korsan taksi

istediğŸiniz yere yasal taksilerin yarı fiyatına götüren üstelik gece tarifesi olmayan sivil taksiler...

halk dostudur, şŸiddetle desteklenmelidir, dünyanın hava parasını taksi plakasına veren yasal taksilerin plakaya kaptırdıkları parayı bizden çıkarma girişŸimleri de kursaklarında kalacaktır.
devamını gör...
akıllıca bir yöntem bularak artık şirketleşmiş taksilerdir. öncelikle rent a car firması kuruluyor ve broşürler dağıtılıyor, bu broşürlerde fiyat tarifeleri de bulunuyor, ihtiyacınız olduğunda arıyorsunuz ve geliyorlar, gayet akıllıca bir yöntem.

taksici esnafının tepkilerini anlaşılabilir. ancak vergi ödemiyorlar şeklinde eleştirilere katılmak mümkün değil, taksici esanfına sorarım sen kaç lira vergi ödüyorsun yıllık 140 lira mı?
devamını gör...
ticari taksi gibi sarıya boyanıp sahte t plakayla dolaşan ve de aralarında pek çok farklı gayrımeşru işi*** yürüten örnekleri ile beraber, özel şahsi taksi olarak çaktırmadan bu işi yapanları da mevcuttur. birincisi pek çok açıdan çok tehlikeli iken ikincisi daha masumane. rent a car perdesi altında icrasını da ilk burada okuyorum ama iyi işletilirse güzel bir sistem olabilir. duraklara ve plakalara verilen fahiş kiralar hem taksi şoförlerini mağdur ediyor, hem de yolcular kötü hizmet alıyor. yenilik iyidir.
devamını gör...
vergi falan ödememelerine rağmen pazarlıksız fiyatı pahalı olan taksilerdir, eğerki işi bilmiyorsanız ucuza gidiyorum derken kazıklanmanız doğal..tercih etmem gerçi, güvenmem çünkü..
devamını gör...
yolcuyu insan yerine koymayıp , her yabancıyı tokatlanacak keriz olarak gören ; mesafe beyenmeyip , istedikleri yerde yolcu indiren edepsiz taksi esnafının ortaya çımasında emeği geçen bir fenomen.

bilmeme kaç yüz milyon plaka parası vereceksin , günlük dünyayla para kazanacaksın buna rağmen bir yılda verdiğin vergi (götürü vergi) , asgari ücretlinin ödediği aylık vergiyi bile bulmayacak sonra da korsanlara vergi vermiyorlar diye çemkireceksin.

önce insan olun , biz de korsanları tercih etmeyelim.
devamını gör...
taksici esnafının bazılarının "ahlaksız" olması (sigara içmekte ısrar etmesi, müdahale ettiğinizde sigara tutan elini dışarı çıkarıp kendini savunması, arabasının ve kendinin pis kokması, yaptığı işi "hizmet"ten ziyade "para" olarak görmesi, özellikle yağışlı havalarda "nasıl olsa müşteri bol" mantığı ile kısa mesafelere gitmek istememesi, aralarından bazılarının "tırnakçılık yapması ve herhangi bir sıkıntıda şikayet edebileceğiniz ciddi bir merciinin olmaması gibi olumsuzluklar nedeniyle insanların son dönemlerde hayli rağbet gösterdiği gayriyasal oluşumdur. fiyatları hem ucuz, hem de "belirli"dir. bu yüzden kişiler nereye ne kadar para ödeyeceklerini bilir. ayrıca gerek arabada bir şey unutulduğunda, gerekse şoförden memnun olunmadığında aranacak belli bir numarası vardır.
devamını gör...
bir kere binmişliğim var bunlara; insan kendini garip bir biçimde kanun kaçağı gibi hissediyor. bir daha da denk gelmedi ya da denk getirtmedim ama binilmemesinde fayda olan taksiler.
devamını gör...
ul hakkı yiyen meslek mikrobudur bunlar.
kötü örnek olmaz dostlar.
kötü taksiciler yüzünden bunları tercih ediyorum demek laf salatalığından başka bir şey değildir.
burada kaç gündür ygs deki haksız kazançtan bahsediyor herkes.
hepsinin özündeki ahlaksızlık aynıdır.
birine ak derken diğerine kara demek ahlaksızlığın en büyüklerindendir.
zira o şifreleri burda ahkam kesenler ele geçirip kullansalardı çıtları çıkmayacakdı.
aynen korsan takside menfaatleri olanların bu ahlaksız kaçak taksi uygulamasını savundukları gibi.
ve yine aynen korsan film ve müzik indirdikleri,korsan kitap aldıkları gibi.
devamını gör...
yolda müşteri seçen,taksiye binmeden yakınsa gitmemek için gidilecek yeri soran,işlerine gelmediği zaman hiç durmayan resmi taksilere tepki olarak bizzat tercih ettiğim ve diğer bütün korsanların aksine hak hukuk ihlali olmadığına inandığım gayri resmi ticari araç.
devamını gör...
taksi plakası ve gerekli diğer belgelere haiz olunmamasına mukabil, ticari amaçla yolcu taşımacılığında kullanılan otomobillere verilen isim. istanbul'da pek bir yaygındırlar. haklarındaki ayrıntılı bilgiyi, istanbullu cogitanlara bırakıyorum.

devamını gör...
şimdi haceit bunun tek olayı kaptan kullanmıyor bu aracı. korsan kullanıyor . bu yüzden korsan taxi.
ondan biz türklere itici geliyor halbuki at gözlüğü kullanan bi kaptan yerine ben tek gözü kapalı bi korsanı tercih ederim. bir de karayipse uu bloom mloom . yane !
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar