komşuları itici yapan detaylar

uç örnekleri bir kenara bırakırsak, itici olan aslında o detayları görmeniz. detay dediğiniz şey adab ve edep. bunları bingo! diyerek görebilmek sizi temize çıkarmaz. görüyor ve yanlış olduğunu fark ediyorsanız mesulsünüz demektir. sabır iyidir iyii.
devamını gör...
tecrübelerime dayanarak söylüyorum ağzı bozuk,bir nenenin akşama kadar komşu çocuklarına ağza alınmayacak küfürler etmesidir. hattave hatta, balgamını gazeteye doldurup sokağa atmasıdır. yalnız balgam kısmı duruma göre sansürlenedebilinir.. şu an ben dahi iğrendim. bilniyorum komşu bilmiyorum...
devamını gör...
eşini dövmesi ve tüm bağırış çağrışı duymak. en sonunda kadının ağlamasını duymak. elin kolun bağlı hiçbir şey yapamamak. zira başımıza ilk geldiğinde polisi çağırmıştık. kadın şikayetçi olmayınca polisler geri gittiler.
devamını gör...
sesinin zaten gür olmasıyla birlikte sürekli bağırır gibi konuşması . birşey de diyemiyorsun zaten sesim öyle demeye elverişli her gün.
devamını gör...
dün gece saat 02:30 sularında beni uykudan uyandıracak derecede horlamaları. yahuu yuh be, uykumda ağırdır aslında beni uyandıracak derecede horluyorsan bir tıbbı destek mi alsan.
devamını gör...
güvenlik kamerasından giren çıkanı izlemeleri. bildiğiniz ekranı yarıya bölmüş müge anlıyla birlikte seyrediyor. eve giriş çıkışlarınızı kontrol edip hayırdır dün geç gittin diye bir de hesap sorabiliyor yuh güzel kardeşim yuh.
devamını gör...
koronayı sağlıklı bir şekilde atlatmanıza rağmen apartmanda sizi gören komşumuzun haldur huldur evine girip hiçbir şey demeden kapıyı yüzünüze kapatması.

hayatımda bu kadar aşağılanmış hissetmemiştim. tamam korun, korunma demiyoruz da bunu karşındakini rencide etmeden yap. benim için de bundan böyle... bundan böyle komşum bitmiştir... daha evine gitmem.
devamını gör...
yan apartmanın araçlarının bizim bahçeye park edilmesi. tamam arabanın çalınma ihtimalini ve ya sokağa park edince sarhoşun birinin gelip vur kaç yapma ihtimalini sıfıra indirmek için bunu yapıyorsunuz da gelip en azından bi izin alın be kardeşim. babanızın bahçesi mi orası?

sizin arabanız değerli de bizim ki belediye direği mi? neyse ki böyle araçlardan birinin plakası bne ile başlıyordu ve bir gece siyah boyayla baş tarafına i harfi ekledim ve lavuk bir hafta öyle gezdi. sonra anladı herhalde bi daha park etmedi. ben de içimin yağlarını erittim biraz.
devamını gör...
fazla samimiyetin getirisi olarak korkutucu olmalarıdır.

komşum bugün bana işe gitme seni çok özlüyorum, hep yanında olmak istiyorum dedi. tamam hatice abla, eve dönünce amsterdama yerleşme işini ayarlayalım dedim, anlamadı... uyuduğumu sansın diye karanlıkta sessizce oturuyorum.
devamını gör...
gürültü yapmaları ve (eğer üst katınızda oturuyorlarsa) tepinmeleri.
sabahın köründe gürültü yapıp rahatsız etmeleri.
gece yarısını geçmiş olduğu halde ses yapıp uyutmamaları.
yani kısacası gürültü yapmaları.
devamını gör...
odadan odaya mirkelam gibi koşturan veletleri. yürümeye ve koşmaya başlayan bebelerin 5-6 yaş arasına kadar sürekli ev içinde koşturmalarını hala anlamış değilim. okula mı? işe mi? yetişeceksin hıyar ağası.

(bkz: üst komşu kaderdir)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar