konazol

2. (Tematik)
anti mantar ilacı içerir, mantar sebebiyle oluşan kepekte etkilidir, mantar kaynaklı olduğu bilinen kepeğin tedavisinde kullanılır.diğer kepek sebepleri üzerinde etkili değildir.tedavi bitiminde tekrar kepek oluşma ihtimali sıradan şampuanlara göre daha azdır.
devamını gör...
3. (Tematik)
farmakolojik özellikleri;

imidazol -dioksolanın sentetik bir türevi olan ketokonazol geniş spektrumlu antifungal (mantara etkili)özelliğe sahiptir.fungal hücre membranlarının hayati bileşiği olan,ergosterol sentezini önleyerek pitirosporum ovale’yi azaltır.

ketokonazol seboreik dermatit ,pitiriasis versikolar ve pitiriasis kapitis(saç kepeği)esnasında görülen kabuklanma ve kaşıntıyı giderir.plazma ketokonazol düzeyleri saptanamaz ve deri yoluyla absorpsiyonu ihmal edilebilecek kadar azdır.
devamını gör...
4. (Tematik)
kullanım yerleri;

saçta kepek,seboreik dermatit ,pitiriasis versikolor gibi pitirosporum mayalarına karşı etkilidir.

kullanılmaması gereken durumlar;

bileşimindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda kişilerde kontrendikedir.
devamını gör...
5. (Tematik)
uyarı ve önlemler;

gözlerle temasından kaçınmalı ve yanlışlıkla temas ettiyse ,gözler bol suyla yıkanmalıdır.hamileliğin ilk üç ayında ve emziren annelerde kullanılması önerilmez.çocuklarda güvenilirliği tespit edilmediğinden kullanımı tavsiye edilmez.herhangi bir kimyasal yada duyarlılık reaksiyonu görülürse kullanımı kesilmelidir.
devamını gör...
6. (Tematik)
yan etkileri;

konazol medikal şampuan ile uygulanan topikal tedaviye genellikle iyi tahammül edilir.diğer şampuanlarda olduğu gibi,konazol medikal şampuan kullanımı sırasında da bölgesel yanma hissi ,kaşıntı,iritasyon ve saçlarda yağlanma ve kuruma görülebilir,ancak bu reaksiyonlar seyrektir.ender olarak özellikle saçları kimyasal nedenlerle hasar görmüş olanlarda (saç renginin açılması,perma v.b.)ve ak saçlılarda saç renginin açılması görülebilir.
devamını gör...
7. (Tematik)
ilaç etkileşimi;

konazol şampuan tropikal kortikosteroid preparatların kullanımından sonra konazol medikal şampuan uygulanırsa,deride irritasyon görülebilir.bu nedenle kortikosteroid tedavisinin kesilmesinden 2 hafta sonra konazol medikal şampuan ile tedavi tavsiye edilir.
devamını gör...
8. (Tematik)
kullanım şekli;

ıslatılmış saçlara uygulanarak köpürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisine masaj yapılır,suyla durulanır.ikinci yıkamada ise aynı işlemler 3 dakika olarak tekrarlanır.tedaviye haftada 2 kez olmak üzere,4 hafta boyunca devam edilir.

100 ml’lik plastik şişelerde satılmaktadır,miktarın az olması sebebiyle kısa sürede biter.
devamını gör...
kepek problemi için şampuan niyetine kullanılabilecek bir tür ilaç. kepek şampuanları, bitkisel yöntemler işe yaratmıyor ne yaptım geçmedi diyorsanız aşık olma garantili.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.