#haber  #siyaset 

chp'li bolu belediye başkan tanju özcan'ın müthiş tespiti. koronavirüse ilişkin definlerden ölen hasta sayısını soran gazetecilere yaptığı açıklamanın devamında;

"yani şöyle söyleyeyim ölenlere baktığınızda, büyük bir çoğunluğu başka hastalıktan muzdarip olan, yaşı da oldukça ileri yaşta olan kişiler. yani ölenlerin çok büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı" ifadelerinde bulunan özcan yüreğimize su serpti. vücut direnci düşük olanların üstesinden kolay gelemediği ve risk altında olduğunu biliyoruz zaten ama bunun dile getirilişi böyle olmaz. defnedilenler soğan kabuğu değil, insan.

kaynak
devamını gör...
yani 65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı olan herkesi peşinen "her an yolcu vallaa" şeklinde sınıflandıran tipolojidir.
devamını gör...
koronavirüsü çok da abartmamak gerek diyen belediye başkanı beyanı. rakamlar ortada, hastalığın istatistiksel verilerine bakıldığında dalgalı seyi ortada, hastaneler birer birer kapatıkları servisleri tekrar açıyor ama belediye başkanı kalkmış böyle bir açıklama yapıyor. hal böyle olunca da rehavet baş gösteriyor. herkes ehil olduğu konularda yorum yapsa, ehil olmadığı konulardabu denli ekabir konuşmasa, en azından tıp alanında bunu yapmasa diyoruz ama bu sefer de arkadaşlar dürüm hakkında yorum yapmak için illa dürümcü mü olmak lazım diyor. işte bu zihniyeteki arkadaşlar belediye başkanı olup böyle açıkalmalar yapabiliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar