köpeği sevip koyunu yiyen insan

o da hayvan o da hayvan aslında. hem koyun daha içten bakıyor insana. bunu insanlığa nasıl yapar nasıl bu kadar vicdansız olur bilinmeyen insandır. bir kapamaya bir çevirmeye kesilir mi o hayvan?
devamını gör...
hoşuna gitmeyen koyunu sevip, köpeği yesin. bunun için kavga mı edelim şimdi.
devamını gör...
koyun besleyen insan köylü olurken köpeği evinde besleyen sosyete olur . bunların bir de vegan olup evcil hayvanını etli mamayla besleyen süpersonik zeka modelleri var . *
devamını gör...
başlığı görünce ikinci entrydeki espriyi yapmak amacıyla geldim ama yapıldığını görünce bir nebze içerledim. farklı bir espri düşündüm ama aklıma bir şey gelmedi. bu hususta yapılacak tek espri o çünkü. neyse yine de bir tanım gireyim de boş çıkmış olmayalım.

(bkz: ya ne olacağıdı)
devamını gör...
şimdi bu önemli bir konu. neden? çünkü bu, iki yüzlülük. özellikle nerede ortaya çıkıyor bu iki yüzlülük? çin'de köpek yiyorlar hiiii moduna girebilen koyunyiyende ortaya çıkıyor en çok. hatta ikisini de yemeyi tercih etmeyen vejetaryenlere saldıranda da ortaya çıkıyor.


benim için ise sivrisinek de köpek de koyun da bir. hiçbirini ne öldürüyor ne de yiyorum. herkesin kendi seçimi, kendi vicdanı tabii ama dediğim gibi, riyaya düşmemeli.
devamını gör...
ilk insandan günümüze teknoloji henüz gelişmemiş, doğru dürüst tarım yok, yiyecek kaynağı kısıtlı. insanların korunacakları, barınacakları evler mağara, çadır. köpeği korunmak, eti yenilebilir olanı da beslenme ihtiyacını gidermek için kullanmış. bunun için yetiştirmiş, hatta pişirmeden yedikleri zamanlar olmuş. vahşi doğada olduğu gibi, beslenme ve barınma ihtiyacını hayvanlar yoluyla sağlamış. günümüzde ise durum zevki sefa’ya dönüşmüş durumda. yani aslında bu durum geçmişten günümüze gelmiş, ancak günümüz koşullarında garipsenen bir şey.
devamını gör...
madem seviyorsun neden yiyiyorsun diye eleştirilen insandır. adil olmamak samimimi olmamak ve tutarsız olmakla itham edilmektedir.adeta köpeği sevmekten vazgeçse koyunu yemesi normalleşecektir. ne kadar inkar edilse de hayvansal gıdalara ihtiyacımız var yılların veganı erener sertap bile daha uzun ve sağlıklı yaşamak için sabah akşam et yemeye başladığını anlatıyor.netice ben işyerinde artan yemeklerle sokak köpeklerini besleyen bir insanım . siz etten vazgeçiyorsunuz da köpeklerin bundan haberi var mı ?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar