komşunun perdelerinin sürekli açık olması

binaların arasındaki mesafeye göre verdiği rahatsızlık da değişiyor bu durumun. ne kadar yakınsa pencereler verdiği huzursuzluk da o kadar fazla oluyor bir başkasının ev haline tanıklık ediyor olmanın. bu yüzden lütfen perdelerimizi kapalı tutalım, tutmayanlara akıl fikir ihsan edilmesini temenni edelim.
devamını gör...
kesinlikle ev sahiplerine ya da bunda bir beis görmeyip kapı pencere açık sevisenlere bile kızmıyorum bu konuda. düzensiz ve plansız kentleşme denilen saçmalığı rant ve peskes usulüne göre yapan devlet ve tüm belediyeler bundan sorumlu. ağzımın içine balkon sokan mühendisin de ....
devamını gör...
karşımızdaki binada uygulayıcı firma kolonları dikdikten sonra cam ile kaplayarak şahane bir estetik kaygı ile hem kütlesel hem sosyolojik bit özellik getirmiş yaşamlara; şeffaflık! daire cephesi boydan boya cam. dolayısıyla kimse perde ile de uğraşmamış. birkaç dairenin dekorasyon tarzını seviyorum, bazıları çok demode:/ gibi engin analizler yapabiliyorum artık. bizden biri gibiler. az biraz mesleki gözlemden, az biraz insanlarla iç içe oluştan dolayı vardığım şahane edebi sonuç: özentilik. yahu konu ne ara buraya geldi diyeceğim de bi trilyon liraya şu cam kutuyu alanla az muhabbet edince bunu anlıyorum. gösteriş meraklısı, sonradan görmeler. ana babadan gördükleri gibi ahlak, edep, terbiye ile ağır başlılık ile yaşamak batıyor.
(bkz: geleneklerden uzaklaşmak)
devamını gör...
binaların birbirine bu kadar yakın olması pek tabi büyük bir sorun teşkil ediyor.

ama farz edelim ki kız yurdunun karşısındaki bir apartmanda oturuyorsunuz.
peki her gün balkona yahut pencereye (özür dileyerek) don-atlet yahut sadece alt çamaşırınızla çıkmanızdaki gaye nedir?

binaların çok yakın olması böyle şeyleri meşrulaştırıyor mu yani?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar