kol saati

#özgürler 

çocukluğumuzda bilek bölgesinin üst bölgesine sağlam bir ısırık atmak suretiyle geçici olarak edindiğimiz zaman göstergeci. * *
devamını gör...
daha çok aksesuar olarak kullanılan bir tür nesne.

* ** * *

dikkatimi çeken bir husus şudur ki: kol saatini sola takıyor herkes. ben neden sağa takıyorum anlamış değilim.
devamını gör...
kol saati, saati gösteren bir şeydir. kişilikle filan ne alakası var Allah aşkına?

bir ara da 'gömleğiniz kişiliğinizdir' diye bir reklam sloganı vardı.

hikaye hep bunlar. bakarsın, hoşuna giderse takarsın, olmadı takmazsın.
devamını gör...
''nasılsa cep telefonu var, hiç bakmıyorum bile'' diye düşünürken, bir günlük yokluğunda defalarca koluma bakıp kendisini yerinde göremediğimde içimi buran, aslında ne kadar çok kullandığımı işte o gün farkettiğim, bağımlılık yapan zaman göstergeci.
devamını gör...
zaman hatırlatıcı, ayrıca da hoş bir aksesuar. ama dikkat etmek lâzım, çünkü göze hoş gelen her çeşidini almaya kalkışınca olay -farkında olmadan- koleksiyonculuğa dönüşebiliyor.
devamını gör...
klasik analog saatlerin kontrol kısmı adı neyse artık sag tarafta olduğu icin sol kola takılır
dijital saatlerde ise böyle bir problem yoktur..
her kola takılır..
devamını gör...
en işe yarar aksesuardır.hakkaten bende kişiliği yansıttığı düşüncesinden yanayım.yoğun insanlara özellikle gerekiyor derim.ama nedendir bilmem bi saati koluma taktıktan sonra yanına da ince bir bileklik takma ihtiyacı duyarım.haa! tabi giyilen kıyafete uygun olması da dikkat edilmesi gereken unsurlardandır.
devamını gör...
hiç kullanamadım. sağa mı sola mı takılır bilmiyorum. bana hep ağır gelmiştir kol saati. ama kol saati olmadan yaşayamayan insanlar bilirim. kol saati kullananlarda şöyle bi hareket var hani saati aşağı çeker gibi bileği çevirmek ve saate bakmak. çok klas bi hareket hani? heh işte o harekete bayılıyorum. arada yapıyorum istemsizce. hiç kol saati kullanmamış biri olarak yapıyorum.genelde saat sağ kolumdaymış gibi yapıyorum.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar