kpss 2018

#eğitim 

yaklaşık 6 ay-1 sene kadar önce malı mülkü satıp kitaplara ve etüd merkezlerine yatırayım da 100 çekeyim belki atanırım diye düşündüğüm sınav. son 2 yılda ortalama 1000 kişiden 2 kişi atanabildi. adrenalin ve heyecanı çok severim ama bu kadar uzun boylu değil.
devamını gör...
lisans sınavı 22 temmuz 2017'de yapılacak. geçtiğimiz yıllarda 20-22 mayıs tarihleri arasında yapılıyordu. benim gibi ciddi anlamda çalışıp ezber özürlüsü olanlar için güzel oldu. millet mal gibi tatil mi yapacaz ders mi çalışacaz falan diyor. güzel kardeşim git yap tatilini, tatil gelecekten çok daha önemli zaten. bir de bu kafada olanlar ben atanırım demiyor mu ayrı bir kıl oluyorum.
devamını gör...
müsteşar olarak atanmamda katkısı olacak sınav. şimdiden mesleki konuları öğrenmek için youtube dan haluk bilginer, haldun dormen, ali sunal ve de pek sevgili kenan ışık'ın oynadığı sayın bakanım adlı diziyi sabahlara kadar izleyip devlet yönetimi öğreniyorum.
devamını gör...
göz kırptığım sınavdır.

şimdilik "sen ne ayaksın?" diye göz kırpıyorum. inşallah yarın bir gün hakkından gelmek nasip olur. tedaş olur dhmi olur imkb olur, kamuda mesleğimi yapabileyim de neresi olursa olsun.
devamını gör...
son kez ders çalışacağım sınavdır. eğer bir cacık olmazsa eğitim-öğretim hayatıma son vereceğim. gerçi bi alanda ehil olsam kendi işimi yapardım da o da yok. besicilik ve tavukculuk iyi diyorlar. eğer sınavda 90 ve üstü alamazsam 2019da gündemime bu işleri alıyorum.
devamını gör...
kazanamazsak kırmızı solucan işine girip şirketin adını sözlükte comün yapacak yazarların çalıştığı sınav. kendimizi tatmin etmek için şirketi kınalı ada'da 1 tllik sermaye ile kursak çok ciks olurdu bence.
devamını gör...
öğretmen bir arkadaşımın geometri konusunda bana güvenip sen geometri anlatırsın, ben türkçe ve tarih. tam porsiyon motivasyon da benden diyerek çalışmamız için gaz verdiği sınav. birlikten kuvvet doğar dedik, hayırlısıyla birlikte çalışıp hayırlısıyla şu sınavı atlatalım inşallah.

bekle beni lan devlet hava meydanları işletmesi! ben gaza gelince böyle uçuyorum işte...
devamını gör...
2018 kpss ye girip 2019 da atanmayı beklemek gerçekten zor ama bunu bilerek yola çıktık.hadi hayırlısı bakalım.
devamını gör...
güncel bilgilerini 29 sayfaya sığdırdığımdır.
ibranice bilenlerle paylaşabilirim.
bu arada ilk tanım neymiş öyle ya?*
devamını gör...
bütün umutlarımı yitirdiğim sınav. ygs'ye çalışırken nasıl yorulduysam dört senedir dinlenemedim. şimdi ona kim çalışacak...
devamını gör...
o değil de seçimle birlikte anayasadaki değişiklikler de uygulanmaya başlayacak. biz yeni şeylerin bazıları uygulamaya girmedi diye ezberlemedik ve sorumlu değildik. nolacak şimdi ???
devamını gör...
yarın başvurların sona ereceği, bir şekilde her talihsiz üniversitelinin içine düştüğü sınav görünümlü çukur.

bir de te temmuzun sonuna ağustosa filan koymuşlar sınav tarihlerini. bu gençler belki bir tatile giderler, mezun olmuşlar belki hayata atılmadan bir kamp filan yaparlar diyen yok. anca sırtımıza yük yüklesinler.
devamını gör...
hiç istemedigim halde hayatımın dönüm noktası haline gelecek olan sınav. neredeyse tüm planlar bağlanmış. inşallah son sınavım olur tövbeler olsun.
devamını gör...
temmuz bilmem kaçta yapılacak olan sınav. daha 4 gün önce çalışmaya başladım. androidden, kpss aşkım diye bir app indirdim, metroda yolda belde okuyorum. arada iki test çözüyorum, çıkmış sorulara göz ucuyla bakıyorum, sınavdan +90 üstü bekliyorum. böylede bir özgüven. başka çeşit..
devamını gör...
22 temmuz pazar günü saat 10.15'de gireceğim sınav. Allah kimsenin emeğini boşa çıkartmasın umarım isteğimiz şekilde gerçekleşir.
devamını gör...
yeni anayasa değişikliği en çok kpss'ye gireceklere yaradı. 2017 anayasa değişikliği ile ilgili bir soru gördüğünüz zaman şıklarda "cumhurbaşkanı" varsa yapıştırın. doğru çıkmazsa o da sizin sorununuz, çalışsaydınız kardeşim.

*
devamını gör...
ben dahi giriyorum. Allah girenleri muvaffak etsin!
devamını gör...
ilk ve son kez gireceğim sınav. spoiler veriyorum: biz sınava girenler akıncı türkler, memurluk kızıl elma.
devamını gör...
girecek arkadaşlara zihin açıklığı diliyorum. hakkınızda hayırlısı olsun ve elbette hayırlısı gönlünüzdeki olsun.
devamını gör...
bende bu yıl sınava gırecekler arasindayım yarışmacı arkadaşlara başarilar diliyorum.
devamını gör...
pippin: "hiç umut var mı gandalf. frodo ve sam için?"
gandalf: "hiçbir zaman fazla umut yoktu, sadece bir ahmağın umudu."

işte böyle bir ahmak olarak yarın ve haftaya toplamda 4 oturuma gireceğim sınavlar bütünü.
devamını gör...
Allah giren arkadaşların hepsine kolaylık versin. inşallah vermiş oldukları emeğin karşılığını alırlar.
devamını gör...
ösym nin yapacağı en saçma sınav ne umutlarla girdim şu sınava Allah belanı versin ösym 1 yılım çöp oldu.
devamını gör...
eğitim sınavıyla birlikte yoğun bir kızışmayla kafamda yanma belirtileri gözlemleyip, garip anadolu çocuğu edasıyla salonun duvarlarına bakarak sisteme saydırdığım sınav. daha bunun öabt si var. bitmiyor, sınavlar bitmiyor sözlük.
devamını gör...
geri zekalı olduğumu bir kez daha kanıtladığım sınavdır.

ah mı aldım naptım ya rabbel alemin?
devamını gör...
önceki kpssleri bilemem ama bu sınav gayet kolaydı.
türkçe ve matematiğe alesten dolayı idmanlıydım. *
genel kültüre zaten çalışma ile yapılabilecek çok şey yok. yani sıfır emekle gidilebilecek bir sınav olması güzeldi.
son olarak şu sınavdan 70 altı alanı da bir zahmet herhangi bir memuriyete atamasınlar.
devamını gör...
türkçe-matematik kısmı geçen seneye göre kolaydı. tarih-coğrafya kısmı ise zordu. bilmeyen kalem oynatamazdı. geçen sene tarih soruları paragrafta anlam gibi olunca hiç bilmeyen birisi bile birçok soruyu yapardı. lakin bu sene net bilgi sorusu daha çoktu. eğitim bilimleri kısmı da geçen seneye göre kolaydı. zaten eğitim sınavında süre sıkıntısı olmadığı için aheste aheste çözdüm. sabahki sınavda ise geçen sene t-m kısmı kötü geldiği için oraya ağırlık vererek çözdüm çok kalmadan yetiştirdim. zorluk olarak beklentilerin altında bir sınavdı.
devamını gör...
ya sscb sorusunu ne yaptınız sevgili yazarlar? btc boru hattının amaclarından biride bağımsız devletler topluluğunu güçlendirmek değil midir?
devamını gör...
özellikle genel kültürde çok kasıntı sorular vardı, bilmeyen birinin mantık yürüterek yapması imkansızdı. ki o kadar çalıştım her ders için 4-5 tane soru bankası ve deneme bitirdim muallakta kaldığım sorular oldu ama denemelerdeki yaptığım neti yaptım. genel yetenekte nedense türkçe biraz basit geldi fakat sözel mantığı 20 dakikada çözünce bu sefer de matematikte 4 tane soruya hiç bakamadım. önceki senelerde hazırlanan arkadaşlar denemelerdeki netlerinizin 5-10 altını yaparsınız diyorlardı gayette haklılarmış onu gördüm.
devamını gör...
mimar adayı olarak, sözleşmeli öğretmenlik yapan nişanlımın bulunduğu ilde atanabilme ihtimali için öylesine girdiğim, yetiştiremediğim son 12 genel kültür sorusunu göremediğim sınav. hedeflediğim puanı geçebiliyorum gibi gözüküyor ama öylesine de girsem 60 lira verdiğim sınavda tüm soruları görememek koydu.
devamını gör...
ösym'nin bazen sistem üzerinden değil de kafalarına göre puan verdiklerini düşündüğüm sınav. umarım birilerinin işine yarar, o kadar kişinin mürüvveti bu sınava bağlı.
devamını gör...
278 lira para kazandığım sınav. kerizler para verir biz kazanırız.
devamını gör...
bu senede güldürmedi. önümüzdeki sınavlara bakacaz artık.
devamını gör...
matematiğinde 1 boş 1 yanlış yaptığım sınav. 2017'de çok kötü yapınca bu sene çalıştım ve karşılığını aldım.
devamını gör...
bugün itibarı ile başvurusunun son günü olan, ön lisans mezunu olup sınava girmek isteyenlerin başvuru yapabileceği sınavdır. * *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar