--- alıntı ---

yılda bir milyonu aşkın vatandaşın başvuru yaptığı kamu personeli seçme sınav ücretlerine yüzde 25 zam yapıldı. zam ile birlikte kpss oturumlarının her biri için 60 lira olan ücret 75 liraya, kpss alan bilgisi sınavlarının her bir oturumu için 40 lira olan ücret de 50 liraya yükseldi. öğretmenlik alan bilgi testi (öabt) için de ücretler, 60 liradan 75 liraya çıkarıldı. genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri ve öğretmenlik alan bilgisi testi'ne girecek adaylar toplam 225 tl ödeyecek. ayrıca alan bilgisi sınavlarına girecek adaylar da, alan başına 50'şer tl daha verecek

--- alıntı ---

Kaynak

işsiz ve iş bulmak için sınava girecek bir aday için hiç de az bir ücret değildir. bu parayı bulamayacağı için sınava giremeyecek adaylar bile vardır.
devamını gör...
yazık. ek dersler ile 4 bin lirayı öldürmeyen öğretmenler bu sınavlarda 2 saat gözetmenlik yaparak 200 lirayı daha indirsinler ama memur adayı işsiz yığınlar 200 lira ödesinler. nasıl bir sistem bu?
devamını gör...
kpss'ye para vermenin iyice mantıksızlaştığını gösterir. nasılsa mülakatlarda herkes kendi tanıdıklarını sokacak işe. sırf onların prosedüre uymaları için göstergeden ibaret bir mülakata girmek adına 225 lira bayılmak... olmaz.
devamını gör...
bence torpille alacakları kaç kişi varsa öncesinde onlardan 25 bin lira gibi bir ücret alsınlar daha sonra maaşlarından kesseler de olur. geri kalanların sınavlarını da bedava yapsınlar. böylece kalan memur adayları hem adil bir şekilde yarışabilirler hem de bu yarışa girmek için para ödememiş olurlar.

(bkz: uluslararası beyin bedava derneği)
devamını gör...
işi iyice ticarete dökerek umut tacirliği yapan kurumun son icraati. en iyisi direkt 100 dolar artı+ kdv yapsınlar böylece sürekli kar ederler hatta yetmezse sınav giriş yerlerine para ile çalışan turnike de koyabilirler.
devamını gör...
kendi alan sınavlarım 2 tane olduğu için toplamda 300 tl ödeyeceğim 225 bile değil. hâlâ bunu kabullenemediğim için son güne bıraktım para yatırma işlemini. içim yanıyor sözlük.
devamını gör...
neden sorusunu akıllara getirecek ücrettir. zaten bu ülke insanları olarak vergimizi veriyoruz düzenli olarak. ha düzenli olarak vermeyenler de varsa bu düzenli olarak verenlerin kabahati değil, devletin yetkililerinin adam gibi vergi toplayamamasının kabahatidir. bunu neden dürüst vatandaşlarınıza yüklüyorsunuz ki azizim. bırakın ücret almayı, tamamen ücretsiz olması gereken sınavlardır ösym sınavları. bir iki kez ösym görevlendirilmesi yapılmıştı tarafıma. görevimizi layıkıyla yaptıktan sonra bir miktar para verdilerdi. bu görevlendirmelerde dönen paranın haddi hesabı yok azizim. koca koca bilim adamlarının (ne ürettikleri de meçhul), ufacık paralara tamah ederek eşine, dostuna görev yazdırmak için ne diller döktüğüne şahit oldum maalesef. zaten kıçı kırık memurlara görev düşmüyor genellikle. ayıp lan. bu ayıbı önleyemeyeceğimi anladım ve ösym görev listesinden tamamen çıktım kendi isteğimle. Allah müstehakımızı veriyor azizim.
devamını gör...
işe alınan memurların 1 yıllık maaşlarını çıkartıyorlar.
sonra bir sınav daha, sınava girecek kişi sayısı artıyor, alınacak sayısı azalıyor, yeni istihdam için kaynak oluşturuluyor...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar