kongo

1960 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. ülkenin en önemli gelir kaynağı petroldür. büyük petrol şirketleri burada ham petrolü işletir, işçiyi çalıştırır, kazandığının bilmem binde birini ülke ekonomisine kazandırır.
devamını gör...
--- alıntı ---
türkiye ile kongo cumhuriyeti arasında imzalanan vize muafiyet anlaşması çerçevesinde, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında, diğer tarafın ülkesine girmek-çıkmak, transit geçmek ve ülkesinde geçici olarak kalmak için vize yükümlülüğünden muaf olunacak. söz konusu vize muafiyeti, 13 temmuz 2013 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.
--- alıntı ---
devamını gör...
1900′lü yılların başında, belçika kralı ıı. leopold’un afrika’daki sömürgelerinden biri olan afrika ülkesi. milyonlarca kongo'lu kauçuk ve fildişi ticareti için zorla çalıştırılmış. ailelere toplamaları için verilen kota doldurulmamışsa hipopotam derisinden elde edilen "chicotte" adlı kırbaçlar ile işkenceye maruz bırakılmışlardır. kotasını tamamlayamayan çocuklara verilen en ağır ceza ellerinin kesilmesiydi.

belçika avrupa'daki muhatablarına kongo'ya medeniyet götürdüğünü söylerken yaklaşık 10milyon kongolunun ölümünden birinci derecede sorumludur.
devamını gör...
cep telefonları, dvd, play stationlar gibi teknolojik ürünlerde kullanılan koltan madeninin vatanıdır fransız sömürgesi bu ülke. emperyalistler bunların madenlerini sömürüp dünyanın en zenginlerinden olsun ama bunlar seçim yapacak parayı bulamasın adaletin batsın dünya.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar