koç holding

türkiyenin sektörleşmiş vampirlik teşkilatıdıhttp://r.başı sıkıştığında veya iktidardaki temennileri tutmayınca sık sık ''paramı da alır giderim'' salvoları yapmaktadırlar.

hernekadar ananı da al git söylemlerinde bulunan başbakanımız henüz paranı da al git kalenderliği göstermememiştir.

ana ile para kıyaslanmasında bu göt olmuş dünyada hep para tercih edilmiştir.
devamını gör...
akp'nin myk üyelerinden ayşe böhürler'in "tırnaklarıyla kazıya kazıya bu serveti elde etmiştir" dediği vampir holding. tırnaklarıyla kazıya kazıya değil, milletin kanını eme eme elde etmişlerdir bu serveti. cumhuriyet'in ilk yıllarında millet açlıktan kriz geçirirken devletin elindeki altınlar bu vampirlere peşkeş çekilmiştir. biri ayşe böhürler isimli zat-ı muhtereme o yıllarda koç'un nasıl desteklendiğini anlatmalı.
devamını gör...
kazdığı kuyuya kendisi düşmüş şirkettir.

imam hatip liseleri'nin önüne taş koymak adına ne kadar eylem ve girişim varsa hepsini desteklemiştir.

sonrasında ise meslek liselerinin tercih edilmemesiyle birlikte şirketlerinde çalışacak ucuz iş gücü ve ara elaman sıkıntısına girmiştir.

daha sonra da "meslek liselerini destekliyoruz" şeklinde kampanyalar vs.. başlatmıştır..
devamını gör...
--- alıntı ---
Koç'un IMF ısrarının sırrı!

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Mustafa Koç geçen hafta sonunda yaptığı açıklamada "IMF'den alınabilecek 30-40 milyar doları nasıl elimizin tersiyle ittiğimizi anlayamadığını" söylüyor.

Herhalde Koç, IMF'nin önüne gelene bedava para verdiğini düşünüyor. Ama gerçek öyle değil. Herkesin bildiği gibi, IMF, bir ülkenin ödemeler bilançosunda sorun varsa borç veriyor. Böylece dünya ticaretinin aksamasını önlemeye çalışıyor. Ve verdiği parayı faiziyle geri alıyor.

Gelelim IMF Türkiye ilişkilerine... Türkiye, 1961 yılından beri IMF ile 19 defa stand -by anlaşması yaptı.19. anlaşma 2008'in mayıs ayında sona erdi. Türkiye bir buçuk yıldan beri IMF ile anlaşma yapmadan ekonomisini sürdürüyor. Dış ödemelerinde problem yok. Özel sektör her ay üç-dört milyar dolar olan dış borç servislerini ödüyor. Çünkü, patronlar kendi şirketlerine borç verip, bu borçları, dış borç olarak gösterdiler. Hükümet, onların, bir yıl önce çıkardıkları gürültüye pabuç bırakmadı. İstekleri doğrultusunda IMF'den borç alıp 35 milyar dolar para vermeyince, kendi kendilerine olan borçlarını paşa paşa ödüyorlar.

Ayrıca, devlet dış borçlarında da sorun yok. Çünkü kısa vadeli devlet dış borcu üç milyar dolar tutarında, bu borcun ödenmesi kolay. Kaldı ki petrol fiyatları yüzde 100'ün üzerinde geriledi. Türkiye'nin ithalatında önemli bir yer tutan petrol faturası 28 milyar dolardan 12 milyar dolara indi. Dolayısıyla enerji için gereken döviz miktarı azaldı. Bu nedenle Türkiye şimdilik sürdürülebilir bir ödemeler bilançosuna sahip. İşte bu nedenle devlet'in IMF'den borç almasına gerek yok. Kaldı ki, IMF'den borç almak da iyi bir yol değil. Bakın, Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu "444 milyar doları bulan devlet borçlarını kendilerinin IMF'ye gitmeden ödeyeceklerini" söyledi. "Yunanistan'ın kimseye ihtiyacı olmadığını" açıkladı. Niye? Çünkü IMF'ye gidip borç para aldığınız takdirde yatırımcıların gözünde hasta adam olarak yeriniz alıyorsunuz. Hasta ülkeye verilen borçların faizleri hemen yükseliyor. İşte bu nedenle IMF iyi bir çözüm değil.

Peki, Koç niye IMF'yi istiyor? Çünkü alışmışlar. Devlet IMF'den borç para alsın, onlara versin, beyler yesinler içsinler, sonra borcu vatandaş vergileriyle ödesin. Eğer Koç, borç almak istiyorsa gitsin kendisi alsın. Kriz nedeniyle faizler çok düşük, uluslararası bankalar, geri dönüşü olan projelere hemen kredi vermeye hazırlar. Ama anlaşılan maksat başka... Koç seçilmiş hükümete rağmen, IMF gelsin ekonomiyi yönetsin istiyor. Niçin? Çünkü IMF, bütçeden kimlere para verileceğine karar veriyor. Halkın seçtiği hükümetler tercih yapamıyor. Böylece devlet rantlarıyla geçinenler bir güzel ihya oluyorlar. Rekabet içinde çalışan Anadolu sermayesi, tarım kesimi ve işçiler IMF kaynaklarından pay alamıyorlar. Çatlak ses çıkarmamaları gerekiyor. Bu nedenle IMF gelmişken askerî vesayetsiz bir yönetim mümkün değil. Dolayısıyla asıl maksat ekonomide IMF yönetimini, siyasette askerî vesayeti kurmak.

Süleyman Yaşar / Taraf
--- alıntı ---

http://taraf.com.tr/makale/...
devamını gör...


--- alıntı ---

2005-2009 dönemleri için 605,4 milyon lira vergi cezası verildi. şirketin kap'a yaptığı açıklama şöyle:
"şirketimiz nezdinde yürütülen vergi incelemesi sonucunda vergi inceleme elemanları tarafından eleştiri konusu yapılan hususlara ilişkin olarak düzenlenen vergi i̇nceleme raporları ile 5 kasım 2010 tarihli tarhiyat öncesi uzlaşma daveti 20 ekim 2010 tarihinde şirketimize tebliğ edilmiştir.
şirketimize tebliğ edilen raporlardan anlaşıldığı kadarıyla; 2005, 2006, 2007, 2008 ve 2009 hesap dönemleri için 242 milyon tl vergi aslı, 363,4 milyon tl vergi ziyaı cezası olmak üzere toplam 605,4 milyon tl talep edilmiş olup, talep edilen vergi aslı üzerinden ayrıca gecikme faizi de hesaplanacaktır.
vergi i̇nceleme raporlarında eleştiri konusu yapılan husus, özel tüketim vergisi kanunu kapsamında imalatta kullanılan rafineri yakıtlarının bir kısmının, özellikle asfalt üretimine isabet eden miktarının, özel tüketim vergisine tabi olup/olmayacağına ilişkin yorum farklılığından kaynaklanmaktadır.
ancak, ötv kanunu'nun yürürlüğe girdiği 1 ağustos 2002 tarihinden itibaren, şirketimizin devletin mülkiyeti ve yönetimi altında olduğu dört yıl boyunca da, rafineri yakıtları hiçbir şekilde ötv'ne tabi tutulmamıştır. şirketimiz 26 ocak 2006 tarihinde özel şirket vasfı kazandıktan sonra adı geçen düzenlemede herhangi bir değişiklik olmadığı için, aynı uygulama dört yıl boyunca devam ettirilmiştir.
söz konusu vergi inceleme raporları ile ilgili olarak uzlaşma dahil bütün yasal haklarımız kullanılacaktır.
konu ile ilgili gelişmeler, özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır
--- alıntı ---

http://www.borsagundem.com/...
devamını gör...
2010-2011 cirosunu'nun %60'ı sadece enerji firmalarından gelmiş , perakendecilik alanından ana kol olarak çıkmış - her zaman ülke'nin suyunun başında oturmayı bir şekilde başarmış türkiye'nin en büyük holdingi ve şirketi.

2011 yılı 2.çeyrek performansı değerlendirildiğinde 34,072 mn tl gelir - 2,727 mn tl faaliyet geliri ve 2,103 mn tl net kar elde etmiştir. 340 milyon dolar yabancı para cinsinden borcu bulunmakta olup nakit açısından 4 krizi rahatlıkla egale edebilecek durumdadır.

onlarca firması olmasına rağmen konsolide bazda şirkete asıl nakit üreten firmalar aşağıda ki gibidir:

arçelik
aygaz
ford otosan
otokar
tat
tofaş
tüpraş
türk traktör
yapı kredi bankası
devamını gör...
vehbi koçun şirketi.

erol toy diyor ki

imparator.

oğlu

kimi zaman yatçı

torunu

jokey

bir evlatları sarı kanarya

gezide kanatlı.

şu dünya ne garip ya

aziz nesine bile kitap yazdırmış holding.

(bkz: büyük grev)

devamını gör...
türkiye ekonomisinin yüzde 10 una sahip kurumsallaşmış holdinglerin başında gelir. gezi parkı olaylarını organize edildiği hükümet tarafından düşünülerek üzerine gidilmiştir. türkiyede işadamları en çok vergi denetlenmesinden korkar. tüpraş ta mali inceleme başlatıldı, ihaleleri iptal edildi, arpalıklar elinden alındı. korktuğu başına gelmiş olacakki cemaate tutunmaya başlamışlardır.
devamını gör...
--- 13 ocak 2014 fethullah gülen in ses kayıtları action ---

benim en çok dikkatimi çeken konu;

koç grubuyla ilgili şöyle bir konuşma geçiyor;

- fettullah gülen: evet. zannediyorum tedbir aldılar. haberdardılar.
- evet efendim. teşekkür ettiler efendim o hususta.

yani tahmin ediyorum ki koç grubuna yönelik bir operasyon için düğmeye basılmak üzereyken gülen cemaatinin içerideki yapılanması koç gruba köstebeklik yaparak haber veriyor ve koç grubu'da bu habere istinaden açıklarını kapatıyor.

ardından bunu gülen cemaatinin neden yaptığını sorgularken bunun da cevabını şu konuşmalardan anlayabiliyoruz;

"- zatıalinizle görüştükten sonra geçen gün mustafa bey aradı koç. sizin orada başkentteydi (washington) bir süredir. aile içinde de teyit ettiler dedi. memnuniyetle biz sponsor olmak istiyoruz buna dedi. kendisi de bizzat bulunmak istiyor efendim. adnan polat bey de kendisini aramış efendim o görüşmeden sonra. süleyman abi de teyit etti onu. bu şekilde bilgi vermek istedim o konuyu."

koç grubuna türkçe olimpiyatları için sponsor olması konusunda bir teklif sunulmuş ve koç grubu da kendilerine yapılan "iyilik" karşılığında bunu kabul etmek zorunda kalmış.

hatırlarsanız zaten türkçe olimpiyatlarının en son sponsoru koç grubuydu.

şimdi tüm bu manzaraya bakıp "ama suç unsuru yokki ehehe" diyen adamın aklına şaşarım!

--- alıntı ---
devamını gör...
iki gün önce tü kaka denilen ama dün tayyip'in fabrika açılışını yaptığı holding.

ananaslar, türkçe olimpiyatlarına destek verdiler darbe yandaşları falan ne oldu la o geyiklere.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar