koronavirüs meselesi ne zaman biter

sözlüğün kahinlerinin cevaplaması gereken soru. malumunuz, dünyanın tekerine bir bastıbacak virüs çomak soktu. dünya durdu. bundan sonra ne olacak?
virüs ekonomiyi çökertecek mi?
kıtlığa sebep olacak mı?
virüsün peşinden deprem, volkan, çekirge istilası gibi başka musibetler de gelecek mi?
yoksa insanlık bundan ders alıp, tevbe edip insanlığını hatırlayacak ve bundan sonra dünya çok şirin bir yer mi olacak?
bu virüs salgını ne zaman bitecek?
benim şahsi görüşüm bu sürecin bir yıl süreceği yönündedir. bir yıl kıtlık ve felaket, bir yıl da bolluk olacak. çünkü rüyamda iki armut ağacı gördüm. biri toplanmıştı, kupkuruydu. diğeri yemyeşil ve armut doluydu. ben bu rüyayı böyle yordum.
içimden başka bir his ise bu durumun ikinci ve sürpriz bir aşamasının daha olduğunu söylüyor. bir dalga daha gelecek ama bu dalga semavi mi olur, arızi mi olur, insani mi olur, rahmani mi olur onu kestiremiyorum.
Allah sonumuzu hayretsin. her şeyin en doğrusunu yalnız Allah bilir.
devamını gör...
doktorlar 2-3 ay içinde yenebiliriz demiş ama putin reis daha çabuk halledebiliriz diyor.
bizim reis de 2-3 haftaya yayılma hızını kırarız diyor.

ihalemiz açık eksiltme usulüyle devam ediyor , ama belarus ve brezilya başkanlarının teklifi en cazibi , '' coronavirüs de neymiş '' diyor adamlar.
devamını gör...
çok basit bir mantık yürütürsek nufus yayılma hızlı onlemler ve dua kontektinde trump temmuz ağustos dediğine göre üniversitelerin full time uzem sistemine gecmis olduğu realtiesini de hesaba katarsak temmuz gelmeden hemen önce bu iş baya baya temizlenir.
devamını gör...
bitmeyecek arkadaşlar.
tıpkı her yıl tipik gribe yakalandığınız gibi -ki kendisine sebep olan virüs de influenza'dır- bu sars-cov2'ye de muhtemelen yakalanacaksınız. tabii sars-cov2, influenza kadar seri mutasyon geçirmediği için bir defa geçirdiğiniz takdirde bağışıklanacaksınız ve sizin için bitmiş olacak.

bu virüsle tanışacaksınız. evet. isteseniz de istemeseniz de.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar