koyunbaba

carlo domeniconi'nin korkunç ötesi vurucu eseri.
elin italyanı geliyor anadolu ya ve muazzam bir eser çıkarıyor ortaya ve ben ise bu parçayı kesfetmemin üzerinden tam 7 sene geçmesine rağmen, bu güftesiz bestenin muadili olabilecek bir esere rastlamadım.
evet 7 sene geçmiş ben taraflı ve hala ilk günkü tazeliğini koruyor.
devamını gör...
bu hayatta sadece bir eser dinleme hakkım olsaydı,dinleyeceğim eser bu beste olurdu.
hayatın içinden çok tanıdık ruh halleri,çok tanıdık yaşanmışlıkları anlatıyor bu eser bence.
bu eseri yapan insanla karşılıklı muhabbet etmeyi gerçekten çok isterdim.
müzik ile bir insanın duygularını anlatabildiğine bu eserle şahitlik ediyorum ben adeta.

bu eseri seçerek aynı zamanda kendinize dertlenip,dertleşeceğiniz bir dost da seçmiş olursunuz. anlattıkları ile duygulanırsınız,içiniz dolar fakat ağlayıp içinizi boşaltamazsınız da kolay kolay.
ilk bölümüyle karşınızdaki ile beraber kederlenirsiniz ama birlik olduğunuzu da hissedersiniz bir yandan. bu birlik duygusu size güç verir mi yoksa beraber girdabın içinde yuvarlanır mısınız bilemem ama.
ikinci bölüm geçiş bölümüdür,baştan kaybedilmiş bir başkaldırı bölümü.
keder tek duygumuz olacak değil ya dediğiniz kısım. sonuç... sonuç için henüz erken.emek,çaba ve anlam bütünlüğünü yakalayabilme fırsatı yakalamak.
üçüncü bölüm geçmişle yüzleşme bölümü.
hatalar ve yanlışların farkedildiği ve işin belki de daha da kronikleştiği. geçiş dönemi ile geçiştirilemeyecek kadar büyük bölümü. artık yüzleşme zamanıdır. öğrenilmiş çaresizliklere bulaşmadan fakat. ayakta kalabilmek mecburi,başka istikamet seçme hakkı yok. dolan içinizi bu bölümde boşaltmaya başlarsınız. göğünüzün derinlikleri çatlar ve boşalmaya başlarsınız. anlatırsınız,anlatırsınıhttp://z.başka kurtuluş yolu yok. tüm detayları kendinize itiraf ettiğiniz bölüm. rahatlamaya başlarsınız.
dördüncü bölümde artık kükrediğinizi anlarsınız,çağan gibi çağlarsınız. zarar vermek gibi değil bu. bilakis dirayeti öğrenmek. sabrı anladığınızı farketmişsinizdir ve artık kendinize bir yol bulmuşsunuzdur. kurtuluşun görmezden gelmek olmadığını ve mücadele etmekte olduğunu anlamışsınızdır hiç değilse.
devamını gör...
kaynananın her lafına evet diyen silik denebilecek tipteki kayınpedere damat tarafından takılacak lakap. amman dikkat ağız alışkanlığı yapıp kız tarafının yanında ağızdan kaçmasın.
devamını gör...
gitar konusunda üstad carlo domeniconi'nin en bilinen ve en mükemmel bestesidir. dinlerken direk uçarsınız sizi alır götürür. osmanlı zamanında çorum civarında yaşamış bir zatın ismidir koyunbaba. carlo domeniconi de anadoluyu dolaşırken bestelemiştir bu şahaseri.
devamını gör...
usta carlo domeniconinin insanda ruhsal spazm hali yaşatan muhteşem bestesi. demleolim adlı yazar arkadaşımızın dediği gibi ''bu hayatta sadece bir eser dinleme hakkım olsaydı,dinleyeceğim eser bu beste olurdu.'' ilk dinlediğim günden beri aynı hissiyatları yaşatan garip beste., yüzlerce farklı sanatçı tarafından çalınmıştır, aralarında en iyilerinden:
devamını gör...
ıtalyan gitar virtüözü bir beste üstadı carlo domeniconinin anadolu seyahati sırasında anadolunun kültür ve dokusundan etkilenerek bestelediği ve ismini tarihi karakterden aldığı eseridir. eser 4 parttan oluşur ve her part başlı başına insanın ruhunu kıskıvrak yakalar başka alemlere götürür. 90 lı yıllarda kayda alınmış, eser sahibi carlo domeniconiyi 3 ve 4. partları çalarken şuradan dinleyebiliriz;
devamını gör...
en muhteşem ve hisli icra edileni carlo domeniconi nin kendisinden sonra virtüöz meisinger den dinlediğim dünyadaki en müthiş bestelerden biri. ınsanı tecrübe etmediği sulara goturup bırakan korkunç bir eser. delisiyiz azizim delisi. dinlerken gözleri kapanıp sallanan diğer müzisyenler... müthişsiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar