kondisyon bisikleti

"koşup da bir yere varamayacağına bisiklete bin ama yine bi'yere varama" amacına hizmet için yapılmış, tekerleksiz bisiklet. çok efor harcatarak kilo verdirme, sert vites çalışarak kas yaptırma özellikleri mevcut. bu gün 45 dakika çalışsam, yarın 1 saat, 1 yılın sonunda giro d'italia'da pembe mayo sahibi olurum diyerek bi hışımla bindiğim, ama dakikaların geçmek bilmeyişi ve ayaklarımdan gelen biz artık öldük isyanıyla 30 dakikada terk ettiğimdir. sonuçta başka işlevleri de olmalı dekorasyona katkısı büyük mesela, bi'de çok başarılı askı olur gibi duruyor, artık bi'de böyle kullanırız, maksat israf olmasın, kullanılsın.
devamını gör...
5. binişimde 75 dakika son sertlikte kullandığım ve ertesi gün kahvaltıdan sonra az daha kusmama sebep olacak kadar mide bulantısına sebep olan spor aletidir.

kardiyo egzersizlerin böyle yan etkileri oluyor ve evet bu alet de kardiyo çalışmayı sağlayan aletlerden biridir.

alırken boş bir odaya geçer bir film ya da belgesel açar bitene kadar çeviririm diye düşünmüştüm şimdi bir sürü yarım kalmış filimlerim var.

devamını gör...
koşamadığınız yağmurlu bir günde günü kurtarır. fakat 20 dakikadan fazla oturmak totoda hissizleşmeye sebep olabiliyor.
devamını gör...
20 dakika sürünce totonuz ağrıyorsa herhangi bir bisikletle alakanızın olmadığını totonuza çarpan bisiklettir.

antrenmanlı bir bisikletçi için bisiklet ne tür olursa olsun saatlerce sürülse de totoya bir şey olmaz.

ek: hemen her gün bisiklete binmekle performans sürüşü yapıyor olmak farklıdır, alakası pek yoktur. haftada en az 5-10 saat, 100-200 km bisiklet sürüyorsanız bisikletle alakanız vardır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar