komşusu açken tok yatan kişi

resulullah efendimizin..sosyal dünyamızı düzenleyen -bence- en önemli hadisini uygulamayıp..sonuçlarına katlanacak olan kişŸi..bu kişŸilerden oluşŸan toplum..konuyu açarsak
-komşŸusu ayakkabısı delik gezerken, yedi çift kundurası olan
-komşŸusu gecekonduda otururken,kendisi villada oturan,
-komşŸusu akbil veya dolmuşŸ parası bulamazken, bmv x5 le gezen,....

devamını gör...
misal eski oda arkadaşım. benim aç yattığım gecelerde yemeğini paylaşmayı bile aklına getiremezdi. çünkü bana verirse kendisinin aç kalacağı gibi görüşe sahipti. sanırım birisi ona paylaşılan şey çoğalır ilkesinden bahsetmeyi unutmuş.
devamını gör...
ne yazık ki gerçek bir durumdur. koskoca apartmanda oturup da* kimsenin kimseden haberdar olmadığı bir ortamda yaşanan hazin durumdur. anneniz koca bir ay yoktur. gelip soran da yoktur*, paran pulun yoktur, yine soran yoktur. aceba biz neden etkilendik de böyle olduk gibi bir soru sormama sebebiyet vermiştir bu hazin durum.
devamını gör...
sadece yazıldğı şekide düşünülmemesi gereken hadis'i şerif. komşusunun derdi varken komşusunun derdiyle dertlenmemek,komşusu hasta iken ziyarete gitmemek, komşusunun cenazesinde, düğününde bulunmamak... sadece bu hadis'i şerifin uygulanması bile o toplumda aç, ihtiyaç sahibi,dertli, insan kalmamasını sağlar.
devamını gör...
kesinlikle köylerde rastlanılmaz böyle birine. küçük şehirlerde de. ancak ve ancak büyük şehrin küçük insanlarından biridir kendisi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar