çocuklara çaktırmamak, mutlu bir çift görüntüsü vermek, kavga edecekken meltem ile haluk gibi mutfağa gitmek falan. zor iş vesselam. evlenince iki sene falan çocuk yapmayın. baktınız olmayacak ayrılın gitsin. yok eğer iyi gidiyorsa patlatın bir çocuk, evliliğinize neşe katsın. evlilik sarpa sararsa ikinciyi çakarsınız.
devamını gör...
insanımızda bir tabu vardır; bu evden gelinlikle çıktın, tabutunla döneceksin. bu yüzden evlilikte işler yolunda girmiyorsa çare çocukta bulunur. çünkü çocuk evin neşesidir, falandır, filandır. bir de ayrılığı durdurucu özelliği vardır. derken yeni bir akım başladı; inceldiği yerden kopar, at babında. bu kez de çocuk olsun olmasın herkes kendi yoluna şarkısında. bu evliliklerin genel durumu. öte yandan bir evlilik kötü gidiyorsa; duyguların tazelenmesi, iletişimin güçlendirilmesi ve ailesel sorunların çözümlenmesi gayreti gösterilir. bu vakitten sonra olmazsa olmuyordur. sahip olduğunuz çocuğun önünde evcilik oynayıp, gece ebeveyn odasında iki yabancı klibi çekilecekse ne hissetmediğini düşündüğünüz fakat içten içe hisseden çocuğa bu kötülüğü yapmayın. o çocuk vakti gelip de yuvadan uçunca peki siz ne yapacaksınız?
devamını gör...
iki tarafa yapılan eziyettir. ayrıca o huzursuz evde çocuğun sıcak yuvada huzurlu olduğunu düşünmek kadar aptalca bir durum yoktur. karşılıklı anlaşılarak boşanmak daha akıllıcadır. sonuçta boşanırken anne ve babalıktan istifa etmiyorsun. bence çocuklar bunu anlayabilecek kapasitededir.
devamını gör...
aslında günümüzde bir çok evliliği ayakta tutan olay, çocuk büyüsün kendi ayakları üzerinde dursun hele bi evlendirelim derken sanırım bu boşanma olayı unutuluyor.
devamını gör...
çocukların hayatlarını ellerinden çalmaktır. siz ne kadar çaktırmamaya çalışsanızda mutsuz bir ailede yaşayan çocuk durumu hisseder kavrar sonrası ver elini travma.. her evliliği anne babasının ilişkisi ile eşleştirir ve kendi hayatında evliliğe karşı hep mesafeli olur. ben küçükken yengemle amcam boşanma aşamasındaydı. sağolsunlar bayağı kavgalı gürültülü rezil süreçler yaşattılar hem kendi çocuklarına hem de bana. hala bi yerlerde bu izleri taşırım.
devamını gör...
belki kötü bir şeydir ancak iyi giden tek bir evlilik dahi gösterilemiyor ki. e o zaman canın sıkılınca sevgili değiştirir gibi eş değiştirmeye de mi başlamak lazım? çünkü bir yerden sonra sıkılıyor insanlar ve huzursuzluk başlıyor. bunun bir yerde durması gerekiyor. yaşamadığım bir durum üzerinden ahkam kesmek saçmalık olur, evet. fakat bu sorunun çözümünün boşanmak olmadığı kesin. insanlar en ufak sorunda boşanma yoluna gidiyor. bu başlı başına bir sorun değil mi?
devamını gör...
kötü giden evliliği çocuk olmadan bitirmek, kötü giden evlilik düzelir diye çocuk dünyaya getirmek, kötü giden evliliği çocukların geleceği için sürdürmek... bu üç durumdan en tercih edilesi kanaatimce ilkidir. ama ikinci aşamaya geçildiyse çocuk bi hareket ve heyecan katsa da sorunları kökünden çözmeyecek, belki bi süre hasıraltı edilmesini sağlayacaktır. üçüncü aşamadaysanız Allah sabırlar versin efendim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar