korktun mu

simge barankoğlu isimli müennes bir arkadaşın nette viral olan deneysel çalışması. şaka bir yana, cidden ürkütücü. iq eksiltme garantili.

devamını gör...
korkmadım da psikolojim bozuldu galiba. her yerde görmekten duymaktan vs. bunu alışkanlık akım felan haline getiriyorlar ben anlamadım. garip hani.
devamını gör...
instagrama her girdiğimde "vööaaeövv" diye karşıma çıkan kızın sorusu. kardeşimin yaptığı versiyonu izledikten sonra eşyalarımı toplamaya başladım evi terk ediyorum. *bir dağın tepesine çıkıp "yeteeeeer" diye bağıracağım.
devamını gör...
demin onedio'da görüp de anımsadığım için lanet etttiğim hede.

geçen hafta gazetedeki muhabir kızın bunu taklit ederek "korktun mu?" falan dediğini işittim. garip bir muhabbet dönüyordu ofiste. "sen neden bahsediyorsun?" falan derken bu zat-ı muhteremi ve malum videoyu gösterdi. ne güzel böyle bir şeyden haberim yoktu. kız da bizim buralıymış. zaten soyadı da benim bir arkadaşla aynı, onun akrabası falandır büyük ihtimalle.

normalde "asın bayrakları" moduna girerdim de bunda öyle olmadı. "çoluk çocuk yiyin gari" diyen ayşe teyze'de de olmamıştı bu duygu.
devamını gör...
oha. böyle bi akım(?) varmış ve ben bunu yeni öğreniyorum. instagramı kapatıp, internette kalma süremi azaltmaya çalıştığım günlere şükürler olsun. beynim pırıl pırıl olacak, çok yakında.
devamını gör...
mide bulandırmış bir kelime. tek kelimeyle fenomen(!) olmuş birisi tarafından söyleniyor. bu ülkede bir anda gündem olmak, gündemi meşgul etmek o kadar basit ki, işte bunun bir örneğine şahit oluyoruz.

şu hale bak ya! mizah desen mizah değil, komik desen komik değil, zeka ürünü desen zekâ yok ortada. nedir bu şimdi? izlenme sayısını her geçen gün arttıran bu video neye hizmet ediyor?

çevremde bile bunu tiye alıp "yılaaann, koktun mu?" şeklinde abuk subuk sesler çıkaran aklı başında eşşek kadar herifler var. ayıp ya yaşınızdan utanın. şunun nesine gülüyorsunuz, şunun nesinden espiri malzemesi üretip insanların gülmesini bekliyorsunuz?

valla toplum olarak kitle halinde bir kültürel ve psikolojik harakiri süreci yaşıyoruz. Allah sonumuzu hayretsin.
devamını gör...
tuhaf bir sosyal medya salgını.

bugün whatsapp'ta bir tanıdığın diğer bir tanıdığa yaparak paylaştığını görüp bu ney acaba diyerek anlamlandıramamıştım. böyle bir muhabbet varmış demek. bu ney ya.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar