koleksiyonculuk

hayata bakış açısı doğrultusunda kişide filizlenen hobi. kimileri daha faydacı, daha kullan atçı. benim de içinde bulunduğum kesim ise objelere daha duygusal yaklaşabilen, onları hem estetik, hem de zihinde oluşturduğu hatıralar sebebiyle sahiplenen tayfa. velhasılıkelam koleksiyonculuk; emek, zaman ve bazen (genellikle) para gerektirse de keyifli bir uğraştır.
devamını gör...
filateliden bir abi: bir koleksiyoner koleksiyon yapacak hiçbir şey bulamazsa üçgen peynir kutularının koleksiyonunu yapar demişti. ve üçgen peynir kutularının koleksiyonunu yapan birkaç kişi tanıdım.

başkaca sözüm yok.
devamını gör...
profesyonel olarak yapıldığında büyük bir prestij ve genel kültür sağlar. ayrıca konum sahibi insanlarla diyalog ortamı oluşturduğu gibi, fiyatları sürekli artan malzemelere sahip olursunuz. alanınız resim de olabilir, para da, kitap da... ama bana kalırsa antika niteliği olan eserler, modern sanat eserlerinden her zaman daha çok getiri sağlar.
devamını gör...
bir tutku bu, bir hastalık, biriktirme zaafiyeti... ne getirir kaygısı yatırım amacıyla biriktirenlerin derdi... insan niye yüksük, fincan ya da tabaka biriktirir? yatırsa, getirse ne olur ki bunlardan?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.