konut kredisi

ödemesi bir ömür boyu siren borç batağı. ev sahibi olmak için babadan kalma hiç bir şeyi olmayan garibanların sığındığı banka hizmetidir.
devamını gör...
benim inancım yok bana göre hava hoş diyenler için tam zamanı olan kredi. şu an ziraat bankası 0,98 faiz ile veriyor. ileride enflasyonun ve buna bağlı ücretlerin tl cinsinden artacağı düşünülürse her türlü karda olacaklar. önümüzdeki 3-5 yıl böyle avantajlı faizi zor bulursunuz. faizler artsa da krediyi çektikten sonra sizi etkilemez.
devamını gör...
türkiye’nin en büyük müteahhitlerini düşünün. ağaoğlu, tahincioğlu, nidapark, nef, sinpaş, sur yapı vs.. şimdi bütün bu firmaların üye olduğu bir müteahhitler birliği dernekleri var, isimleri gyoder, inder ve konut der. bu 3 birlik 15 haziran’a kadar 150 projede geçerli olmak üzere 0,98 faiz ve peşin fiyatına 120 ay vade gibi büyük bir kampanya başlattı. faiz haram olduğu için beni ilgilendirmeyecek ama piyasanın hareketlenmesini etkileyecektir tahminimce.
devamını gör...
bazı bankalarca 0,79 oranında verilmeye başlanan kredi türü. kutu gibi evlerin şu anki fiyatlarına en az 20-30 bin fazladan koyacaklar. hiç bulaşmamak en iyisi.
devamını gör...
son durumu aşağıdaki gibi olan kredidir. 2. el konut faizleri yine yükseltilmiş.

--- alıntı ---

kamu bankaları, 2 haziran'da başlayan avantajlı konut kredisi paketiyle sıfır konutlara yüzde 0,64, ikinci el konutlara ise yüzde 0,74 faiz oranıyla kredi veriyordu.

kampanya kapsamında konut kredileri, 12 ay geri ödemesiz olarak veriliyordu.

üç hafta önce alınan kararla ikinci el konutlar için sağlanan kredilerde faiz oranı yüzde 0,79'a çıkarıldı ve 12 ay ödemesiz uygulama kaldırıldı. vade de 15 yıldan 10 yıla çekildi.
kamu bankaları, yeni bir kararla, konut kredilerinde 12 ay geri ödemesiz uygulamayı sıfır konutlar için de kaldırdı.

sıfır konutlarda kredi faiz oranı yüzde 0,64 ve vade 15 yıl olarak korundu.

ancak ikinci el konutlar için sağlanan kredinin faizi ikinci kez arttırılarak yüzde 0,87'ye çıkarıldı.

--- alıntı ---

*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar