komplo teorisi

uretmesi pek zor degil bir de klise timinden kacmak istesem de "birileri dusunuyorsa birileri mutlaka yapmistir/ yapiyordur" geyigi var. aslinda oyle de. dunyayi baronlarin yonettigini biliyoruz. * bi de artan bi dunya nufusu var, onlarin yasamasini anlamsiz buldugu ve icinde cogumuzun oldugu bi topluluk var. adam mesela sigarayi kime pazarliyor bi bak*. sigara iciyorsun diye sagligindan oluyorsun, erken olup nufusu bir azaltiyorsun. ya da adam senin genlerinle ilgili her bilgiye sahipse - mesela diyelim bunlar ulkemizden zaten yillar once toplanmis olsun, mesela ama- senin nufusunu katletmek icin planlar yapar. bi virus bi salgin cikar birden -mesela diyelim bars diye bi virus olsun ve en kalabalik ulkelerde etkili olsun- insanlar olur. sonra mesela genetigi degistirilmis gidalar cikar, buna bazi gelismis ulkeler izin vermez fakat bazi ulkeler bu konuyla ilgili kapsamli programlar hazirlamaz. sagligina ne zarari oldugunu bilemeyecegin seyleri yersin, erken olebilirsin, belli hastaliklar senin ulkende cikiyor olur.
simdi abd'nin uzaylilarla macerasi cin ali serisi gibi olsa da bu adamlarin nasil bu kadar gelisebildikleri merak konusu olmuyor, adamlar belki o teknolojilere ulastilar ve sakliyorlar nerden bilebiliriz? uzaylilar dunyaya gelebilecek teknolojiyi uretebildiklerine gore bizi kesmeye gelmeyecekleri asikar sanirim.
keza abd ve rusya sanildigi gibi birbirlerine dusman olmayabilirler. ama sag-sol ayrimi gibi abd-rusya ayrimi da insanlari boler- uzerinde zaman harcatir falan filan. biri dini biri edebiyati kullanir, sanati kullanir. dunyaya hakim oldugunu dusunen zenginlerin -ki bunlar sayilidir- manyak olmadiklari ne malum? eger sahip olduklarini dunya icin kullaniyor olsalardi savaslar, acliklar bu kadar olmazdi. yani bu adamlar bu dunyada kazanabileceklerini kazanmislar, parayla herseyi yonetiyorlar. sirf eglence icin kaos yaratmadiklari ne malum?
yani bu kadar karamsar olmaya gerek vardir belki, nasil yasadigimizi ogrenmek icin caba sarfetmek gerekir. ot gibi yasamadan azicik sorgulamak da gerekir.
devamını gör...
aslı astarı olmayan olayları gerçekmiş gibi anlatıp milletin kafasını bulandırma işi. e tabi paranoyak olmanız takip edilmediğiniz anlamına gelmez.

cümle içinde kullanırsak:
11 eylül saldırıları amerikanın kendi işidir.
devamını gör...
erol mütercimlerin kitabı. birincisi çok sevilince ikinciyi yazmışlar.
*ateş olmayan yerden duman çıkarmı yahu, çoğuna insanın inanası gelir.
devamını gör...
--- alıntı ---

Ahırda iki inek önlerine konulan otları yerken, birbiri ile sohbet etmeye başlar.
İneğin birisi, diğerine:
-Şu insanlar ne kadar iyiler. Bize ot, su ve diğer yiyeceklerimizi veriyorlar. Bizim için ahır yapmışlar. Yağmur ve diğer hava şartlarından korunuyoruz. Dışkılarımızı temizliyorlar...
Diğer inek, cevap verir:
- Ama biz de onlara vücudumuzda ürettiğimiz sütümüzü sağmalarına izin veriyoruz. Onlar da bu sütü; ya içiyorlar, ya da sütlü mamuller üretiyorlar. Dolayısıyla onlar da bizden faydalanıyorlar.
Bu konuşmaları duyan genç bir dana hemen lafa karışır:
- Duyduğuma göre, insanlar bizi kesiyorlarmış. Etimizi yiyorlarmış. Ciğerlerimizden ciğer tava yapıyorlarmış. Derimizden çanta, ayakkabı vs. yapıyorlarmış..
Ahırın bir başka köşesinde genç dananın bu sözünü duyan öküzler, hep bir ağızdan homurdanmaya başlarlar:
Komplo teorisi!.. Komplo teorisi!..

--- alıntı ---
devamını gör...
bazen meselaldır. insan bu işte. düşünmeden edemiyoruz.

oda tv'den soner yalçın ve birkaç birey daha içeri alındı. acaba bu bireyler bilinçli olarak bazı şeyleri zorlayarak mı içeri alındılar. hani böyle bir belge var bunu yakalatırsak bizi de alırlar. zaten öyle ya da böyle alacaklar. biz bu süreci ilerletelim falan.

olamaz mı yani! o kadar zaman geçti olayların üstünden. kolay olumsuz delil bırakır mı insan ortada.
devamını gör...
dünyanın en iyi komplo teorisyenleri türkiye'den çıkar. enstitüsünü falan kursalar ya. ulan acaba ben de yahudi miyim psikozuna sokmak onlar için çok kolaydır!
devamını gör...
teori yapılırken kullanılan malzemeler;

4 bardak su, 1 kaşık zeytinyağı yahu ne diyorum ben. açlıktan aklım yemeğe gitti. baştan başlayalım en iyisi

nurculuk, amerika, israil, masonluk, illuminati, taliban, şiilik.... kişinin siyasi yada dini görüşüne göre bu malzemelerden bir yada birkaçı kullanılır sonrada ortamda ki arkadaslara servis edilir. afiyet bal şeker olsun..
devamını gör...
18.
yapım:1997 ~abd
tür:dram, gerilim, gizem, romantik, suç
yönetmen:richard donner
oyuncular:mel gibson, julia roberts, patrick stewart troy garity, alex mcarthur, brian j. williams, cece neber labao, cylk cozart, g.a. aguilar, jim sterling, michael potts, rich hebert, rod mclachlan, saxon trainor, steve kahan, terry alexander
senaryo:brian helgeland
yapımcı:joel silver, richard donner, jim van wyck
görüntü yönetmeni:john schwartzman
müzik:carter burwell, barry white
süre:2 saat 15 dk
gösterim tarihi: 17 ekim 1997 (türkiye)


new york'ta taksi şöförlüğü yapan jerry fletcher (mel gibson) komplo teorilerine çok meraklıdır. etrafındaki herkesle ülkeyi gerçekten yöneten adamları ve sokaklarda serbest dolaşan suikastçileri konuşmayı adet haline getiren fletcher bir gün, adalet bakanlığı avukatı alice sutton'un da (julia roberts) gerçeklerden haberdar olması gerektiğine karar verir. avukatın ofisine ziyarete giden fletcher, kısa sürede oradan kovulur. ama, çok yakında ikisi beraber hayalarını kurtarmaya çalışacaklardır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar