korona günlerinde aşk

ne aşkmış yahu. insanoğlu açlıktan, hastalıktan, savaştan, adaletsizlikten öldüğünde; aşkın yenmeyen, ısıtmayan, doyurmayan, korumayan bir şey olduğunu anlayacak.

sevgi ayrı. onun içün corona günlerinde önceliğimiz 14 kural. aşk virüslerin en büyüğüdür, prim vermeyelim.
devamını gör...
klasikleri pek seven edebiyat meraklısı biri olarak evvelce aklımda uyanan ama ekşi sözlük'te başlığının açıldığını görünce burada hayat vermekten vazgeçtiği hayali kurgu eser. kim bilir, belki de yirmi-otuz yıl sonra uyarlama nevinden kaleme alınır isimle öne çıkmayı mantıklı bulan işgüzar bir yeniyetme romancı tarafından.

*haydaaa, başlık başıma kaldı ya la.

(bkz: anna koronina)
devamını gör...
gerginlik zamanları insanlık çıkışı edebiyatta, mizahta, aşkta arıyor. dileyelim ki bu korona, kolera günlerinde aşk romanını geçecek kadar bir ilham kaynağı oluşturmasın.
devamını gör...
marketlerde beyaz eldivenli beyaz maskeli tipler, seri katil modunda geziyorlar. akşam markete uğradım ben de, tam rafa uzandım, birden karşı taraftan bir çift mavi göz belirdi. boşluğuma geldi, irkildim. “özür dilerim sanırım korkuttum” dedi. “maske bile becerememiş ama” dedim, “neyi” dedi. “güzelliğini saklamayı” dedim. güldü. yarın yine bu saatte turşu rafında buluşalım deyip sakince uzaklaştım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar