köpek çekmek

anlam kargaşŸası yaşŸatan tabir. bendeniz ki argo lugatım çok kabarık değŸildir. bu söz öbeğŸini bir tarafın diğŸer tarafa köpek muamelesi yapması olarak biliyordum. yani köpek çeken veya çekilen tarafların cinsiyeti değŸişŸebiliyordu. mesela pek ala bir kayınpeder damadına köpek çekebilirdi benim anlayaışŸıma göre. fekat yaptığŸım son araşŸtırmalara göre * köpek çekmek 2 sevgili arasında vuku bulan ve genelde kız tarafının erkek tarafını süründürmesi anlamında kullanılıyormuşŸ. açıkcası ben ilk bildiğŸim şŸeklini daha çok seviyorum çünkü düşŸmanlarıma köpek çektiğŸimi sanıyordum bunca zaman. engin bilgisiyle bizleri aydınlatacak üstadlar buyursun açıklasın.

devamını gör...
son zamanlarda dizilerde kullanımına fazlasıyla rastlanan kelime grubu. herhalde itlik yapmanın yeni versiyonu. ama bir iticiliği var, çirkin duruyor.
devamını gör...
kadın/erkek ilişkilerinde karşı tarafı süründürmek, acı çekmesini sağlamak amacıyla yapılan eylemlerdir ancak genelde kadınların kullandığı yöntemdir.

karşı tarafın aramalarında telefon hemen açılmaz bekletilir de bekletilir(böylelikle arayan tarafın kurdeşen dökmesi sağlanır:stage one accomplished.)

ne yapıldığı sorulduğunda çok yoğunmuş da,işleri varmış da bir sürü konuşulur(aslında ben bu kızı/erkeği çok seviyorum minvalinde konuşmaların geçtiği pijama partisi/ev toplanmalarında bile olunsa karşı tarafı süründürmek her zaman ilişkinin devamı için gerekli görülür bu şahıslar tarafından; böylelikle karşı tarafta psikolojik eziklik kavramı iyice oturtulur(köpek cekmek 2 .aşamadır bu,telefonun diğer ucunda arama cesareti göstermiş kişi eriyip gitmektedir bu arada, beni hiç düşünmemiş ühüü ühüüü diyerekten)

telefonun ucundaki ses kalan son cesaret kırıntılarıyla buluşmak istediğini belirtir..çok yoğun ve de önemli bir işi varmış gibi duraksanır,düşünülür(daha doğrusu düşünlülür gibi yapılır), teklif edilen saatin uygun olmadığı belirtlir(boncuk boncuk terleyen delikanlımız bayıldı bayılacak bu arada), daha sonrası için bir saat verilir(aynı gün ilerleyen saatlerde de olabilir bu ya da başka bir gün için de)..bu noktada mühim olan ona ulaşması çok zor olan bir şeyi lütfediyormuşsun izlenimini oluşturmaktır. eğer bu da tamamsa 3. aşama başarıyla geçilmiştir.

buluşma günü-saati geldiğinde buluşma yerine geç gitme(tercihen en az yarım saat-tabi insaflı bir şahısla karşı karşıya kaldığımızı düşünerekten-yoksa daha fazla bekletilebilir) yapıldığında köpek çekmek işleminin 4. aşaması da yerine getirilmiş olunur..böylelikle aslında pek de haketmediği halde ona bir şans verildiği, buna şükretmesi gerektiği ve sizi memnun etmek için elinden geleni yapması gerektiği mesajı iletilmiş olduğundan artık üstünlük size geçmiştir ilişkide..

bu noktadan sonra onunla istediğiniz gibi oynarsınız,kontrol sizdedir..
devamını gör...
köpeğin kötü kullanımlara alet edildiği fiilimsilerden biri daha. yerine kullanılacak onlarca deyim/cümle/söz varken bir de buna ne gerek varsa?
devamını gör...
kişide otorite sağlamak için veya çevreye "bak görüyomusunuz ben neymişim bee" hissettirmek için yapılabilen bir tür egobasyon...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar