eşekten düşmüş kadar hayret edilecek , şaşılacak ve tebrik edilecek avukat.

doktorların doktor olduğunu söylemesi yine en az 10 dakika alıyor. hani "ya sen doktorsun şuramda şöyle bi şey çıktı" sorusunu sorar mı sormaz mı diye bir bekleme ve ölçme-biçme süresi var en azından. ama avukat dediğin adam muhabbete girişin ilk cümlesinde bunu söyler. farzdır.söylemezse dibi düşer. utanmasa direkt baro kimliğini göstererek muhabbete girecek ama daha beterini yaptığının farkında bile değil. avukat olduğunu dile getirmezse meramını kısmi olarak bile izhar edemez. hayır bunun sebebi en çok yalan söyleyen meslek grupları içinde birinci sırada olarak gösterilmeleri mi onu bilmiyorum tabi. söz hakkı doğan avukatlar varsa aduket yapabilir. *
devamını gör...
avukat olduğunu söylemenin hak düşürücü süreye tabi olmadığının bilincinde iyi bir avukattır. avukatlar böyledir mesela son günlü işlerde son güne kadar bi şey yapmazlar. müvekkil de avukat benim dosyayla yatıp kalkıyor sanır.

bazı müvekkiller... çok saflar... sarıp sarmalayası geliyor insanın onları... *
devamını gör...
politik takılan akıllı avukattır. ben avukatım dediği an önyargılı bakışların hedefi olabilir. oysa zeka dolu bir 10 saniye ile karşısındakini etkiledikten sonra ben avukatım demesinin etkisi olumlu yönde olacaktır.
devamını gör...
kendini tanıştırırken ben, avukat ahmet bilmemneoğlu diye tanıttığı için kalan zamanda mesleğini söylemeye gerek duymuyordur.

aynı şey doktorlarda da var. bir öğretmen kendini tanıtırken ben ingilizce öğretmeni ahmet bilmemneoğlu diye tanısa güleriz.

bu tamamen alışkanlıktan. bir tanıdık vardı kadının adı maviydi. dedim mavi diye isim mi olur ama sonradan düşününce mantıken pembe diye isim var.

her şey alışkanlık. ben kendi ismimi seçebilme imkanına sahip olsaydım ve bu bir renk olsaydı eflatun'u seçerdim.

hem kulağa hoş geliyor hem en sevğim renk hem de platon'a övgü olurdu. madonna gibi tek isim gezerdim öyle.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar