köktenlinççilik

(bkz: selamün aleyküm)

teknolojinin gelişmesiyle paralel bir şekilde genişleyen linç kültürünün geldiği son halidir efenim. eskiden köktendincilik diye bir kavram vardı. artık bu kavram gelişti ve köktenlinççiliğe evrimleşti. ortalama üzeri sosyal medya kullanıcı iseniz, sizde ortalama bir linççisiniz demektir. her türlü konuda fikir beyan eden insanı linç ediyoruz maalesef. siyasi figürleri geçtim, gazeteciler, futbolcular, sanatçılar, bilim adamları vs. say say bitmez. sonra vay efendim ülke gelişmiyor. yahu iyi veya kötü bir konu hakkında fikrini belirten insanları linç edebiliyoruz rahatlıkla. hayatımızda hiç tanımadığımız, karşılıklı oturup iki lafın belini kırmadığımız, daha da artırıyorum hayatımızda canlı canlı hiç görmediğimiz insanları bir konu hakkında ki fikirleri yüzünden linç edebiliyoruz. yahu marjinal insanlar değil midir hayatın akışını değiştirenler. bir nefes aldıralım şu değişik düşünen ve düşündüklerini anlatan insanlara yahu. lan 96. yılını kutladık cumhuriyetimizin. cumhuriyetin amacı, insanların konuşabilecekleri ortamları yatarmaka değil midir yahu? geçtim sıradan vatandaşları, kocaman kocaman profesörler, görmüş geçirmiş insanlar, mürekkebin her türlüsünü yalayıp yutmuş insanlar, tartışma programlarına çıkıyorlar ve kavga ediyorlar yahu. yahu demokrasi farklı fikirlere tahammül değil midir?

velhasılı kelam, insanlar konuşa konuşa azizim. ahmet kaya kürtçe şarkı söyleyip klip çekmek istiyorum demişti ve linç edilmişti. sonrasını biliyorsunuz. şimdi devletin kanalında kürtçe şarkılar ve klipler çalıyor. galile dünya dönüyor dediği için idam ediliyordu az kalsın. sonra ölünceye kadar ev hapsinde yaşamak cezasına çarptırılmıştı...

ekleme: kürdistan mevzusu konuşulmalı ki insanların derdi anlaşılabilmeli ve çözüm üretilebilmeli. konuşmadığın bir mevzuda çözüm üretemezsin ki. 40 yılı aşkın süredir ve daha öncelerindne beridir üretilemediği gibi. şeriat konuşulabilmeli ki nedir ne değildir insanlar bilmeli çünkü insanlarımız genel olarak merak edip okumuyorlar. kulaktan dolma bilgilerle hayatlarını idame ettiriyorlar maalesef. sonra her önüne gelen şeyh oluyor, hoca oluyor, tosuncuk oluyor, yılmaz özdil oluyor 2500tl ye kitap satıyor falan filan. örnekler çoğaltılabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.