köşe yazısıyla devleti yıkmaya teşebbüs etmek

savcılarımızın iddianamelerinde sık sık göze çarpan durum..

evet şaka değil gerçek.. köşe yazısıyla devleti yıkmaya teşebbüs ediyorlarmış gazeteciler..

ulan ne devletmiş, kağıttan kaplan mı bu devlet bi yazı 2 twit ile yıkılmaya teşebbüs ediyor.
devamını gör...
abartı iddia.

ama şu var. bu işler artık askeriye ile değil, daha çok medya ile yürüyor. yani çokta hafife alınacak bir iddia değil. baksana t24'teki köşesinde her gün pkk güzellemesi yapan hasan cemal'e inananlar bile var. ertuğrul özkök'ün yaptıklarını da unutmadık.

tamam abartı olabilir ama hafife de alınamaz.

bu arada havuz medyası/okyanus medyası filan diyenler olmasın. bunu diyene hepiniz ordaydınız ulan denilir.
devamını gör...
bunu hafife alan arkadaşlar,bu ülkede bir tweetle neler yaptıklarını gördük.
köşe yazısı bunun yanında noter tasdikli vatanı mahvetmeye teşvik belgesi olur.
devamını gör...
t: kabartılmış ama manipülasyonu en iyi yapanın medya olduğunu bildiğimizden, dikkat edilmesi gereken niyet..


köşe yazısı basittir. günümüzde hemen her köşe kapılmış ve tarafsızlık yok denecek kadar azdır. medyanın tarafsızlığını iddia etmek pek mümkün değildir. birçok gazete ve köşe için geçerlidir. bazı yazılar devlet yıkmasa bile devlete zarar veren etkinliklerdir.


ne var canım, ifade özgürlüğü var diyenler , bunu söyleyenler bana bi tane yabancı gazetenin bi köşesinde devleti yıkmaya teşebbüs hangi yazılar yayınlanmış ,hangi terör örgütlerine destek verilmiş, hangi darbeye neden olunmuş , hangi irtica gibi işler çıkarılmış, hangi fotolar yoluyla idam iması yapılmış bana bi anlatsa da ben de aydınlansam.. ama yok.!
devamını gör...
28 şubatta köşe yazılarından dolayı haklarında soruşturma başlatılınca haklı olarak kükreyenler, haklı olarak ağlayanlar şimdi haksız olarak o silahın arkasına geçmiş bunu destekliyor. biraz dürüst olun be o da kendinize karşı.
devamını gör...
savcıların ayıbı olan iddianın özüdür. devlet iki köşe yazısıyla yıkılmaz. buldozerle, kazmayla, kürekle olsaydı o zaman yıkılırdı.

edito: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim.
devamını gör...
köşe yazısıyla devleti yıkmaya teşebbüs elbette şaka değil gerçektir. köşe yazısı yazarak doğrudan devlet yıkılmaz.

köşe yazısının yani yazılı basının bu duruma etkisi halkı galeyana getirmek, devleti ve devlet adamlarını itibarsızlaştırmak, güven sarsmak, fitne çıkarmak gibi şeylerdir. yoksa yaz yazıyı düşmesini bekle diye bir durum söz konusu olamaz. bu şekilde anlamak vitamin eksikliğinden olabilir.
devamını gör...
köşe yazısıyla hükümet yıkılmaz lakin halk galeyana getirilir. gaza gelmiş halk gaza getirir bir fidan ağaç olur ağaçlar orman. sadete gelirsek köşe yazısıyla devlet yıkılmazbelki ama toplum düzeni bozularak hükümet yıkılabilir.
devamını gör...
v for vandetta'da bir replik ' fikirlerin gücüne şahit oldum, fikirler adına öldürülen ve fikirleri savunurken ölen insanları gördüm.' bu teknikler yani sanatçı, aydın gazeteci kesimler hep darbe ve devrim amaçlı kullanılan önemli silahlar mesela roma darbesi denilen bir kavram var bu teknikler yalnız çağımızda değil roma imparatorluğu zamanında da uygulanıyordu fakat şimdi daha da etkili çünkü çok güçlü bir medya gücü var. devlet yıkmayı eğer bir binayı yıkmak gibi bir anda olan bir şey zannediyorsanız anlamayabilirsiniz bu bir hareket, dalga, devlet cismiyle durur fakat muhtevası bir bakmışsınız paramparça.
devamını gör...
medya ile katili sevmeye bile başlayabilirsiniz. ınsanları hedef göstermek, devleti yıkmaya çalışan pkkya güzelleme yapmak veya bizzat devletin organlarının mesruiyetini sorgulamak, devlet için kabul edilemez bir durumdur.
devamını gör...
fuat avni denen karakter katili uzmanı hesabın yazdıklarıyla kaç gündür yapılan karalamaları kıstas alırsak her türlü gideri olan durumdur diyebiliriz. bakın birkaç tweetten bahsediyoruz. artık sosyal ve yazılı platformların etki gücünü küçümsemek ya da yok saymak diye bir durum olamaz. yapar abicim bu ülkede zamanında gazete manşetleriyle siyasete yön verilmedi mi?
devamını gör...
tarihin bu saatinde devlet benim diyen, bunu demesine meydan verecek kadar çevresine yardakçı-yalaka toplayabilen, işin ilginci buna da inanmaya başlayan muteber bürokratlarımızın(!) neden olduğu hal...o değil de asıl ilginci buna imkan ve ihtimal veren etkili ve yetkili yargı erki mensupların var olması.

ben de ne umuyor isem!..bu yargı erkinden en üst basamağa çıkabilmiş bir sayın zat'ın erke dönergeci tanıtım ayininde(!) en önlerde poz verdiğini görmüş halim ile!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar