüzde 80 veya altında olması gerekir.
devamını gör...
en sık sebebi sigaradır ve solunum yollarının daralmasına bağlı nefes darlığı görülür. göğüs hastalıkları bölümünde sık rastlarsınız.
devamını gör...
sağlıklı ve sonuç veren bir tedavisi olmamakla birlikte en büyük sebebi sigaradır. hastalık ilerledikçe hasta basit bir soğuk algınlığını bile çok zor atlatır.
devamını gör...
kronik= sürekli olan
obstrüktif= tıkanmış
akciğerde bulunan ve oksijenin vucuda alınmasını sağlayan alveol ve respiratuar bronşiol dediğimiz yapılarda bulunan tıkanıklıkların genel ismidir.
nefes darlığı ile kendini gösterir.
bilinen en büyük sebebi sigaradır. sigara içen kişilerin yarısından fazlasında 40 yaşından sonra görülür. hasta yokuş çıktığında, 100-200 metre yürüdüğünde nefes darlığı çeker.
hastalığı iyileştiren tek tedavi sigarayı bırakmaktır.
devamını gör...
benim gördüklerimin/duyduklarımın ekserisi sigara sonucu bu kuduza yakalanıyor. bu hastalığın kötü tarafı ise ileri safhalarda akciğer kanserine çevirmesi.
devamını gör...
özet geçelim..
sigarayı bırakıyormuşuz arkadaşlar..
saaa ne la..
ama sonu ölümlü olabiliyor..
Allah korusun da..
nereye kadar korusun bir ömür var sonucta..
devamını gör...
en önemli sebepleri sigara ve hava kirliliği. hastalar öksürük ve nefes darlığından şikayetçi. hastalığa nefes ölçüm cihazı ile tanı konulabiliyor. dünyada en fazla ölüme sebep olan üçüncü hastalık.
devamını gör...
babamın hastalığıdır. peki babam hayatında hiç sigara içmiş midir? hayır içmemiştir. peki babam bu hastalığa neden yakalanmıştır? evet kahve illeti yüzünden yakalanmıştır. yakın bir zamana kadar kahvelerde sigara içimi serbestti. ve o kahvelere gittiğinizde çok değil 3-5 dakika dahi o dumana maruz kaldığınızda leş gibi sigara kokardınız. benim babam da bu dumana yıllarca maruz kaldı ve uzun yıllardan beridir koah hastası olarak oksijen desteği almadan yaşayamıyor. sigara içmemek yetmez, sigara içilen ortamlardan da uzak durmak gerek azizim. benden demesi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.